fbpx דלג לתוכן

הסטטוס שמפחיד את תשובה ואריסון, לובי 99 מחלום למציאות בועטת, גיוס החברים, עדכונים מלינור החולה ושבת שלום.


שלום שותפים כאן יאיא,ברוכים הבאים לחברים החדשים,

בפתיחת העדכון השבועי ה 14 שלנו (כל העדכונים עולים לאתר שלנו. לחדשים אתם מוזמנים להציץ) אני רוצה להחזיר אתכם שבעה חודשים אחורה כשלובי 99 עוד היה חלום. כשהתחלתי לשתף את החברים הראשונים ברעיון של לובי ציבורי ראשון מסוגו, השאלה הנפוצה שלהם הייתה אז וגם עולה לא פעם היום: "רעיון מעולה, אבל תגיד איך לעזאזל אפשר להתמודד מול המוני הלוביסטים (רשומים בכנסת 214 שתדלנים) ומול מעסיקיהם – הטייקונים החזקים".

כעת, לאחר כמה חודשי פעילות של לובי 99 התשובה שלנו מתבהרת ומתחזקת. לציבור יש כח אדיר, אם רק גורמים לו להיאבק יחד, ביעילות עם מטרות ממוקדות, אף גורם לא יוכל לעצור אותו ואותנו. תחשבו על זה רגע, תוך חודשים ספורים הבאנו לשלל הישגים שאף אחד ואחת מאיתנו לא ציפו להם, וניתן לקרוא עליהם כאן.

כל יום שאנחנו מצליחים לצרף עוד חברים קבועים למיזם שלנו – כוחה של לינור בכנסת והאפשרות שנצליח לנצח בעוד מאבקים רק גדל.

להצלחה הזו יש באזז, שמגיע רחוק: משרדי ממשלה, חברי כנסת, עיתונאים, פעילים חברתיים וגם פרופסורים מהאוניברסיטה מתקשרים אלינו כל הזמן ומביעים הערכה עמוקה לכך שהמיזם שלנו מצליח, ואף פליאה על כך שגיוס ההמונים ממשיך וגדל.

אז בואו נמשיך להפתיע את כולם, ובעיקר להפחיד את מי שהתרגל לכך שדלתם של מקבלי ההחלטות פתוחה רק בפניהם. הגענו היום ל 380 חברים קבועים בהשתתפות כספית חודשית. סך הכל אנחנו עומדים על קרוב ל 16,000 ₪ בחודש, כל חודש. היעד הקרוב שלנו הוא 30,000 ₪ בהשתתפות חודשית, אז התקרבנו אבל אנחנו עוד רחוקים וצריכים אתכם איתנו.

אז הצטרפו ממש עכשיו תמורת כוס בירה בחודש ואם אתם כבר איתנו בצורה חודשית וקבועה, קחו על עצמכם שתי משימות:

1. לצרף כאן שלושה חברים חדשים עד תחילת השבוע.

2. לגרום לסטטוסים שלנו להגיע לכל מקום ברשת. 
למשל, הכנסו לסטטוס האחרון (לחצו על התמונה מעל) והצטרפו ל 120 הגולשים שכבר שיתפו אותו.
חשוב לצרף כמה מילים אישיות שלכם לכל שיתוף קטן בפייסבוק, לשלוח לכמה חברים בווטסאפ – תשובה, אריסון ושאר מוקדי הכח יבינו שאנחנו כאן לא רק כדי להישאר אלא גם לגדול, להתחזק ולהביא עוד הישגים לטובת האינטרס הציבורי.
שבת שלום,
יאיאונעבור ללינור המעולה שלנו:


היי שותפים, זאת לינור,
שמחה להגיש לכם את העדכון השבועי שלי;1.     הרפורמה בבנקים:
פורסמו המלצות הביניים המורחבות של וועדת שטרום (מוזמנים/ות לקרוא). למי שיש הערות מושכלות לגביהן ומעוניין להעביר לי אותן במייל חוזר זה הזמן, כי הדד ליין להגשת נייר העמדה מתקרב (ה-24.1).

מדגישה שוב, אנחנו שמים דגש בלובי 99 על הפרקטיות – האפשרות שלנו להשפיע, וכמובן האם בהצעה שלנו נסייע לאזרח הפשוט זה שאין לו אמצעים. הערות כלכליות כלליות, מבריקות ככל שיהיו, פחות רלבנטיות עבורנו . כדי להיות אפקטיבים בהשפעתינו אנחנו חייבים להיות מאד מאד ממוקדים. נצטרך לבחור 2-3 נקודות מרכזיות, אולי אפילו בהצעות חוק שעוסקת כמובן בבנקים אבל לא נמצאות בשטרום. עדכונים בהמשך כמובן…

2.     פגישות ושת"פים:
ביום שני הייתי בכנסת בפגישות שונות, הן פגישות היכרות לבחינת שיתופי פעולה ביוזמות  של לובי 99 (בתמונה עם ח"כ יפעת שאשא ביטון מ"כולנו"), והן פגישות עם ח"כים ועוזרים נוספים לבחון הגשת הצעות חוק שלנו/שיתופי פעולה עתידיים. יותר ויותר חברי כנסת רוצים לשתף אתנו פעולה. נעדכן.

3.     חוק המאכערים:
אני מאמינה שהגענו סוף סוף לנוסח המקובל על כל הצדדים ומקווה מאד שביום שני הקרוב טפו טפו הוא יונח על שולחן הכנסת ונמשיך את המסע הארוך להסדרת נושא השתדלנים/מאכערים לראשונה גם מול משרדי הממשלה.

4.     אנושית, אנושית מדי:
בערך בשני בצהרים, בזמן ביקורי בכנסת התחלתי להרגיש ממש לא טוב. הגעתי הביתה וכבר הייתי עם 38.1. בלילה כבר קדחתי עם 39 מעלות חום. דלקת גרון חריפה אם תהיתם (חיידק סטרפטוקוקוס לא פחות!) ששיבשה לי את לו"ז השבוע ופגעה בתפוקה המתוכננת 🙁 אל דאגה ההשלמות יבוצעו ונעמוד בדד ליינים השונים…

תמונה ששלחתי ליאיא כשהגעתי הביתה:

שבוע הבא בלי נדר, בנוסף למה שקראתם לעיל, נתקדם קצת עם כמה יוזמות  שאנחנו עובדים עליהן הקשורות בחיזוק כוחו של האזרח הקטן מול הבנקים והחלשת חיבורי ההון-שלטון שכולנו למדנו להכיר ולאהוב, כדי שנוכל להביא לכם אותן לאישור.

לסיום, כל הכבוד על מעל ל-40 מצטרפים/ות השבוע. אני שמחה שלקחתם/ן ברצינות את קריאותיי לצרף שותפים חדשים. מעריכה את זה מאד. עברנו את החצי ביעד הקרוב שלנו, מאמינה בכם ובנו ויחד נמשיך לגדול ולהשפיע. 🙂 צרפו אותם כאן, הנה הלינק האהוב עלי – http://lobby99.org.il/join/

בברכת רק בריאות ורפואה שלמה לכולם. כל השאר זה באמת בונוס.

שבת שלום
לינור