fbpx דלג לתוכן

לובי 99 בבית הנשיא, הרפורמה בבנקים מתקדמת, בג"צ על ועדת שרים לענייני חקיקה, יום הולדת שנה ועוד קצת ואנחנו בלוביסט השני

שלום שותפים/ות,

לובי 99 מקבל כבוד מנשיא המדינה
כפרומו לחגיגות יומולדת שנה, זכינו השבוע להגיע יחד עם פעילים ואקטיביסטים חברתיים נוספים המשפיעים על החברה הישראלית לבית הנשיא לכבוד חגיגות הלייק המיליון ל"צינור".

ואם זה לא מספיק, אז רובי ריבלין בכבודו ובעצמו עשה לנו לייק על העדכונים שלנו הן בפייסבוק והן בטוויטר. מה נגיד לכם, זה מחמיא כפליים. כי מעבר לעובדה שמדובר בנשיא המדינה, מדובר ברובי ריבלין (:

אנחנו מול הלוביסטים של הבנקים
השבוע נקבע מועד לתחילת הדיונים בכנסת בחוק "הריכוזיות בשוק הבנקאות", הלוא הוא תוצר של עבודת וועדת שטרום עליה אנחנו חופרים לכם כבר כמעט שנה. הדיון הראשון נקבע ל-13.9, שזה כאמור על זמן הפגרה. זה מצוין כי זה מדגיש את החשיבות שכחלון מייחס לחוק ואת הרצון להעביר אותו במהרה למרות הפגרה.

יש הרבה עניינים פוליטיים מאחורי הקלעים סביב איזו וועדה תערוך את הדיונים (כחלון רוצה את וועדת הרפורמות בראשות אלי כהן, לעומת זאת גם יו"ר וועדת הכספים גפני וגם יו"ר וועדת כלכלה איתן כבל רוצים את זה אצלם), העניין יוכרע כנראה בוועדת הכנסת רק בבוקר הדיון, אז נחכה ונראה.

בכל מקרה הלוביסטים של הבנקים כבר הפשילו שרוולים, אבל אל דאגה, בשביל זה אנחנו פה: עובדים כעת על נייר עמדה קצר וברור שיועבר לח"כים כדי להבהיר את הנושא בבהירות ואת הנקודות החשובות,על  נייר עמדה מקצועי ומשפטי שיועבר ליועמ"ש הוועדה, וכמובן שמתחילים את עבודת הלובי המקדימה עם הח"כים הרלבנטים.

אור השמש – בג"צ וועדת שרים לעניני חקיקה
כמו שעידכנו לפני כשבועיים, אנחנו מתקדמים נהדר בעבודה על כתיבת בג"צ להגברת השקיפות בוועדת השרים לעניני חקיקה, עליו אנו שוקדים יחד עם הקליניקה לחקיקה חברתית בבינתחומי, ובשת"פ עם מאה ימים של שקיפות והמשמר החברתי.

חוק ההסדרים ותקציב המדינה
עובדים על להביא לכם את תעדוף הנושאים מחוק ההסדרים והתקציב להצבעה.
מה שקורה לצערינו זה  שנושאים נכנסים ויוצאים ממנו כל דקה וחצי בערך, וקצת קשה ומיותר להעלות להצבעה רשימת נושאים שתוך יומיים הפכה לא רלבנטית. בכל מקרה אנחנו מחכים לנוסח העדכני אחרי כל השינויים בעקבות ישיבת הממשלה בנושא, ומקווים ששבוע הבא נצליח לגבש רשימה לדירוגכם.

יום הולדת שנה – נוכחות חובה!
המועד מתקרב, ולאור רשימת המכובדים שהזמנו, התחלנו להיכנס ללחץ עם חרדות הקיץ של אביה 🙂
אז מזכירים לכם שמדובר באירוע של כולנו, כי המיזם זה כולנו ומגיע לנו לחגוג אחרי שנה עמוסה.
אז שריינו את ה-2.9 בבוקר, זה יום שישי כך שאין תירוצים של עבודה ופקקים.
תבואו לחגוג איתנו ב"בסקולה" בדרום ת"א, הרכבת 72, בשעה 10.30 בבוקרהרשמה כאן.
אם בא לכם לעזור בהפצת האירוע הקליקו כעת על התמונה והזמינו את חבריכם בפייסבוק

מפגשי חשיפה  – עוד 3500 ₪ ללוביסט השני
לסיום נעדכן, שצריך רק עוד פוש קטן של כמה אלפי שקלים קבועים מהסכום הדרוש למימון לוביסט נוסף. חייבים לגייס עוד כמאה חברים חדשים בממוצע לשם כך. זה הזמן לעשות שוב גיוס בקרב החברים והמשפחה-הפיצו את הלינק להצטרפות ואת הבשורה ויחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על גדול של מעטים.

לינור הייתה השבוע בהרצאת גיוס חברים בכפר ויתקין ( ותודה לחבר שי רותם על ההזמנה!), אם אתם יכולים לארגן כ-20 איש ומעלה בבית או במקום העבודה, תזמינו ונגיע.

במקביל אנחנו מתקדמים יפה עם בחירת הלוביסט השני/ה שיחליפו את לינור בחל"ד בשלב ראשון, ויישארו כלוביסט נוסף בשלב השני. קיבלנו עשרות רבות של קו"ח בעקבות פרסום המודעה. אנחנו בשלבים מתקדמים של מיונים וראיונות. אתם תהיו כמובן הראשונים לדעת על כל התקדמות.

פינת הכר את החברה
שמי תמוז ורדי, אני רואת חשבון, עובדת בקרן הון סיכון "אלף". במקור מקיבוץ דגניה א', והיום גרה בתל אביב עם בן הזוג שלי, גם הוא חבר לובי 99.
הצטרפתי ללובי אחרי שנתפסתי לרעיון של שימוש במוסד הלוביזם לטובת ייצוג ההמון. אנחנו בוחרות לכנסת, בוחרים בפריימריס, וכאן יש לנו הזדמנות נוספת להשפיע, אולי היכן שזה הכי משנה.
לאחרונה גם הצטרפתי לצוות המתנדבים של הלובי, ואני מרכזת את נושא חוגי הבית ומפגשי החשיפה. אז אם יש לכם רעיון למקום שייהיה מעוניין לארח אותנו, נשמח לשמוע! מוזמנים לשלוח מייל עם פרטים ל-hug@lobby99.org.il ואנחנו ניקח את זה משם.

עד כאן העדכון השבועי הארבעים וחמישה שלנו.

לסיום,הנה שוב הלינק להרשמה ליום ההולדת הראשון שלנו – בדיוק 30 שניות.

שבת שלום לכולם/ן
לינור ויאיא