fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

תודה –  הקמפיין הסתיים – בזכותכם מגייסים לוביסט/ית שלישי/ת, ממשיכים לעבוד להתרת קשרי ההון שלטון בישראל, בשורה טובה בנוגע לעמלות הבנקים, חוגי בית ברחבי הארץ וגמר חתימה טובה! 
הזדמנות אחרונה להצטרף ולהשתתף בהצבעה הקרובה
הסבר קצר לחדשות ולחדשים;

לחברים חדשים, פעמיים בשנה לפני כל מושב של הכנסת אנו פותחים לבחירתכם את רשימת הנושאים אותם תרצו שנקדם במושב הכנסת הקרוב.

כידוע לכם, במהלך השנתיים שהלובי הציבורי שלנו קיים, צברנו לא מעט הישגים בנושאים שונים שבטיפולנו! מוזמנים/ות ללחוץ פה לרשימת ההצלחות המלאה.

הנושאים הללו, שאתם בחרתם (ביניהם: שחיתות וקשרי הון שלטון, רפורמה בבנקים, מיסוי הוגן, שקיפות ועוד) ימשיכו ללוות אותנו גם במושב החורף הקרוב והלאה.

בנוסף, למרות העומס ובזכות הצלחת קמפיין הגיוס שלנו, אנו נענים לבקשתכם לבחור נושא גג נוסף וחדש בו יטפל הלוביסט/ית החדש/ה, במקביל להצטרפותו לצוות המטפל בנושאים השוטפים הקיימים. מדובר בבחירה לטווח ארוך, אז אנא – בחרו בתשומת לב רבה.

ולעניין עצמו:
לאחר שסיימנו לאסוף ולנתח מעל 300 רעיונות ובקשות להצעות חוק שהעברתם, גיבשנו חמישה נושאי גג כלליים שלמעשה כוללים את מרבית בקשותיכם/ן הפרטניות.

כרגיל – תכנית עבודה תגובש ותפורסם לאחר שיבחר הנושא. כמובן שהתכנית תתחשב בשיקולים הרגילים המלווים אותנו, של פרקטיות, סיכויי קידום פוליטיים, האם ניתן לטפל בתקופה הקרובה וכו'. 

לא רואים פה כפתור הצבעה? זה סימן שאינכם/ן חברים בלובי עדיין, כלומר – 2150 החברות/ים המשלמים/ות סכום חודשי קבוע לבחירתכם/ן.
זה בדיוק הזמן להצטרף, וכבר בשבוע הבא תוכלו להצביע ולהשפיע על האג'נדה שלנו כציבור, מול מקבלי ההחלטות!

תודה על קמפיין שובר שיאים, ממשיכים לגייס חברים בכל הכח

ביום רביעי סיימנו בשעה טובה את קמפיין מימון ההמונים שלנו, לחיזוק הלובי של הציבור ולגיוס עוד לוביסט/ית ללובי 99. אנחנו שמחים לבשר שהצלחנו, ובגדול: בתוך ארבעה שבועות גייסנו 290 אלף ש"ח בתמיכה שנתית קבועה, שמעניקים לנו 650 חברים וחברות חדשים. בסה"כ מונה כעת הלובי הציבורי מספר חסר תקדים של 2150 חברים, בסכום כולל של שבעים ושניים אלף ₪ כל חודש שזה 860 אלף ש"ח קבועים בשנה!

זה אומר שבזכותכם/ן כבר במושב החורף הקרוב, יהיו לנו שלושה לוביסטים בכנסת! נציג את הלוביסט/ית החדשה של הציבור, מיד אחרי החגים.

הקמפיין לא היה מצליח כל כך ללא מתנדבי הגיוס המסורים שעשו לילות כימים. תודה ענקית ל:
מעיין קראסטנד, מאיה מוסקוביץ', תמוז ורדי, ענבל ינובסקי, אדוה גבאי, איתמר בונו,  איתמר האוזנר, ענבל פורת, ניצן מכליס, ליאור מילוא, מרינה פובולוצקי ונמרוד עישר ושאר עשרות המתנדבים המוכשרים שלנו.

רוצים להצטרף לצוות הגיוס המדהים שלנו? שלחו מייל לשני.

 בלעדיכם זה לא היה קורה!

ואחרי התודות, חשוב להבהיר:
שלושה לוביסטים זה שיפור עצום לעומת נקודת הפתיחה, אבל אסור לשכוח, שלהון יש 203 לוביסטים שמתערבבים עם השלטון! 

חשוב לזכור: הקמפיין הנקודתי נגמר, אבל אנחנו ממשיכים בכל הכח לצרף חברים ולהפיץ את הבשורה. כל חבר נוסף מחזק את הלובי ומקרב אותנו לשכירת לוביסט רביעי וחמישי שיעבדו על החלשת קשרי ההון-שלטון בישראל לטובת ציבור האזרחים שאין לו ממון לשכירת לוביסטים.

