fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

אל תפספסו את אירוע השנה, הזדמנות אחרונה להציע נושאים להצבעה, לא ניתן לקונצרן אי.די.בי לבזות את חוק הריכוזיות, הקמפיין נמשך בכל הכח, ובואו לאחד מארבעת חוגי הבית שלנו בשבוע הבא!
 
הופ הופ טרללה 
מוזר לקבל עדכון מהלובי ביום חמישי ולא שישי….הממ…קרה משהו? כן!!
התשובה היא שמחר (שישי בשעה 11:00) כ-ו-ל-נ-ו ביומולדת שנתיים ללובי 99! 
אנחנו מחכים לכם/ן שם, וזו ממש הזדמנות אחרונה להבטיח את מקומכם, לחצו כאן והירשמו.
ותביאו חברים, כי יש הרבה מה לחגוג. יהיה כיף ומעניין- מבטיחים!

 

 
נושאים להצבעה – ימים אחרונים להציע
עד מוצ"ש הקרוב (16.9), זה הדד-ליין להצעת נושאים להצבעה למושב הקרוב כנסו ללינק. שוב נגיד, הנושאים שיעלו להצבעה צריכים לעמוד בקריטריונים הרגילים שלנו (אפשרות לקדם את הנושא, אמור לעלות במושב הכנסת הקרוב, אין ארגונים חברתיים אחרים שעוסקים ביעילות בנושא וכמובן נושא חברתי-כלכלי לטובת הציבור הרחב).
התפתחויות בסוגיות אי.די.בי – הטייקונים לא ינצחו
זוכרים את הסיפור עם הפירמידה של אי.די.בי, ששכרה את פרח לרנר, יועצת רוה"מ לשעבר, ויחד הם מצאו דרך לעקוף את חוק הריכוזיות?

ביום שני נערך הדיון המיוחד שסייענו לקדם בנושא, בועדת הכספים. נכחו עשרה ח"כים שזה ה-מ-ו-ן לפגרה. משרד המשפטים אמר – בלי מורא – כי העמדה המקצועית היא, שהעסקה מנוגדת לרוח ותכלית חוק הריכוזיות. יו"ר הועדה, משה גפני, אמר שידבר עם שקד ויבדוק מולה את הדברים, והצהיר במהלך הדיון כי "נראה שלא יהיה מנוס מתיקון לחוק הריכוזיות".
 

אך האם הסתפקנו בכך? ברור שלא.
הוצאנו מכתב פניה דחוף לכל מנהלי הגופים המוסדיים (אלה שמנהלים לכם את כספי הפנסיות- מיטב ד"ש, פסגות וכו'), בו אנו קוראים להם להתנגד לעסקה,  כי לא ייתכן שכספי הפנסיה של הציבור יממנו עסקה שנועדה לעקוף את החוק, שחוקק כדי להגן על הציבור ממבנים משפטיים פוגעניים כמו הפירמידות. לכל הפרטים ולמכתב המלא לחצ/י כאן.

אנחנו מניחים, שהם היו די בהלם מכך שלציבור המבוזר והלא מאוגד שהם רגילים לנהל את כספו כרצונם יש פתאום קול ודרישות. אבל… כדאי שיתחילו להתרגל. אין לנו כוונה ללכת לשום מקום בזמן הקרוב😊

קמפיין הגיוס שלנו ממשיך לשבור שיאים
הנתונים פשוט מדהימים: ב-16 ימים בלבד התגייסתם והוספתם כ- 15,000 ₪ חודשיים וקבועים מכ-410 חברים חדשים! לא היה מנוס מלהעלות שוב את היעד, בדרך ללוביסט/ית השלישי/ת – הצטרפו עכשיו!

אז…קדימה! עוד 13 ימים להגיע ל-18,000 ₪ כדי שנוכל לגייס את הלוביסט השלישי כבר בחודש הבא ולהמשיך ולחזק את הלובי הציבורי.

הנה הסרטון החדש עם תומכי המיזם מייסד דה-מרקר גיא רולניק ופרופסור ירון זליכה שהכין לנו המתנדב הנפלא שלנו- ירון פלד.
 

ואם יש לכם חברים וחברות שעוד מתלבטים, ממש מומלץ להמליץ להם לשמוע את הפודקאסט המעולה הזה, בו ליאור פרנקל, אושיית פודקאסטים ידועה וחבר בלובי 99, מראיין את הלוביסטית שלכם לינור דויטש על לובי 99 במשך שעה שלמה, שעונה על כ-לללל השאלות:
 
חוגי בית קרובים
והנה רשימת חוגי הבית שלנו לשבוע הבא, בואו לשמוע והזמינו חברים:
מוצ"ש 16.9:  20.00 לינור בתל אביב
                   21.00  יאיא בבית העם בשדה ורבורג
ראשון 17.9:  20.30 אבי בראש העין
שני 18.9:     20.00 לינור בתל אביב
לקבלת המיקום המדויק כתבו לנו למייל.
 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 203 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים