fbpx דלג לתוכן

תקציב 2016, חוק הלוביסטים מיושם בשטח, מצטרפים כחברים וקובעים את הנושאים לקידום ויאיא במילואים

שלום שותפים וברוכים הבאים לחברים החדשים,
השבוע יצאתי (יאיא) ל 29 ימי מילואים. מקווה שלא תשימו לב, אבל מתנצל מראש על זמינות נמוכה יותר למיילים וטלפונים.
את המייל השבועי מעתה ואילך נכתוב לכם יחד (לינור ויאיא), כדי לקצר אותו במעט וכדי לשקף לכם באופן נגיש יותר את הנעשה הן ברמה הארגונית והן בפעילות של לינור בכנסת.
שקיפות רבותיי וגבירותיי שקיפות – תקציב 2016:
כפי שכתבנו בשבועות האחרונים אנחנו שמחים להגיש לכם את תקציב 2016 לאישור החברים.
התקציב מוצג לכל כאן בתמונה מתחת ויופיע באתר כפי שעשינו בעבר, אולם הוא פתוח להצבעה רק לחברי המיזם (כפי שמופיע בכל מקום – חבר הוא רק מי שמשתתף כספית בכל סכום באופן חודשי וקבוע).
ולאלו מכם שעדיין לא חלק קבוע מהמיזם שלנו אנחנו מזמינים אתכם להצטרף כעת בכל סכום קבוע ולהשתתף בהצבעה החשובה על הנושאים שתערך לקראת מושב הכנסת הבא סביב חודש מאי.
וכעת לכמה הרחבות על סעיפי התקציב:
1. התקציב בנוי כמו כל תקציב על סעיף הכנסות והוצאות. סעיף ההכנסות שלנו מבוסס עליכם השותפים שלנו, אם נצליח לגייס עוד ועוד תומכים קבועים, התקציב יעודכן בהמשך השנה כלפי מעלה ונצליח להרחיב את מספר הלוביסטים שלנו ואת מספר הנושאים החברתיים לקידום בכנסת. אם לא נצליח להגיע לתקציב המתוכנן נעדכן את התקציב כלפי מטה.
בקיצור כמו תמיד אין לנו בעל הון או טייקון מאחורינו אבל אנחנו מאמינים באמונה שלמה במיזם שלנו ומשפט שהפך כבר לסלוגן – כסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים, בדיוק כמו שהוכחנו בששת החודשים המופלאים האחרונים.
בתכנון הנוכחי כפי שאתם רואים בתקציב אנו מתכננים לגייס את הלוביסט הציבורי השני לקראת מושב החורף שייפתח לקראת סוף אוקטובר 2016. כמובן שהיכולות שלנו לעמוד בזה תלויה בקצב הגיוס שלנו וכולנו תקווה שגם הפעם כמו בתקופת ההד סטארט וכמו בחודשים האחרונים נמשיך לפרוץ כל תקרת זכוכית ולשאוף מעלה מעלה עד שנהפוך להיות חברת הלובי הגדולה בישראל שמסוגלת להעמיד צי שתדלנים אל מול בעלי ההון ולמען האינטרס הציבורי הרחב.
2. סעיף ההכנסות מחולק להכנסות חד פעמיות (כאלו שתומכים באופן חד פעמי) ולהכנסות קבועות מהחברים שתומכים באופן חודשי וקבוע. את התקציב לתחילת תקופת הקבע של המיזם אנו פותחים עם יתרה של כ 85,000 שמורכב בעיקר מהכנסות חד פעמיות/קבועות מארבעת החודשים האחרונים ומיתרה קטנה מאד מתקופת ההד סטארט.
3. סעיפי ההוצאות מוצגים לכם בצורה של "עלויות מעביד" ולא ברוטו. זאת אומרת כמה כסף זה עולה לנו. להבהרת העניין עד תומו, המשכורת ברוטו שלי (יאיא) עומדת על 6500 ש"ח החל מהחודש והמשכורת ברוטו של לינור על 11,000 ש"ח לחודש (פלוס כמה מאות שקלים החזרי נסיעות), כמובן שהנטו כמו של כולם נמוך יותר.
4. דובר ומנהל מערך גיוס – אלו שתי פונקציות חדשות שאנו מתכוונים לקחת החל מהחודש הבא בתשלום סמלי. המטרה של שניהם תהיה לאפשר לנו לפרוץ את יעדי הגיוס ולהגיע לעוד קהלים חדשים להפצת הבשורה של לובי 99. ניר גורדון מנכ"ל אסק"ו כבר נכנס לתפקידו כאחראי גיוס חברים בנתיים בהתנדבות, כפי שכתבנו במייל הקודם. הדובר/ת ייכנס לתפקידו בחודש אפריל וייוצג לכם באחד מהעדכונים הבאים.
5. ספקים. סעיף ספקים נוגע לפונקציות רבות שעושות עבודה יומיומית כמעט בהתנדבות אולם פעם בכמה זמן אנו מעוניינים לתת גם להם תשלום סמלי של כמה מאות שקלים ספורים לחודש. הפונקציות הן: מתכנת, מנהל חשבונות, יועץ תוכן, גרפיקאי, עורך סרטונים ועוד.
6. הוצאות מימון – הוצאות אלו נמוכות כיוון שהתמקחנו רבות עם הספקים השונים (לדוגמא אנחנו משלמים 1.2% דמי סליקה על כל תמיכה כספית) זה נמוך ביחס לשוק, אולם עדיין מצטרף לסכום חודשי כולל.
7. פייסבוק ושונות – עמוד הפייסבוק שלנו הגיע ל 8000 לייקים בתקופה קצרה ולתפוצה רחבה, לצערנו גם זה עולה כסף. אנחנו ממנים מדי פעם מודעות ברשת, משלמים מעט לאחסון אתר, מערכת סמסים, הוצאות קטנות על מפגשי חברים ושאר ירקות.
8. סטודנטים. נועה, עמרי, יוסי ואסנת הסטודנטים הנפלאים שלנו עושים עבודת קודש. הם מקבלים מלגה שנתית קטנה (6000 ש"ח) מהיחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת תל אביב. אנחנו ממנים 25% והאוניברסיטה את השאר. גם בשנה הבאה אנחנו מתכננים לקחת כמה סטודנטים ולכן לקראת סוף השנה יש עלייה דו פעמית בתקציב החודשי לצורך תשלום לאוניברסיטה.
9. מתנדבים. יש כמה עשרות רבות של מתנדבים שבלעדיהם המיזם הזה פשוט לא היה קורה. המייל השבועי הזה למשל יוצא כל שבוע בעזרתם של יעל אלפסי וחנה בית הלחמי המעולות. הדוחות השנתיים נערכים על ידי היועץ המשפטי שלנו עו"ד רם פרדס ורואה החשבון טל כהן. קארין, אלחנדרו ואוהד מתנדבים מעולים בתחום הגיוס ובזוכתם כבר עשרות חברים חדשים וקבועים הצטרפו אלינו, הדוגמאות עוד רבות מאד. להם/ן ולשאר המתנדבים נתונה תודתנו האין סופית, בלעדיהם היינו חצי בנאדם.
mail@lobby99.org.il

