fbpx דלג לתוכן

סיכום יום ההולדת הראשון שלנו מעל 200 משתתפים, פרופ' ששינסקי, ח"כ יחימוביץ', ח"כ ביטן וגיא לרר מחמיאים לנו, יאיא ולובי 99 במשפיעים של דה מרקר ושבת שלום

שלום שותפים/ות,

העדכון הזה נכתב מיד עם סיום אירוע יום הולדת שנה שלנו.

היה מ-ד-ה-י-ם ומרגש באופן שקשה לתאר במילים (לינור אמרה: "אני מרגישה כמו בחתונה שלי"…),

תודה גדולה ל 230 השותפים שהגיעו הבוקר, ולמי שהפסידו הנה כמה מהדברים המרכזיים שנאמרו היום על הבמה. כמה מהמשתתפים ציינו בהשתאות את העובדה שהם לא מכירים אף אחד בקהל. זה לא עוד מיזם של אותה קבוצה אקטיביסטית מצויינת שזזה מיוזמה ליוזמה – זה באמת מיזם של העם.לינור פתחה את הבוקר בתודה גדולה למתנדבים הרבים שהרימו את האירוע הזה ופירטה בקצרה על עיקרי ההישגים שלנו בשנה האחרונה:

אחרי זה עלה לבמה יו"ר הקואליציה דוד ביטן שותף שלנו ללא מעט מהחוקים בשנה האחרונה. ח"כ ביטן פתח צוהר לנעשה מאחורי הקלעים, ללחצי הלוביסטים, לחשיבות השת"פים בקידום חקיקה וליתרון היחסי שהיה לנו בעבודה מולו כמי שיכול היה לזרז תהליכי חקיקה. "גם בחוק הלוביסטים הופעלו עלי לחצים, גם מצד הלוביסטים, אבל זה לא עזר להם, בעזרת ח"כים כמו שלי (יחימוביץ'), (מיקי) רוזנטל ואחרים, העברנו את זה מהר". על לינור אמר – "יש לכם כאן בולדוזרית אמיתית" – וגרף מחיאות כפיים סוערות.
לאחר מכן, זכינו לשמוע איש אמיץ וחכם – פרופסור איתן ששינסקי איתו נלחמנו על העברת ששינסקי 2 למען הגדלת התמלוגים על משאבי הטבע. ששינסקי סיפר באריכות ובכשרון של מספר סיפורים על ניסיונות הלחץ, הסחטנות, תביעות הסרק וניסיונות הטלת האימה מצד התאגידים באמצעות חברות לובי מסחריות, ואמר לגבי לובי 99: "תופעה ברוכה ויוצאת דופן, נראה לי שבעולם כולו, עד כמה שאני יודע"
בהמשך, ובבכורה עולמית סרטון השנה החדש שלנו שהכין לנו המתנדב המעולה שלנו ירון פלד. הקלקה על התמונה תוביל אתכם לצפייה בסרטון:
אחרי הסרטון המגניב שמענו את מנחה "הצינור" בערוץ 10 גיא לרר – שותף אמת לדרך, שנותן רוח גבית עצומה לפרויקטים חברתיים בכלל ולנו בפרט, שסיפר על החווייה האישית שלו כשראה ח"כ באחת הוועדות מקריא מנייר את המסרים של חברת הוט, וציין שלמרות שהוא לא עובד בפרויקט הוא מרגיש חלק ממנו וחש צורך לומר למי שהגיעו תודה, והוסיף: "אני רוצה להגיד לכם שהכסף שאתם שמים היום במיזם הוא הכסף הכי טוב שאפשר לשים היום בכלל, לא רק במיזמים חברתיים".
לקראת הסוף עלתה לבמה ח"כ שלי יחימוביץ'. גם שלי היא שותפה למיזם ולדרך עוד מימיו הראשונים. בין היתר שלי אמרה: "כאן באמת התנקזו כל האנשים האלה שעושים דברים שלא משתלמים, כי הם ערכייים, כי אנחנו מאמינים בהם. והכשרון האמתי היא לקחת אנשים מכל קצווי הקשת הפוליטית, והאינטרס הציבורי ימין-שמאל-מרכז-דתיים-חילוניים וכן הלאה, העצמת האינטרס הציבורי. וכאן באמת אני מצדיעה לכם, לכולכם, על השותפות הנפלאה והעבודה המשותפת".
האירוע המקסים נגמר עם נאומו של יאיא:
"שנים רבות מדי ניסו לפרק אותנו לגורמים. הם אמרו וחינכו אותנו שכל אחד צריך לדאוג רק לעצמו, ושאדם לאדם זאב.
אבל אנחנו כבר לא קונים את זה יותר. הבנו שאנחנו חזקים ביחד וחלשים לחוד.
והיום אני יודע להגיד שהסולידריות, הפעולה המשותפת שלנו והעובדה שיש לנו אחד את השנייה היא הנכס הגדול ביותר שיש לי ויש לנו כחברה."
וממש בתיזמון מושלם לכבוד יום ההולדת, קיבל המיזם הכרה רשמית נוספת. לפני יומיים התבשרנו שיאיא נבחר יחד עם פעילים חברתיים נוספים ומעולים למקום ה 10 ברשימת המשפיעים של מגזין דה מרקר. קודם בית הנשיא, עכשיו זה… אם היה למישהו ספק כמה היה צורך בלובי 99, נראה לנו שזה די עונה על עליו:
תודה רבה לכל מי שבא וחגג, ולאלו שלא: מצפים לראותכם בשנה הבאה גדולים ומשפיעים יותר 🙂
כל אחד ואחד מכם אחראי באופן אישי לעובדה שהגענו עד הלום.בברכת ספטמבר שמח (אוגוסט נגמר!) וחגיגות יום הולדת של שנים רבות נוספות,

שבת שלום
לינור ויאיא