fbpx דלג לתוכן

הלוביסטים של הבנקים פשטו על הכנסת, עוד התקדמות בדרך לפתיחת בנקים קואופרטיבים, עוד קצת יום הולדת ועד סוף החודש מגיעים ללוביסט השני

שלום שותפים/ות וברוכים הבאים לעדכון השבועי הארבעים ושמונה שלנו,

יותר לוביסטים מחברי כנסת בדיון על הבנקים
ספטמבר התחיל, ולמרות שהכנסת בפגרה, החלו השבוע הדיונים בחוק צמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות המבוסס על מסקנות וועדת שטרום. לכל המצטרפים החדשים נזכיר כי אנחנו עובדים בשיתוף עם קואליציית הארגונים החברתים (צדק פיננסי, אנו, המשמר החברתי, התאחדות הסטודנטים ועוד)  מול וועדת שטרום כבר כמעט שנה שלמה.

בדיון הראשון שנערך ביום שלישי נכחו במצטבר, כשהם נכנסים ויוצאים מהחדר, סה"כ 4 ח"כים, מלבד יו"ר וועדת הרפורמות, אלי כהן, המנהל את הדיון ביד רמה, ו-7 לוביסטים של הבנקים מ-5 משרדי לובי שונים. ככה זה, כשהרבה כח ואינטרסים מעורבים והבנקים מפחדים שעלולים לפגוע בשורה משורות הרווח האסטרונומי שלהם (כ – 8 מיליארד שקל בשנה).

לינור דיברה בדיון על האינטרס של הציבור בפירוק הריכוזיות בשוק הבנקאות, ועל הפער הקיים בין המלצות הוועדה לבין תזכיר החוק שהגיע לדיון ועל הסעיפים החסרים כדי שלחוק תהיינה שיניים.

כעת אנחנו פועלים לגייס ח"כים שיגיעו לדיון, ללמד אותם את החומרים המקצועיים ולקדם את הסעיפים שאנחנו רוצים שייכנסו/יחזרו לחוק. וכמובן: נראה נוכחות בכל הדיונים ונילחם על כל סעיף וכל מילה בחוק.

לפעמים, כמו שיודעים היטב הלוביסטים המסחריים ועורכי הדין מטעם הבנקים, מילה אחת יכולה לשנות פרשנות שלמה ולהיות שווה מיליארדים, ולכן חייבים לעמוד על המשמר בכל רגע נתון.

הדיון הבא צפוי לשלישי הקרוב. כל העדכונים החיים בפייסבוק ובטוויטר שלנו.

אגודות אשראי ובנקים קואפרטיבים – ממשיכים להתקדם
חדשות טובות! ביום שלישי אישרה וועדת השרים לתיקוני חקיקה את הסדרת הפעילות של אגודות אשראי והורדת חסמי הכניסה לשוק בצורה משמעותית (לדוגמה: דרישה להון עצמי נמוך וסביר יותר כפי שנהוג בעולם).

מפה ממשיך המהלך לחקיקה בכנסת. נמשיך לעבוד, להדוף את הלחצים ולוודא שהמהלך יושלם במלואו בקרוב.

אפטר פרטי – עוד קצת מיום ההולדת
אז זה שהיו חגיגות יום הולדת שנה מדהימות כבר שמעתם בשבוע שעבר, אבל תמונה אחת שווה אלף מילים כידוע. אז עבור כל מי שנכח ורוצה לתייג את עצמו, ועבור  כל מי שלא נכח ורוצה לדעת איך ומה, הקליקו על התמונה והגיעו לאלבום התמונות המלא:
כמו כן הנה כתבה שהתפרסמה בדה מרקר המצטטת את עיקרי הדברים מהחגיגות שלנו:
פרסמנו גם לראשונה את סרטון סיכום השנה שלנו בפייסבוק. נשמח אם תסייעו בהפצה ושיתופים:
ומי מכם שרוצים להקשיב לדברי ארבעת אורחי הכבוד שלנו – ביטן, יחימוביץ', ששינסקי ולרר – הנה לינק לערוץ היוטיוב שלנו, אליו העלינו את הסרטונים באיכות גבוהה יותר.

מתקרבים מאד ללוביסט/ית שני/ה
את הטוב באמת שומרים לסוף: שמחים לעדכן כי אוגוסט היה חודש מצוין מבחינת כמות מצטרפים חדשים ועליה בהכנסות החודשיות. אנחנו ממש מרחק נגיעה מהגעה לסכום לשכירת לוביסט שני וניתן כאן להצטרף כעת כחבר קבוע במיזם.

זה הזמן שלכם לסייע בהפצת הבשורה ובגיוס חברים/משפחה וכו'. להזמין אותנו לחוגי בית, לעשות לנו שיירים לסטטוסים בפייס ולעקוב אחרינו בטוויטר. הכל מוביל לחשיפה לאנשים נוספים ולהרחבת המעגלים. זיכרו כי כל מצטרף קבוע נוסף מוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים.

שימו לב שכבר קצת מתחיל להתקרר ואפילו להיות נעים בערבים. החום הגדול מאחורינו, הסתיו מתקרב,  תהנו מזה 🙂

תודה רבה שותפים ושבת שלום לכולם/ן

יאיא ולינור