עוד לא הצטרפתם? זה הזמן להצטרף ולצרף חברים ומשפחה.

איך ההון שלטון מתורגם לחור בכיס של כל אחד ואת מכם? 

הנה דוגמא, שמפענחת עבורכם את הקשר בין אי.די.בי ופרח לרנר, לעליית המחירים הצפויה בסופר שלכם ובחשבון הסלולרי;

הטייקון אדוארדו אלשטיין השולט בקונצרן אי.די.בי שפך הרבה מאד כסף על מיטב עורכי הדין בישראל, ועל הלוביסטית החדשה שגייס – יועצת רוה"מ לשעבר פרח לרנר, כדי שיטכסו עצה ודרך איך לעקוף את חוק הריכוזיות לפיו הם חייבים "לקפל" שכבה בפירמידה ולמכור את חברת דסק"ש.

ההשקעה השתלמה, ואלו מצאו פירצה טכנית בחוק לפיה ימכרו את דסק"ש לחברה פרטית שיקים אלשטיין במיוחד לשם האירוע, ששימו לב- תלווה את הכסף לקניה מאי די בי פיתוח שהיא חברה ציבורית, כלומר- כספי הפנסיות של הציבור יממנו את כל התרגיל המלוכלך הזה.
 
אי.די.בי פירסמה השבוע מזכר הבנות על העסקה המתגבשת. מעבר להיות העסקה פיקציה משפטית מוחלטת, מסתמן כי הולכים למכור את דסק"ש בפרמיה של 21%, כלומר 21% מעל למחיר השוק שלה, תשלום על פרמיית שליטה.

נשמע סינית? הנה תרגום: כדי לעמוד בחובות הללו, יצטרך אלשטיין למשוך ב-5 שנים הקרובות 50% יותר דיבידנדים ממה שמשך עד כה.

מאיפה יבוא הכסף אתם שואלים? מהחברות היצרניות שבתחתית הפירמידה כמו סלקום ושופרסל.
לכן כל המלל הרב הזה משמעותו היא אחת:

בחמש השנים הקרובות תתכוננו לשלם יותר בסופר ליד הבית, ועל הסלולרי שלכם.

אנחנו מפעילים לחצים על איילת שקד ועל מנהלי המוסדיים לעצור את העסקה. לציבור נמאס לממן את הטייקונים.

מורידים מעט את עמלות הבנקים

בנוסף לעבודה מתמדת לתיקון מבנה השוק הבנקאי הריכוזי, אנחנו עובדים באופן פרטני גם על נושא עמלות הבנקים. זוכרים שלפני כשנה אספנו ממכם את כל עמלות הבנקים שהכי מטריפות אתכם כחלק מעבודה שלנו מול בנק ישראל להורדת העמלות?

ובכן אנו פועלים בנושא גם מול בנק ישראל וגם ישירות מול הבנקים. השבוע הודיע לנו בנק הפועלים כי בהמשך לפגישה עמנו ולמסמך שהעברנו להם שמרכז את בקשות החברים, הם החליטו לבטל את כל עמלות המידע. לשואלים מה זה עמלות מידע: עמלת הפקת מסמכים שאינם זמינים בסניף (10 ₪ לבקשה, חצי ₪ לעמוד), פעולת איתור מסמך (18 שח לבקשה חצי שח לעמוד) והוצאת דוחות סטנדרטים (כמו אישור יתרה או דוחות סילוקים, 15 שח לבקשה, חצי שח לעמוד וכו').

אין ספק שמעצבן לקרוא בכלל על קיומן של העמלות ההזויות הללו כאשר הבנקים מרוויחים מיליארדים על חשבוננו ובימים בהם הכל כבר דיגיטלי, וזה אומנם לא כסף גדול (מה זה עמלות של כמה עשרות מיליונים לעומת המיליארדים הנגבים בתחום) אבל זו התחלה טובה, וזה לגמרי לפי בקשתכם, שתדעו.

 חוגי בית

השבוע התארחה לינור אצל ירון פלדמן ברשפון, שגית התארחה אצל סימה מט בכפר ויתקין ויאיא אצל עמוס ומרטה טלמור ברעננה וגם אצל חני בהרצליה. תודה רבה למארחים הנהדרים, בזכותכם/ן הצטרפו עשרות חברים חדשים ללובי!
ומה איתכם/ן? ארגנו 20 איש ומעלה בבית או במקום העבודה ואנחנו אצלכם/ן


 

מאחלים לכולכם/ן גמר חתימה טובה!
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 203 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים