fbpx דלג לתוכן

חוק הלוביסטים שלנו – אותנו אי אפשר למרוח, הצהרות ההון של החכים יש התקדמות, מניחים עוד 2 הצעות חוק השבוע, הזדמנות אחרונה להירשם לסיור בכנסת ומצרפים חבר חדש בסופ"ש

שלום לשותפים/ות.

14 ימים נותרו לסיום מושב הקיץ בכנסת ואנחנו על הילוך חמישי להספיק ולקדם כבר במושב זה עוד חקיקה חברתית שחברי לובי 99 בחרו לטובת האינטרס הציבורי של אלו שאין להם ממון לשכירת לוביסטים.

אותנו אי אפשר למרוח – חוק הלוביסטים שלנו עדיין לא מיושם במלואו בשטח
תפקידינו כלובי הציבורי הראשון מסוגו הינו לא רק להעביר חוקים, אלא גם לדאוג שהם מיושמים. לצערנו, התברר כי תיקון החוק שיזמנו עם ח"כ דוד ביטן לרישום הלוביסטים בפרוטוקלי וועדות הכנסת אומנם מיושם, אך בצורה מעט "עקומה" שמונעת מהציבור ומגופים המעוניינים לנתח את המידע באופן מסודר ושקוף (כמו הסדנא לידע ציבורי) גישה נוחה לנתונים.

אז הוצאנו מכתב פניה משותף ליו"ר הכנסת לזירוז הטיפול בנושא. אנו נמשיך להציק בכנסת למי שצריך עד שהחוק להגבלת לוביסטים והגברת השקיפות יישום במלואו. הקליקו על התמונה לצפייה בכתבה ששודרה בערוץ 2 בנושא:

הצהרות ההון של הח"כים – הצלחנו למצוא חברת כנסת אמיצה שתוביל
בשעה טובה מצאנו ח"כית מהקואליציה שתסכים להוביל כיוזמת ראשית את הצעת החוק שלנו להגברת הפיקוח על הצהרות ההון של הח"כים.מדובר בשרן השכל מהליכוד, שמגיע לה שאפו רציני על לקיחת המושכות על החוק (המון ח"כים אמרו שהם בעד, אבל לא רצו להיות המובילים הראשיים של הענין). התוכנית היא למהר להחתים ח"כים נוספים כבר בשבוע הבא כדי שנספיק להניח את ההצעה עוד במושב הזה. למי שלא זוכר על מה מדובר לחצו על התמונה לסטטוס בנושא מלפני כמה חודשים:

ממשיכים לקדם גם את שאר הצעות החוק – משמח!
הצעת החוק לחיוב חברות ציבוריות לפרסם שכר חציוני (ולא רק ממוצע) של עובדיהם, שכר חציוני של עובדי הקבלן ושכר ממוצע לפי חלוקה מגדרית, חתומה ומוכנה להנחה (בראשות יגאל גואטה מש"ס ונורית קורן מהליכוד), וכך גם הצעת החוק המחייבת פרסום שנתי של דוח מינהל הכנסות המדינה עליה חתומים יואב בן צור מש"ס כיוזם ראשי, מיקי לוי מ"יש עתיד" ואיילת נחמיאס ורבין מהמחנ"צ. אנחנו מקווים שנסיים עם הבירוקרטיות ונניח סופית את שתיהן בשבוע הבא.
כמו כן נעדכן כי לא הכל ורוד, ושאיפתנו להעלות את חוק המאכערים לוועדת השרים האחרונה למושב זה, לא התממשה. מדובר בחוק שדורך להרבה גורמים חזקים ואינטרסנטים על האצבעות, ולצערינו הרב, לא הצלחנו להגיע בשלב זה להסכמות הדרושות להשגת רוב בוועדת השרים לחקיקה. לכן החלטנו שלא להעלות אותו להצבעה "סתם" כדי שייפול, נחכה למושב הבא ושם נצליח.הרפורמה בבנקים – תזכירי החוק יצאו לאוויר העולם
עוד צעד של התקדמות לקראת שבירת הריכוזיות בבנקים והורדת יוקר המחייה בתחום:
משרד האוצר הוציא שני תזכירי חוק (של ועדת בריס וועדת שטרום) לקראת הבאתם לדיון בכנסת. אנחנו מתכננים להגיש תגובה בהקדם יחד עם הקואליציה החברתית בה אנו חברים ולקדם את הדברים החשובים לנו (פתיחת אגודות אשראי ובנקים קואופרטיבים, הקטנת הריכוזיות, הפרדת כרטיסי האשראי, צמצום העמלות ועוד).
למי שמעוניין לקרוא את תזכיר החוק המלא של ועדת שטרום מוזמן ללחוץ כאן

מבשלים בג"צ – ועדת שרים לחקיקה
הדברים כבר הבשילו מספיק כדי לעדכן אתכם שאנחנו בלובי 99 נמצאים בישורת האחרונה של כתיבת עתירה לבג"צ בנושא חוסר השקיפות בוועדת שרים לענייני חקיקה יחד עם המשמר החברתי ומאה ימים של שקיפות, ובהובלתו של עו"ד אילן יונש והקליניקה לחקיקה בבינתחומי.
בנושא הספציפי הזה לא די בעבודה מול הכנסת והממשלה (המועדפות עלינו), פשוט כי יש יותר מדי חומות והתנגדויות, והדבר חשוב מדי כדי לוותר.
מקווים שתוך כמה שבועות הכל יהיה מוכן. אתם כמובן תעודכנו ראשונים.
סיור בכנסת לחברי לובי 99 ביום שני הקרוב!
ביום שני הקרוב ה-25/07 נקיים הצצה אל "מאחורי הקלעים" של הכנסת. נפגוש את חברי הכנסת רועי פולקמן, יו"ר סיעת כולנו, ומיקי רוזנטל מהמחנה הציוני, נצא לסיור קצר במשכן ובאולמי הוועדות וננהל שיחה פתוחה על מאחורי הקלעים של עבודת הלובי איתנו.(כמעט) פספסתם את ההרשמה? מקומות אחרונים בהחלט! להרשמה ופרטים נוספים
ההרשמה פתוחה עד ראשון ב – 10:00 בבוקר
רק למי שנרשם – ניפגש בשעה 15:20 בדיוק בכניסה לכנסת (שער פלומבו)

פינת הכר את החבר: הפעם ירון שמש המתכנת המעולה שלנו
שלום, קוראים לי ירון שמש, אני סטודנט לפכ"מ באוניברסיטה העברית, ומפתח אתרים ומערכות מידע בתחומים כלכליים-חברתיים . הצטרפתי ללובי 99 כדי להוכיח שקבוצה מאורגנת ואכפתית יכולה לגרום לשינויי ממשי. זו הזדמנות בשבילי להיות מעורב באופן הכי אינטרקטיבי ולבחור את הנושאים לקידום בכנסת. לובי 99 הוא כבר מזמן לא ניסוי חברתי, אלא סיפור הצלחה שממשיך להביא הישגים ותוצאות ואני לא יכול לחכות לראות מה העתיד של לובי 99 צופן, וכמובן קורא לכולם להצטרף ליוזמה כדי לא לפספס את ההזדמנות להצביע, להשפיע ולקחת חלק פעיל בעיצוב החברה שלנו.

אז כמו שירון אמר – זה בדיוק הזמן לצרף עוד חבר בסופ"ש למיזם ולקרב אותנו ללוביסט השני שלנו.שבת של שלום, חופש ומנוחה לכולם/ן
יאיא ולינור