fbpx דלג לתוכן

עוד שלושה שבועות לחגיגות השנה, פגישה ברשות המיסים, הישג בתחום הבנקאות, חוק ההסדרים, מפגשי חשיפה ומצרפים חבר חדש בסופ"ש

שלום שותפים/ות וברוכים הבאים לעדכון השבועי הארבעים וארבעה שלנו,

חוק ההסדרים ואישור התקציב
השבוע ההחלה רשמית פגרת הקיץ של הכנסת, אבל הפעילות הממשלתית כמרקחה. בשלישי רביעי התכנס הקבינט החברתי-כלכלי לאשר את טיוטת חוק ההסדרים, ובחמישי התכנסה הממשלה כדי לאשר את הצעת התקציב.
החדשות הטובות הן שהעבודה הקשה השתלמה, בנקים קואופרטיביים ואגודות האשראי עדיין בתוך חוק ההסדרים. לחצו על התמונה לצפייה בפוסט בנושא:

הדרך עדין ארוכה – חוק ההסדרים והדיונים בו הם מועד גדול לפרעונות, וצריך לעמוד כל הזמן על המשמר כדי לעצור הפתעות למינהן.ואם כבר בחוק ההסדרים עסקינן, נעדכן כי כמו בכל פגרה, שוב אנחנו עובדים בימים אלה במרץ על מיפוי הנושאים בהם נתמקד (לקדם או להילחם) במסגרת לובי 99 במושב הבא.

לאחר שנגבש את הרשימה הסופית ,מקווים להעלות לקראת סוף השבוע הבא את הנושאים הרלבנטיםלהצבעה לדירוגכם, אתם כבר מכירים הרי את התרגולת. חייבים לזכור שמדובר בחוק מאד דינמי ונושם – נושאים נכנסים ויוצאים ממנו על ימין ועל שמאל, ולכן ההצבעה תהיה עקרונית אבל כפופה לשינויים התכופים.

לובי 99 ורשות המיסים – מיסוי גוגל ופייסבוק
ביום רביעי בבוקר נפגשנו עם בכירי רשות המיסים על ענין מיסוי התאגידים הדיגטלים הגדולים (פייסבוק גוגל וכד') בישראל. להזכירכם הנושא היה הסעיף הראשון במסגרת נושא הגג של "מיסוי הוגן" שנבחר על ידי החברים בהצבעה האחרונה.

הייתה פגישה מצוינת, בה דנו על אופציות שיתופי הפעולה האפשרים ודרכי הפעולה לקידום הנושא כדישלא ייקבר תחת גלגלי הבירוקרטיה והלחצים לעוד 5-10 שנים. קיבלנו הרבה מידע ורעיונות לפעולה,אנחנו על זה, עדכונים בהמשך.

(בתמונה עם עו"ד דניאל ורדי – מומחית למיסוי בינ"ל המסייעת לנו בהתנדבות מלאה וזו הזדמנות נהדרת להודות לה. בנוסף שרון ואלה – מהקליניקה לחקיקה חברתית בבינתחומי עמה יש לנו שת"פ ושסייעו לנו רבות במחקר בנושא מורכב זה).

יומולדת שנה ללובי 99
ביום שישי ה-2.9 בשעה 10.30 ב"בסקולה" רח' הרכבת 72 ת"א זה קורה!!
חוגגים יום הולדת שנה ללובי 99 בכנס מיוחד, בהשתתפות ח"כ דוד ביטן, ח"כ שלי יחימוביץ', פרופסור איתן ששינסקי והעיתונאי גיא לרר.
חגיגת יום ההולדת תהיה פתוחה לחברי הלובי וחבריהם, כך שזו ההזדמנות שלכם להכיר אותנו באופן אישי לכל מי שרציתם.
מה שכן – כדי שניערך בהתאם למספר האנשים חייבים שתירשמו מראש, ותפיצו את האיינט בפייסבוק.
מפגשי חשיפה וחוגי בית
השבוע הגענו לחוג בית בבארותיים (ותודה למשפחת נתנאל על ההזמנה והאירוח המעולה) ולמפגש חשיפה בחברת Tasc לייעוץ אסטרטגי בעזריאלי.
ביום רביעי הבא לינור תגיע לכפר ויתקין, כך שאם יש לכם מתעניינים מהאיזור שירצו להגיע, כתבו לנו למייל ונעביר לכם כתובת ופרטים.
חוץ מזה אנו נגיע לכל מקום שתזמינו אותנו. לחצו על התמונה לתאום מפגש חשיפה:
0
פינת הכר את החבר: אור לוסטינגרשמי אור לוסטינגר אני רכזת פרויקטים בעמותת "מרחב – התנועה לקידום עירוניות בישראל" (העמותה מתמקדת בשינוי הסביבה העירונית הבנויה ופועל לפיתוח המדיניות והכלים המקצועיים הנחוצים ליצירת שינוי).
אני פעילה חברתית ​כבר ​מספר שנים והתחלתי את דרכי במאבק הגז הטבעי,​ שלימד אותי הרבה על יחסי הון שלטון, חשיבות השקיפות והדמוקרטיה והכי הרבה על חשיבות המעורבות האזרחית וההשפעה הרבה שיש על מקבלי ההחלטות.
אני מאמינה שעל כל אחת ואחד מוטלת החובה לשאול, להתעניין ולהתעמק. לעולם לא לקבל דבר כמובן מאליו והכי חשוב להאמין שהכוח בידיים של האזרחים. תפיסת עולמי הובילה אותי ללובי 99 שעוסקים בשינוי חברתי מלמטה למעלה ודרך היד החזקה של החקיקהאני מאוד מאמינה במיזם ועוקבת באדיקות אחר פעילות לובי 99

רגע לפני סיום אנחנו ממשיכים במסע שלנו אל עבר הלוביסט השני, זקוקים לכם איתנו, צרפו כעת חבר/בן משפחה בכל סכום קבוע.עד כאן להשבוע,
רק עוד 3 שבועות לסיומו של אוגוסט החם והקשה אז תחזיקו מעמד!

שבת שלום ותודה
לינור ויאיא