fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

קבלו את "נושא הגג" הנוסף שבחרתם ומי הלוביסטית החדשה שתטפל בו, מפסיקים את העושק של חברות הביטוח, ממשיכים מול אי.די.בי, וראיון איתנו במוסף החג
ת-ו-צ-א-ו-ת
ו-ב-כ-ן, לא נמתח אתכם/ן יותר מדי: כ-73% מחברי המיזם הצביעו. הנושא שנבחר הוא שיפור התחבורה הציבורית.

שאר הנושאים שלא נבחרו לפי הסדר מקום שני-חמישי: צרכנות הוגנת ויוקר המחיה, בריאות, איכות הסביבה וקידום רווחה ואוכלוסיות מוחלשות.

ככה עושים דמוקרטיה שיתופית בימנו!  ככה הופכים את הציבור להיות חלק מתהליכי קבלת ההחלטות. אנו מקווים להיות, גם בנושא זה, פורצי דרך בפוליטיקה הישראלית: יותר דמוקרטיה השתתפותית, יותר טכנולוגיה, פחות דלתות סגורות.

בחודש הבא נערוך הצבעה לאישור התקציב השנתי ל-2018. גם בה, כמו בכל ההצבעות שיערכו בשנה הבאה על הנושאים אותם נקדם, יכולים להשתתף רק חברי המיזם. אז… אם לא הצטרפתם עוד לא מאוחר, בואו להשפיע!

כעת אנו עוברים לבניית תכנית העבודה לנושא החדש – שיפור התחבורה הציבורית, נעדכן אתכם בכל צעד.

נושא חדש יש, ומה עם לוביסטית שלישית?

גם יש! מבשרים לכם ראשונים כי בחרנו לוביסטית חדשה, מישהי תותחית-על-חלל, שתצטרף ללינור ואבי במאבקם היומיומי למען הציבור הרחב.
אז מי זו? ביום ראשון הקרוב בשעה 20:00 נעלה הודעה רשמית בפייסבוק שלנו, כוונו שעונים
😊

העצמת האזרחים מול חברות הביטוח

לפני כשנה בחרו חברי לובי 99 את הנושא "חיזוק האזרח מול חברות הביטוח" במסגרת הגשנו הצעת חוק עם הח"כים דוד ביטן ורוויטל סוויד.

רוב הציבור כבר רגיל שחברות הביטוח דופקות אותו. אין שוויון אמתי, כשבצד אחד אדם פרטי בעל משאבים מוגבלים ובשני חברת ביטוח איתנה עם כל הזמן והכסף שבעולם כדי להתיש ולנצח. סטטיסטית, רובנו מוותרים על כספים שמגיעים לנו כדי לחסוך בזמן, בעלויות ובאנרגיה של הליך בית המשפט הארוך והמייגע.

לכן שמחנו לשמוע על היוזמה החדשה של רשות שוק ההון והביטוח (בשת"פ ותמיכת משרד האוצר והמשפטים) להקים רשות בוררות חדשה, בה העלויות לבירור מחלוקת בתביעת ביטוח יהיו סמליות ופרק הזמן לסיום הליך של עד 30 יום.

זהו חיזוק מדהים של האזרח הבודד אל מול חברות הביטוח הענקיות!

לאור העובדה במסגרת טיפולנו בנושא, התחלנו לחקור לעומק הקמת רשות בוררות שכזו, הקמתה הברוכה כעת היא בגדר "מלאכתכם של צדיקים נעשית בידי אחרים".

הוצאנו השבוע מכתב פניה לרשות במסגרתו הודענו שנשמח לסייע ככל יכולתנו לדחיפת וקידום המהלך כדי לעזור לו להתגשם אל מול צבא הלוביסטים של חברות הביטוח.
נמשיך לעבוד ולעדכן.

מה קורה בגזרת ההון שלטון של התרגיל המלוכלך של אי.די.בי

עם כמה שמחמיא לקבל הפניה כזו בשער האחורי של העיתון, היינו ממש מעדיפים ששומרי הסף הרגילים יעשו את עבודתם.
הנה המכתב הנוסף
שהוצאנו למנהלי המוסדיים יחד עם עמותת "צדק פיננסי" המפרט את הטיעונים הכלכליים והמשפטיים ומסביר כי זהו מכתב מיצוי הליכים והיה וידרש תהליך משפטי בהמשך.
אנחנו יודעים שהלחץ עובד כי ביום ראשון הקרוב הם כינסו אספות התייעצות מיוחדות בנושא.

אם עוד לא שלחתם מייל למנהלי המוסדיים לעצור את עסקה, קחו 20 שניות ותעשו זאת.
צפו להתפתחויות.

מפגשי חשיפה

בין אם אתם מהמבואסים על שביזות יום א' הגדולה מכל, ובין אם רוקדים על הגגות כשחוזרים לשגרה, החגים נגמרו.
מבחינתנו זה אומר, שחוזרים לחוגי הבית בכל הכח!

אז ביום שני הקרוב 16.10 לינור מעביר חוג בית בתל אביב (רחוב בלוך), יש עוד מספר מצומצם של מקומות פנויים, אם מעוניינים להצטרף או לשלוח חבר/ה שמתלבטים, כתבו לנו במייל לפרטים מדויקים.

וזה הזמן להזכיר לכם שזה שגייסנו עוד לוביסטית לא אומר שאפשר לנוח על זרי הדפנה, להיפך! זה רק פותח את התיאבון לראות לכמה עוד אנשים אנחנו יכולים להגיע וכמה אנחנו עוד יכולים לגדול ולהגיע ללוביסט רביעי וחמישי.

יאללה, עוד שבוע פותחים את מושב החורף עם ועדת החקירה של פישמן, מלחמה בדלתות המסתובבות על ידי הארכת חובות הצינון, מלחמה בשחיתויות ברשויות המקומיות, שיפור התחבורה הציבורית, מיסוי הוגן ועוד מיליון נושאים חשובים שאנחנו מקדמים לבקשתכם. צריכים אתכם איתנו!

ראיון עם יאיא ולינור במוסף החג

אם פספסתם/ן את כתבת החג עלינו, קבלו אותה ותפיצו לכל מי שאפשר, עשו בה שימוש כדי לעזור לנו לגייס עוד חברים, להגדיל את העצמה המספרית שלנו ולעשות יותר למען ה- 99% שאין להם ממון לשכירת לוביסטים.

שבת שלום ואחרי החגים שמח לכולם

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 213 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים