fbpx דלג לתוכן

חוק הצינון על המפקח בבנקים מתחילים לספור את הימים, חוק ממשל זמין, חוגי בית והכנסת יוצאת לפגרה

שלום לכל השותפות/ים,

24 שבועות, אנחנו יושבים כל יום שישי בבוקר וכותבים לכם, השותפים שלנו את העדכון/הדו"ח השבועי. עשרים וארבעה שבועות אנחנו נכנסים למייל בתחילת השבוע ועונים לשאלות/הצעות/הערות ורעיונות שלכם – מייסדי לובי 99 ואנחנו מרגישים זכות גדולה להיות חלק מלובי 99.

בזכות התמיכה החודשית של חברי המיזם הסטארט אפ החברתי שלנו עומד על רגליים יציבות ללא תלות בבעל הון כזה או אחר ועם הרבה עוצמה להמשיך ולהלחם למען האינטרס הציבורי. אז תודה גדולה שותפים ושותפות וכעת לעדכון בהרחבה:

הארכת חובת הצינון למפקח על הבנקים – הפסקת הדלתות המסתובבות.
החוק להארכת חובת הצינון על המפקח על הבנקים משנה ל-3 שנים קיבל פ'!
תזכורת על החוק, וככה זה מופיע באתר הכנסת: פ/2797 להלן הלינק.

 45 יום מעכשיו נוכל לקדם את ההצעה מול השרים וחברי הכנסת, זאת תהיה עבודת שתדלנות קשה אולם אנחנו מאמינים שנוכל לה (:

חוק ממשל זמין
כפי שלינור עדכנה, עבדנו בשבועות האחרונים על הצעת חוק המחייבת את כל הרשויות הממשלתיות לפרסם באופן גלוי ומסודר, באתר האינטרנט שלהן, את רשימת העובדים עם טלפון ו/או מייל עדכניים, למען הגברת הנגישות לעובדי הציבור הללו ולמען חסכון בזמן ובמשאבים לציבור הרחב – אלו שאין להם אמצעים או קשרים.

בשבועיים האחרונים לינור עבדה על גיוס ח"כים להוביל את החוק. החדשות הטובות הן שיש התחייבות מאחד הח"כים החזקים בקואליציה שיקדם את החוק וידאג שיעבור. הפחות טובות הן שזה כנראה לא יספיק להיות מונח בזמן לפני הפגרה ולכן נצטרך לחכות למושב הבא. סבלנות מעולם לא הייתה מהתכונות החזקות, אבל העבודה הזו מחייבת לאמן את השריר הזה טוב-טוב.

פיילוט שיתוף פעולה עם הקליניקה לממשל וחקיקה במרכז הבין תחומי:

שואלים אותנו הרבה איך אפשר להתמודד עם מאות הלוביסטים באמצעות לוביסטית ציבורית אחת. אז נכון שאנחנו מתכננים לגייס עוד לוביסטים חברתיים בהמשך, אבל בנתיים אנחנו שמחים לעדכן על פתיחת פיילוט עם הקליניקה לממשל וחקיקה במרכז הבין תחומי בהרצליה. מדובר הלכה למעשה במכפיל כח משמעותי של כ-24 סטודנטים העומדים לרשותינו לסיוע במחקר וחקיקה למען האינטרס הציבורי.

הפיילוט יחל בשבוע הבא ויימשך עד הקיץ. אם יהיה מוצלח, נוכל לסכם על המשך שת"פ לשנה הבאה, אתם כמובן תעודכנו.

ויקיפדיה
בשבוע שעבר שלחנו לכם לינק לערך החדש שלנו בוויקיפדיה, והודות לאבנר פינצ'ובר, חבר במיזם ומתנדב חרוץ וזריז במיוחד, יש לנו עכשיו גם ערך באנגלית, מוזמנות ומוזמנים לעיין.

חוגי בית והרצאות
בנוסף לחוגי הבית, אנו מעבירים גם הרצאות על קידום מדיניות חברתית באמצעות לובי וחקיקה.
בגדול, אנחנו רואים את ההסברה ואת הנגשת תהליכי החקיקה לציבור חלק מהשליחות שלנו, וחלק מהעבודה שלנו. ככל שיותר אנשים יידעו איך זה עובד ומה חלקם האפשרי במשחק, כך יצטרפו יותר ויותר אזרחים ואזרחיות לאפשרות שפותח לובי 99, להגדלת ההשפעה של הציבור. הנה תמונה מהרצאה שהעברנו השבוע לפורום מנהלי עמותות של התחדשות יהודית, מוזמנים להזמין אותנו גם אליכם.

הפגרה
החל משבוע הבא הכנסת מסיימת את מושב החורף ויוצאת לפגרת האביב עד ל-22.5.15.

בשבוע הבא נשלח לכם עדכון מסודר על כל התוכניות שיש לנו לפגרה, אבל בינתיים שתדעו שאפריל-מאי הם חודשים מעולים להזמין אותנו לחוגי בית והרצאות בכל מקום בארץ. אז קדימה הירשמו בלינק.

לסיום, נבקש מכם להפיץ את הבשורה לחברים ומשפחה בווטס אפ, במייל וכמובן בפייסבוק. כל מצטרף קבוע חדש/ה מחזקים אותנו ומקרבים אותנו ליעד של העסקת לוביסט נוסף לחיזוק האיטנרס של הציבור הרחב שאין לו ממון ללוביסט. הנה הלינק להצטרפות.

זהו לשבוע זה, בברכת פורים שמח לכולם (בתמונה: לינור עם הסטודנטים במפגש השבועי)

שבת שלום ותודה גדולה,
לינור ויאיא