fbpx דלג לתוכן

מושב החורף נפתח, 15 לוביסטים של הבנקים מול לינור ואבי שלנו, המאבק בקיצוץ הרוחבי, ועכשיו שחזרנו לכנסת אנו זקוקים לעוד חברים קבועים בלובי שלנו

שלום שותפים/ות,

מושב החורף בכנסת נפתח בהילוך חמישי: הממשלה מקדמת את תקציב המדינה וחוק ההסדרים וחברי הכנסת שבים מפגרה ארוכה נחושים לחזור לראש סדר היום הציבורי והתקשורתי.

לובי 99 נערך להמשיך ולקדם את האינטרס של תשעים ותשעת האחוזים. בין היתר נקדם הרפורמה בבנקים, את השקיפות השלטונית, את שלל הצעות החוק החברתיות שלנו מהמושב הקודם וחשוב לא פחות, לוודא שבעלי ההון הגדול לא מנצלים את תקופת ההמולה הנוכחית  "לגניבת סוסים", כפי שקרה פעמים רבות בעבר.

שיא חדש 15 לוביסטים בדיון – הצעת חוק להגברת התחרות בשוק הבנקאות בישראל
וועדת הרפורמה להגברת התחרות ולצמצום הריכוזיות בשוק הבנקאות המשיכה השבוע את ישיבותיה. אם תהיתם עד כמה הבנקים ושאר בעלי אינטרסים נחושים לטרפד את הרפורמה אתם מוזמנים להסתכל על תמונה מתוך הדיון בה רואים את לינור מייצגת את לובי 99 בוועדה וכל מי שיושבים מאחוריה הם לוביסטים מסחריים (עם סרט כתום). סה"כ ח-מ-י-ש-ה ע-ש-ר לוביסטים שעובדים קשה לטובת הכיס העמוק של הבנקים וחברות האשראי.

במאבק על הרפורמה בבנקים אין פשרות – או שזו תהיה אחת הרפורמות המשמעותיות בתולדות מדינת ישראל, או שהיא תהפוך להיות אות מתה. אנו מתמקדים לכן בשלוש מטרות:

  1. שהחקיקה תהיה הולמת את מסקנות וועדת שטרום. לשם כך נפגשנו עם ח"כ אלי כהן (כולנו), יו"ר הוועדה, ביחד עם פורום הארגונים החברתיים. אנו שמחים לדווח כי מצאנו בח"כ כהן שותף אמיתי והתרשמנו מהמחויבות והנחישות שלו להוביל רפורמה, שכל אזרח שאינו טייקון בישראל ירגיש בכיס שלו מדי חודש.
  1. שגופי הממשלה נערכים לבצע את הצעדים הנגזרים מהצעת החוק. לשם כך נפגשנו השבוע עם בכירים במשרד האוצר ובמשרד המפקח על הבנקים. מן הסתם הפגישות הללו לא גישרו על כל המחלוקות בנינו, אבל אנו מברכים על האפשרות לקדם שיח ודרכי עבודה משותפים בעתיד.
  1. לדאוג למערך פיקוח ובקרה לאחר יישום הרפורמה הכולל לוחות זמנים וסמכויות של ממש לגוף האמון על ביצוע הרפורמה.

אתם בחרתם – מאבק בקיצוץ הרוחבי
שר האוצר כחלון הציג השבוע מול וועדת כספים, המלאה עד אפס מקום, את המדיניות הכלכלית של הממשלה וחוק ההסדרים לשנים 2017-2018. אנו גם היינו שם, כחלק ממאבקנו בקיצוץ הרוחבי ובדאגה לאגודות האשראי. מדובר בקיצוץ נטול הגיון כלכלי וחברתי, שיתרונו היחיד הוא יצירת שקט יחסי בין השותפות הקואליציוניות. זהו רק תחילת המאבק ואנו מבטיחים להמשיך ולעדכנכם בקרוב על שני הנושאים.

אנו גאים בהצלחות שכבר צברנו ובמאבקנו ארוך הטווח להשמיע ולקדם את האינטרס הציבורי מול מקבלי ההחלטות.

כל חבר חדש שמצטרף למיזם מחזק אותנו מול חברי הכנסת ומסייע לנו לקדם את האינטרס הציבורי, כשאנחנו רבים אנחנו חזקים יותר. לכן, כעת בפתיחת מושב החורף זה ממש הזמן להצטרף כחברים ואם אתם כבר איתנו לצרף חבר חדש בסופ"ש.

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים ומושב חורף מוצלח לכולנו,

שבת שלום לכולם/ן,
צוות 'לובי 99'