fbpx דלג לתוכן
 עדכון מספר 11

שבוע מרגש עבר על על לובי 99.
דו"ח מצב שבועי מיאיא על הנעשה בארגון, ואחריו העדכון של לינור. ותכף תבינו הכל 🙂

היי חברות וחברים וברוכים הבאים למצטרפים החדשים,

מפגש חברים חשוב
לפני הכל תזכורת כמעט אחרונה למפגש חברים שלנו עם העיתונאי עמית סגל, שיתקיים ביום שני ה 4.1 בשעה 19:15, המיקום הסופי של המפגש הינו במזא"ה 9 – בית הצעירים של עיריית תל אביב יפו.להרשמה.

חוגי בית
אמש ערכנו את חוג הבית הראשון שלנו, היה מעולה – כל הכבוד לנדב וטל על האירוח ועל כמות המשתתפים המרשימה. אם גם אתם רוצים לסייע לנו לגייס חברים חדשים על ידי חוגי בית, מלאו פרטים בלינק ונתאם אתכם מועד קרוב.

קצב גיוס החברים 
אנחנו עומדים כרגע על 305 חברים, שמשתתפים בסכום קבוע כל חודש בסך כולל של 12,700 ש"ח לחודש. זכרו, שהיעד שלנו הוא 30,000 ₪ לחודש בהוראות קבע. וזכרו את המטרה: הפעלה קבועה ולאורך זמן של הלובי של הציבור בכנסת.
אם עוד לא הצטרפתם זה הזמן ואם כבר עשיתם את זה קחו משימה לצרף שלושה חברים חדשים בשבוע הקרוב – להצטרפות.

תודה לכולם/ן
שבת שלום,
יאיא

וכעת ללינור עם העדכונים מהשטח:

שלום לכולם/ן,
הנה מה שהיה לנו השבוע;

1.     ההישג הגדול מכולם לשבוע זה:

כפי שעודכנתם בעדכון חגיגי ומיוחד – חוק הגברת השקיפות על לוביסטים בכנסת (חובת רישום שמם והלקוח אותו הם מייצגים בפרוטוקול), חוק משותף שלנו ושל ח"כ דוד ביטן, עבר ביום שלישי קריאה ראשונה.

למה זה הישג יוצא דופן? הליך החקיקה לוקח לרוב זמן רב. זה שהצלחנו להשתחל לפסקה בתקנון הכנסת שמאפשרת לעקוף את מרבית המסלול ולהגיע כל כך מהר לקריאה ראשונה, זה די מטורף. בשבועות הקרובים אמור הנושא לחזור לוועדת הכנסת לדיון נוסף, ואם הכל יעבור בשלום, לעלות לקריאה שניה ושלישית (נערכות ביחד), ואז להפוך רשמית לחוק בישראל.

תסמכו עלי שאעשה הכל לדאוג שמסגרת הזמנים תהיה הכי קצרה שאפשר, ושנזכה להגיע ליום הזה במהרה.

2.     הרפורמה בבנקים

ממשיכים לעבוד על המלצות וועדת שטרום. הנה לינק להסברים מפורטים שהסברנו השבוע בדף הפייסבוק

נפגשתי השבוע עם מספר גורמים מקצועים בהמשך תהליך למידת החומר וגיבוש הנקודות בהן נרצה להתמקד בהופעה שלנו בפני הוועדה. במקביל קיבלתי ניירות עמדה ותגובות ממספר לא מועט של חברי לובי99, אני קוראת את כולם ומשתדלת להטמיע כמה שניתן בקו הראשי עליו אנחנו מתכווננים.

בתמונה: בפגישה משותפת של לובי 99 עם נציגי צדק פיננסי וישראל 2050 עם נציג רשמי של וועדת שטרום

3.     עסקים קטנים

מאחר והצבעתם על סיוע לעסקים קטנים חדשים (מתן הקלות רגולטוריות בשנה הראשונה) כנושא קטן לטיפול, נפגשתי השבוע עם מספר גורמים מקצועיים בתחום כדי להתמקצע ולראות איך ניתן לנסח הצעת חוק שתסייע בעניין. ובכן, גיליתי שלובי 99 כנראה קולע בדיוק למצוקות המטרידות, כי הסתבר לי שביום ראשון אמורה להגיע לשולחן הממשלה הצעה ממשלתית נרחבת העוסקת בדיוק במתן הקלות לעסקים קטנים חדשים. העברתי מספר הערות לרפרנט האחראי עליה, אולם מה שכנראה נעשה יהיה לתמוך בה לאחר שתעבור ולדאוג שלא תיקבר ו/או תיגנז כמו החלטות ממשלתיות רבות אחרות.

4.     הורדת עמלות הבנקים

נושא קטן נוסף שהצבעתם עליו. עובדים כעת על ניסוח הצעת חוק בנושא, במקביל עובדת על למצוא ח"כ שירצה להוביל אותה. צריך לראות האם הרפורמה בבנקים שעומדת ברקע תהווה רוח גבית או לחלופין מחסום (כי ממילא עוד שניה רפורמה ואי אפשר "להעמיס"). בדברים האלה יש המון עניין של תיזמון ולהיות במקום הנכון בזמן הנכון. אעדכן איך הולך.

ובנימה כללית יותר-

יש דברים שאי אפשר להעביר בסעיפים, כמו התחושה הכללית שאני מקבלת בכנסת או במפגשים עם גורמים אחרים. חשוב לי שתדעו שחלה התקדמות עצומה ביחס ללובי 99. אני ממש מרגישה את העליה בעוצמתינו. אנו מבססים את מעמדינו כגורם מוכר ומשפיע. אני מקבלת המון פניות לסיוע, הן מארגונים שמעוניינים לרתום אותנו למטרה שלהם, והן מגורמים בתוך הכנסת שרוצים להיעזר בנו לקידום הצעות חוק שונות. זה די מדהים לחשוב לאיזה ואקום נכנסנו ואיזה צורך עצום יש בעבודה שלנו. לא יודעת אם זה יותר עצוב שזה ככה או יותר משמח בגלל שאנחנו קיימים.

בנוסף אני מקבלת ממכם המון שאלות של "איך אני יכול לעזור". ובכן, כרגע העזרה הכי גדולה היא בצירוף חברים נוספים. תזמינו חברים לעשות לייק לעמוד שלנו. תעשו לנו שיירים לסטטוסים כדי להגביר את החשיפה. תסבירו לעוד 2-3 חברים מי אנחנו ולמה כדאי להם להצטרף אלינו. תזמינו אותנו לקיים אצלכם חוג בית. כל מצטרף נוסף מקרב אותנו ליעד להגיע לייצוב פיננסי שיסייע לנו להמשיך ולהתקיים, ונותן לי כח ורוח גבית בכנסת. כוחינו במספרינו.

שבת שלום לכולם,
לינור