אז, תודה גדולה לכם מתנדבי הדממה, המקימים של לובי 99, עשרות מארחי חוגי הבית ואלו שבאו השבוע למפגש המתנדבים הראשון, לכם אלפי התומכים שעושים לילות כימים למען גיוס חברים חדשים, אתם זה לובי 99, אתם אנשי הצדק החברתי של 2016.

10. לכל הרחבה נוספת, שאלות/הצעות/טענות/ בקשות בנושא התקציב ובכל נושא אחר, ניתן כמובן לפנות במייל mail@lobby99.org.il.

יש עוד עדכונים ארגוניים רבים אולם המייל כבר ארוך מדי אז רק נעדכן שבמלאת חודש לכניסתו לתוקף של תיקון חוק הלוביסטים שיזמנו עם ח"כ דוד ביטן, החלטנו לערוך בדיקה מעמיקה שהחוק אכן מיושם כראוי. הסטודנטים ואנוכי (בתמונה מתחת) פשטנו לשם כך השבוע על וועדות הכנסת השונות, והתוצאות היו משמחות מאד.

החוק מיושם עד לפרטי פרטיו, כל האתגרים הטכנולוגים מטופלים. הנה הסיפור בהרחבה כפי שעדכנו בפייס.

פה המקום גם לפרגן לגורמים המקצועיים של הכנסת – שאפו, בתמונה מתחת שתדלנית חותמת על טופס החיתום החדש:

לקראת סיום העדכון, מוזמנים לצפות (לחיצה על התמונה) בראיון מפרגן איתי (לינור) שקיים ירון אברהם הכתב הפוליטי של ערוץ הכנסת על פעילותינו והישגינו במושב זה.

אנחנו ממשיכים לקבוע מועדים להרצאות וחוגי בית בכל הכח, כמו בחוג בית הנפלא שהיה השבוע אצל חנה ברעננה. אז קדימה, להירשם.

לא לשכוח, אם חשבתם שעבודת הגיוס שלכם נגמרת עם סיום תקופת הפיילוט, טעות בידיכם 🙂 עכשיו אנחנו צריכים שתעבדו איתנו, יחד נרחיב את השורות והמעגלים, נמשיך להתפתח, לגדול ולשנות את המציאות החברתית כלכלית בישראל – http://lobby99.org.il/join

תודה רבה וגדולה, חברים, לא לשכוח להצביע ולאשר את התקציב,

אנחנו זמינים בכל שאלה,
שבת שלום לכולן/םיאיא לינור