fbpx דלג לתוכן

בוחרים עוד נושא לטיפול בחוק ההסדרים, הרפורמה בבנקאות, חשיפת הלוביסט השני מתקרבת, יעד שאפתני חדש למיזם שלנו והזמינו אותנו אליכם

שלום שותפים/ות וברוכים הבאים לעשרות החברים החדשים,

אנחנו מול הבנקים:
אנחנו ממשיכים לעבוד במרץ על נושא הרפורמה בבנקאות (המלצות וועדת שטרום). הדיון שהיה אמור להתקיים בוועדת הרפורמות של הכנסת ביום שלישי השבוע נדחה לשני הבא בגלל עיד אלאדחא, אבל אנחנו עובדים כל הזמן מאחורי הקלעים, גם מול הלשכה המשפטית של הוועדה, גם מול משרד האוצר, והכי חשוב בניסיון לגייס ח"כים הן להשתתפות בדיונים והן לעמדותינו.

בגלל שידינו מלאות עם שטרום ועם קידום העברת ההקלות הרגולטוריות להקמת אגודות אשראי ובנקים חברתיים בחוק ההסדרים, ואנחנו לא רוצים ליפול לעמדת "תפסת מרובה לא תפסת", החלטנו לבחור רק עוד נושא אחד כרגע להתמקד בו מתוך התקציב וחוק ההסדרים שיידון בכנסת עם תחילת המושב.

חברי המיזם – מצביעים ומשפיעים:
לאחר ששלחנו לכם את חוק ההסדרים לעיון לפני כמה שבועות וכפי שהבטחנו, אנחנו מעלים את הבחירה להצבעה/דירוג שלכם. ההצבעה פתוחה כרגיל רק לחברי המיזם (אלו המשתתפים בצורה חודשית וקבועה).

שלושת הנושאים שעולים להצבעה חשובים ורלבנטיים לאג'נדה של לובי 99, וחשוב לא פחות – אנו חושבים שיש משמעות וסיכוי להישגים בעבודה עליהם (פרקטיות זה המוטו שלנו). אנחנו נפעל לפי הדירוג שלכם בכפוף להתפתחויות בשטח.

תמצית שלושת הנושאים מתוכם עליכם לבחור (פירוט והרחבה בטופס ההצבעה) :

  1. התנגדות לביטול הפטור ממס לפיצויי פיטורין – סעיף בחוק ההסדרים המטיל מס לראשונה על פיצויי פיטורין החל ממשכורת של 29 אלף ש"ח. אנו סבורים כי מדובר בכסף קריטי עבור אנשים בתקופות קשות (וחשוב מאד גם לכספי הפנסיה) בשוק התעסוקה הבלתי יציב של ימינו וכי שליחת יד למיסויו היא סכנה למדרון חלקלק, שמתחיל עכשיו עם שכר גבוה פי 3 מהשכר הממוצע במשק, כאשר הסכום עלול לרדת משמעותית בפעם הבאה שיהיה חור בתקציב ולכן יש להתנגד לו כבר כעת.
  2. התנגדות למכונות מזל ומירוצי סוסים – סיוע לאוצר במאבקו מול מפעל הפיס לאסור הימורים על מירוצי סוסים והצבת מכונות מזל, משום שמדובר בהימורים הפוגעים בעיקר בשכבות החלשות ומהוות דה פקטו "מס" נוסף על השכבות הללו.
  3. התנגדות/מאבק לצמצום הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה  קיצוץ רוחבי של 2% בתקציב נשמע כמו סעיף טכני, אבל זו הדרך הקלה והגרועה ביותר להתמודד עם הגירעון בתקציב, מכיוון שכבר היום ישראל מדורגת נמוך מאד ביחס למדינות ה OECDבשירותים האזרחיים הניתנים לאזרח (בריאות, חינוך, רווחה ועוד). המטרה להיאבק בקיצוץ הרוחבי ולנסות להביא לצמצום הקיצוץ.

הסבר מלא ופירוט הנושאים יופיע עם לחיצה על כפתור ההצבעה; עליכם לסמן נושא אחד מתוך השלושה שהכי הייתם מעוניינים שנעסוק בו. אם יש נושא שאתם ממש לא מעוניינים/מתנגדים שנעסוק בו ניתן לסמן גם אותו, וזה ישוקלל בדירוג הנושאים הכללי. ההצבעה פתוחה עד שני הקרוב בלילה, תוצאות בשבוע הבא.

בחירת לוביסט/ית שניה
כפי שאתם יודעים, בחודש האחרון אנחנו עסוקים מאד בלמצוא לוביסט/ית שני/ה שיתחילו בהחלפת לינור בחופשת הלידה ואח"כ יישארו בתור לוביסט/ית נוספ/ת.

נעדכן אתכם שאנחנו ממש בישורת האחרונה של המיונים, ובלי נדר בשבוע הבא נוכל כבר לחשוף בפניכם את הבחירה המוצלחת 🙂

חוגי בית ומפגשי חשיפה
ממשיכים כמובן במפגשי החשיפה ללובי 99, והשבוע, יאיא התארח בפורום מנהיגות של ציונות 2000. הצטרפו לא מעט חברים חדשים וגם היו קצת ויכוחים מהקהל עם נציגי חברת כי"ל ובנק הפועלים – היה מעניין.

אם בא לכם להזמין אותנו למקום העבודה שלכם או לחוג בית אצלכם בסלון, לחצו על התמונה, מלאו טופס ונגיע. תתחייבו על 15-20 איש ואנחנו אצלכם בכל מקום בארץ.

גיוס חברים
מאז יום ההולדת עוברים עלינו ימים טובים, וקצב ההצטרפות בעליה מתמדת. ממש בימים הקרובים אנו נחצה את הקו שהגדרנו לשכירת הלוביסט השני (הכנסה קבועה של 38,000 ש"ח לחודש), וכבר מסמנים את היעד הבא לשכירת הלוביסט השלישי 56,000 ₪ כל חודש.

זה נשמע עכשיו קצת רחוק ובלתי אפשרי, אבל כך גם היה הסכום הנוכחי לפני כמה חודשים 🙂 ואנחנו כמו שאתם יודעים אוהבים אתגרים.

אז אם אתם טרם חברים קבועים, הנה הלינק להצטרפות. כסף קטן של רבים מנצח כסף גדול של מעטים. עובדה!

עד כאן העדכון השבועי הארבעים ותשעה.

כבר מתחילים להריח את הסתיו באויר, ואפילו את החגים, אז יש למה לצפות 🙂

שבת שלום לכולם/ן
לינור ויאיא