fbpx דלג לתוכן

50 עדכונים שבועיים, ממשיכים לעבוד מול הלוביסטים של הבנקים, תוצאות ההצבעה משבוע שעבר, נדב פרי עוקב אחרינו – מה אתכם ?

שלום שותפים/ות,
הגענו לעדכון השבועי החמישים שלנו.מזה 50 שבועות כל יום שישי אנחנו שולחים לכם דו"ח שבועי על הפעילות של הלובי בשבוע שהיה, ואנחנו גאים מאד לשרת את הציבור הרחב – ולא את קומץ בעלי הון.
כך נמשיך לעשות גם בחמישים וחמש מאות השבועות הבאים.

הרפורמה בבנקים – ממשיכים לעבוד מול הלוביסטים
ביום שני נערך בוועדת הרפורמות של הכנסת  הדיון השני בחוק לצמצום הריכוזיות בבנקים (המבוסס על וועדת שטרום). בדיון נכחו כ-9 לוביסטים מ-6 משרדים שונים, וכ-7 ח"כים סה"כ (שיפור משמעותי לעומת הדיון הקודם, למרות שחלקם נכחו רק בחלק מהדיון).

זה עדיין שלב ההצהרות הכלליות וטרם נכנסו לעובי הקורה ולסעיפים עצמם.
לינור דיברה על נקודות קריטיות שהופיעו בהמלצות הוועדה ואין אליהן שום התייחסות בתזכיר החוק, וכן תמכה בעמדת להב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים הקטנים) בנושא הצורך להוריד את עמלות הסליקה לעסקים הקטנים.

לחיצה על התמונה תוביל אתכם לחלק מהדברים שלה:

ה"היי לייט" המשעשע של הדיון היה למעשה ממש אחריו, כשלינור נתקלה בדרור שטרום (יו"ר וועדת שטרום)  בכבודו ובעצמו, מחליף פנצ'ר בחניה של הכנסת…
תודו, בינינו, שלציון קינן (מנכ"ל הפועלים) זה כנראה לא היה קורה 🙂
למותר לציין שהדיון עצמו הוא חלק קטן מאד מהעבודה, שרובה נעשית מאחורי הקלעים בפגישות עם ח"כים וגיוסם לנושא, למידת ניירות העמדה והטיעונים של הבנקים ותגובה אליהם, ועבודה מול הלשכה המשפטית. אנחנו עובדים על כל זה במרץ רב לקראת הדיון הבא שייערך בראשון הקרוב ב-10 בבוקר.אתם כמובן תעודכנו, ועד אז מוזמנים להאזין לראיון של לינור לערן הילדסהיים בתוכנית "הכלכלה האמיתית" של קול ישראל שנערך מיד אחרי הדיון:

יש תוצאות להצבעה – עושים קיצוץ בקיצוץ
חברי לובי 99 אמרו את דברם, ודירגו את הנושאים שהעמדנו לפעולה בחוק ההסדרים ובתקציב. מקום ראשון נבחר נושא הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה – במטרה להקטין אותו כדי לפגוע פחות בשירותים הניתנים לאזרח, במקום השני ביטול מס על פיצויי פיטורין, ובמקום השלישי מלחמה במכונות המזל.אנחנו נפעל בהתאם לדירוג הנ"ל, כמובן שבכפוף להתפתחויות/שינויים/הזדמנויות שיעלו עם תחילת הדיונים בחוק ההסדרים עם פתיחת המושב באוקטובר. אתם כמובן תעודכנו על כל צעד ושעל.
תודה למאות החברים שהצביעו!

תמיד שמחים לשת"פ עם ח"כים חדשים
גם בפגרה, עובדים כל הזמן על להרחיב את שורות השת"פ של לובי99 עם כלל המפלגות בכנסת. השבוע נפגשה לינור עם ח"כ יוליה מלינובסקי, שנכנסה לכנסת ביוני האחרון מטעם ישראל ביתנו (לאחר שליברמן השתמש בחוק הנרווגי הקטן והתפטר מהכנסת עם מינויו לשר הביטחון).
שמחנו לגלות כי יוליה מכוונת לכיוונים חברתיים, ובחנו אופציות קונקרטיות לשת"פ עתידי.
עוד לא עוקבים אחרינו בטוויטר?
אם אתם עוד לא עוקבים אחרינו בטוויטר (@lobbying99)  אז שתדעו שאתם קצת בפיגור. ממש השבוע הצטרף לעוקבינו לא אחר מנדב פרי, הכתב הפוליטי של ערוץ עשר לשעבר, שחצה את השורות  ועבר לעבוד אצל תשובה וחברת דלק. למה זה מעניין? בגלל הסמליות. הוא כנראה לא יודע את זה, אבל המעבר שלו היה טריגר מרכזי בגיבוש היוזמה של יאיא להקים מיזם של לובי לטובת הציבור, והשאר הוא היסטוריה כמו ששמעתם ביום ההולדת שלנו 🙂
עד כאן להשבוע.
אנחנו מבחינתנו מכינים אתכם לשיעורי הבית שלכם: בין אם במטוס בדרך לחופשה, על החוף בתאילנד, או בארוחת שישי עם סבתא. ספרו כמה שיותר על לובי 99 (להצטרפות) תזמינו אנשים לעקוב. תפיצו את הבשורה שכסף קטן של רבים מנצח כסף גדול של מעטים.
יחד אנחנו עושים את השינוי.שבת של שלום ומנוחה,

לינור ויאיא.