fbpx דלג לתוכן

חוק המאכערים הונח, בואו לפגוש אותנו אצלכם בעבודה ובבית, יאיא ולינור מחכים לכם בפייסבוק, עדכונים מהכנסת ועוד…

אהלן זה יאיא וברוכים הבאים לחברים החדשים,

רגע לפני שבת, העדכון השבועי ה-15 מוגש לכם בשמחה ובתקווה לשבת שקטה וחמימה,

בשעה טובה חצינו השבוע את קו 400 החברים הקבועים שמשתתפים בסכום חודשי וקבוע בסך כולל של 17,000 ש"ח לחודש.

חסרים לנו עוד 13,000 ש"ח עד היעד הקרוב שלנו, 30,000 לחודש, כדי שנוכל להמשיך בכל הכח לקדם את המיזם החברתי שלנו.

אני יוצא לצערי/לשמחתי לחודש מילואים החל מתחילת מרץ ואשמח מאד לצאת בראש שקט לפחות בנושא זה (:

אז, טייקון או בעל הון שעומד מאחורינו אין לנו, אבל אתכם כן, ואנו זקוקים לכם בגיוסם של עוד חברים קבועים לחיזוק הלובי הציבורי הראשון מסוגו. צרפו כאן חבר/ה חדשים ללובי 99 והפיצו את לינק ההצטרפות בווטס אפ לחברים ובני משפחה. מוזמנים גם לשתף את התמונה שמתחתי. לחיצה עליה תוביל אתכם לסטטוס הגיוס שלנו שהגיע בעזרתכם כבר ליותר מעשרים ושניים אלף גולשים בפייסבוק.

לינור ואני בפייס רשמו ביומנים – פנו אלינו מספר חברים שלא הצליחו להגיע לאחד ממפגשי החברים וביקשו מקום לשאול, לשוחח ולהציע הצעות. אז הנה זה מגיע, ואם יצליח יהפוך לפורמט קבוע.

ביום שלישי הקרוב (26.1) בשעה 21 לינור ואני נחכה לכם לשעת שאלות ותשובות בעמוד הפייסבוק שלנו. כל מה שרציתם לדעת, להעיר/להאיר או להציע ולא היה לכם מתי, תבואו, תביאו מתעניינים יהיה כיף.

חוגי הבית, תזמינו נבוא – השבוע קיימנו שלושה חוגי בית ואנחנו רוצים להגיע לעוד ועוד מקומות כדי להפיץ את הבשורה. נשמח שתזמינו אותנו למקום העבודה שלכם, או לסלון ביתכם, מלאו את הלינק הבא ונתקשר לתאם מועד מתאים. הנה תמונה מחוג הבית שלינור העבירה אמש:

תודה ענקית לכולם – ונעבור כעת ללינור הלוביסטית הכי טובה בעולם, שבת שלום.

שלום שותפות ושותפים,​

זה היה שבוע אינטנסיבי במיוחד, קרו המון דברים,
אנסה למרות שלא קל לקצר (:​

​​"חוק המאכערים​" – חוק הלוביסטים במשרדי הממשלה​, הוגש

​לאחר עבודת שטח רבה בין הלשכות השונות, ​ביום שני​ האחרון​ הנחנו​ על שולחנה של הכנסת​ את "חוק המאכערים" (או בשמו העממי: "חוק דני נוימן") בשיתוף עם הח"כים שלי יחימוביץ' ורועי פולקמן​​. עוד על החוק ניתן לקרוא כאן, אמשיך לעדכן על התקדמותו. ניתן לקרוא כאן.והנה הראיון בצינור לילה בערוץ 10

​​הרפורמה בבנקים
אחרי טריליון שעות עבודה על המלצות הביניים של וועדת שטרום, קריאת כל דיוני הוועדה, ניירות העמדה של הבנקים, נקודות שאתם שלחתם, פגישות עם מומחים וכלכלנים​ ודיונים פנימיים אינטנסיבים על גיבוש העמדה, אני שמחה וגאה לשלוח לכם תוכנית עבודה ראשונית. המסמך נמצא בגוגל דרייב וניתן להכניס הערות ולהגיב על המסמך או לשלוח לי הערות למייל​. זוהי תוכנית ראשונית, בהתאם להמלצות הביניים, וסביר להניח שהיא תשתנה עוד מספר פעמים בהמשך, ובהתאם להערותיכם ולהתרחשויות.

התכנית היא קצרה ופרקטית​ ​ו​כוללת ​את ה​דגשים, בהם אנו סבורים שצריך להתמקד​ ושנוכל להשפיע עליהם​. בנוסף יצרנו שותפות עם קואליציית ארגונים החברתיים כדי שנגיש כולם נייר עמדה אחד גדול וממוקד להגדלת האימפקט, עדכונים בהמשך.

לחצו כאן למסמך תוכנית העבודה שלנו.

 

​אתמול​ נפגשתי עם נציגי איגוד הבנקים, להם חשוב היה להציג גם את עמדותיהם, לפני שאנו מגבשים את נייר העמדה​/תוכנית העבודה שלנו​. עצם העובדה שאיגוד הבנקים מוצא לנכון לחזר אחרי לובי​ ​99, גוף שקיים פחות מ-5 חודשים, כדי להציג בפנינו את עמדת הבנקים היא סמן משמעותי לחשיבות פעילותנו.​ הם חזרו על עיקרי טעוניתהם על חשיבותם של הבנקים, איני חולקת על כך אולם לנו אין ספק שהבנקים בישראל חזקים, יקרים, מרחיבים פערים וריכוזיים מדי.​

​יש עוד עדכונים קטנים אבל נראה לי שהמייל גם ככה ארוך מדי, אמשיך בשבוע הבא.

​בשבוע​ות הקרובים ​מקווה להתקדם עם גיבוש שתי הצעות חוק שאני מסיימת את המחקר עליהן​, רעיונות שהגיעו מכם החברים​ ו​כמובן ​להביא לכם את הנושאים להצבעה​ (ההצבעה תהיה פתוחה רק לחברי המיזם)​.

​הנה עוד תמונות מחוג הבית המעולה שגיל בכר אירח​ אתמול

ולסיום, כרגיל, קוראת לכם לסייע להרחיב את השורות​​. תראו לאיזה הישגים הגענו כשלובי​ ​99 קטן. תחשבו לאן נוכל להגיע עם לובי​ ​99 יותר גדול​ – ​השמים הם הגבול​, כאן ניתן להצטרף ולחזק את עבודתי בכנסת ואת המיזם שלנו​.

בברכת שבת שלום וסופ"ש מעולה 🙂
לינור