fbpx דלג לתוכן

חוק ממשל זמין הונח, הכנסת יוצאת לפגרה, אנחנו ממשיכים לעבוד ולגדול, בואו לפגוש אותנו השבוע וגם: יאיא חזר מחודש של מילואים

אהלן שותפות ושותפים וברוכים הבאים לחברים החדשים,

את העדכון השבועי העשרים וחמישה שלנו נפתח בסיכום מושב החורף של הכנסת שהסתיים אתמול. זה נראה שאנחנו קיימים כבר זמן רב, אולם זה היה מושב הכנסת הראשון ולשמחתנו – והרבה בזכותכם – הצלחנו להפוך תוך זמן קצר לגוף משפיע ומשמעותי בתוך הזירה הפוליטית-חברתית בישראל.

הפניות הרבות שאנו מקבלים מחברי כנסת וממשרדי ממשלה לטובת שיתוף פעולה לצורך קידום מטרות חברתיות בכנסת הן עוד הוכחה לצורך הקיים בלוביסטים חברתיים שיעמדו כחומה בצורה אל מול חברות הלובי של הטייקונים.
אז לכבוד סיכום המושב תמצתנו את מרבית ההישגים שלנו לתוך תמונה אחת, מוזמנים להפיץ אותה לחברים במייל, בווטס אפ ובפייסבוק יחד עם הצעה להצטרף למיזם שלנו כחברים קבועים ולהיות חלק מהתיקון החברתי שאנחנו עושים:

יאיא חזר מ 29 ימי מילואים ארוכים, היישר לקלחת. לינור התגעגעה אבל הסתדרה מצויין לבד 🙂

אז, הנה כמה דברים חשובים נוספים שקרו השבוע:

חוק ממשל זמין ה-פינאלה של מושב החורף
זוכרים את חוק "ממשל זמין" ששבוע שעבר עדכנו אתכם שיש הבטחה מח"כ חזק בקואליציה להגישו אבל שכנראה לא נספיק לפני היציאה פגרה ?

אז ביום שלישי אחה"צ הצלחנו בכל זאת והוא הוגש למזכירות הכנסת – דוד ביטן (ליכוד) יוזם ראשי, ועמו חתומים: שולי מועלם (הבית היהודי), רועי פולקמן (כולנו), עופר שלח (יש עתיד) ומירב מיכאלי (מחנ"צ). ראשי הסיעות של חצי ממפלגות הכנסת 🙂
אנו מקווים שהלשכה המשפטית תסיים איתו מהר כך שלפחות חלק מימי הפגרה יכללו בספירה של הפ'. תוכלו לקרוא בהרחבה על החוק בסטטוס שהעלנו אתמול (לחצו כאן)

מפגשים והרצאות
חוצמזה השבוע היה שיעור היכרות ראשון עם הסטודנטים של הקליניקה לממשל וחקיקה בבינתחומי, הפיילוט שעדכנו עליו בשבוע שעבר מתחיל ממש עכשיו והוא מהווה תגבורת מעצימה ומשמעותית לסטארט אפ החברתי שלנו:

הגענו השבוע גם למכינה הקדם אקדמית באונ' העברית, והשתתפנו במסגרת אירוע של "מאה ימים של שקיפות" בהרצאת "טד" בת 7 דק על לובי 99

פגרת האביב/פסח
החל משבוע הבא ועד ה-22.5 הכנסת נמצאת בפגרת האביב (כן אנחנו יודעים שיש לחברי הכנסת הרבה פגרות, חלקם עובדים קשה גם בפגרה, אנחנו בכל מקרה ממשיכים בכל הכח).
מה זה אומר על הכנסת? שמלבד דיוני חירום חריגים בוועדות, אין מליאה/וועדות או שום פעילות רגילה בכנסת.

איך זה משפיע עלינו?
החודש וחצי הקרובים יוקדשו למספר דברים חשובים שעומדים בבסיס המיזם שלנו:

1.     שיתוף החברים – בחירת נושאים חדשים למושב הבא:

היעד שלנו הוא לבחור שניים שלושה נושאים נוספים לעבודה של הלוביסטית הציבורית של לובי 99. חשוב לנו להדגיש הנושאים שייבחרו צריכים להיות פרקטיים ובעלי סיכויי להעברה, המיזם שלנו בא לשנות תכלס בשטח, ולא להגיש "הצהרות חוק".
בשבועות הקרובים (איך וכיצד במייל של שבוע הבא) נבקש מכם להציע לנו נושאים חדשים לעסוק בהם במושב הקיץ. דרך אגב, חוק ממשל זמין עליו פרטנו לעיל עלה כהצעה מאחד מחברי המיזם.
לאחר מכן נעלה להצבעה מסודרת רשימת נושאי גג חדשה שתתווסף לנושאים הקיימים של שקיפות, רפורמה בבנקים וניתוק ההון מהשלטון.
לאחר דירוג נושאי הגג נפרוט אותם לנושאים קונקרטים וגם אותם כמובן נשלח לאישור. התהליך כולו ינוהל  כהרגלינו בשקיפות מלאה ובמקסימום שיתוף של החברים.
כמו כן, אנחנו נקדיש זמן רב במושב הקיץ כדי לקדם את הצעות החוק הרבות שהנחנו במושב האחרון. המטרה שלנו היא לא להניח הצעות חוק, אלא להעביר אותן ולהכניס אותן לספר החוקים של ישראל.

2.     הגדלת המעגלים – שימת דגש על חוגי בית, הרצאות וגיוס חברים חדשים: פעלנו רבות בחודשים האחרונים גם במישור הזה, ובתקופת הפגרה יהיה לנו יותר זמן פנוי להגיע בכל אחד מימות השבוע לכל בית/מקום עבודה פוטנציאלי לגיוס חברים חדשים.
אם היום אנחנו נחשבים ארגון משמעותי, תתארו לכם איך נהיה כאשר יהיו לנו שלושה לוביסטים ולא אחד, חברות הלובי המסחרי כבר בלחץ 🙂
מי מכם שרצה וטרם הזמינ/ה אותנו, לחצו על התמונה ומלאו את הטופס בלינק.

3.     מפגשי חברים ומתנדבים: אנו מתכננים לערוך במאי מפגש חברים בו ניפגש קצת בלייב, תעודכנו על כל הפרטים הקטנים וכן תהיה הרצאת אורח מעניינת לאחר מכן. כל הפרטים יימסרו בהמשך. במקביל אנו מתכנים לערוך מפגשי מתנדבים, לובי 99 שייך לכולנו הצלחתו והמשך חיזוקו תלויה בכולנו.4.     וכן, גם קצת למלא מצברים:  אחרי חצי שנה מאד אינטנסטיבית חשוב גם לדעת להוריד זמנית הילוך כדי לצבור כוחות ולהטעין מצברים לקראת המושב הבא שהולך להיות מאד עמוס וסוער, לכן ננצל את חג הפסח הבא עלינו ועל כל עם ישראל לטובה למעט מנוחה.

לסיום, אם אתם תושבי חיפה או הסביבה ובא לכם להזמין חברים ולהפיץ את הבשורה, השבוע יאיא יעביר שתי הרצאות בעיר. אחת בטכניון ביום רביעי בערב, הנה לינק לאירוע. והשנייה בשישי בבוקר לארגון הבוגרים של המכינה הקדם צבאית "גל". אם בא לכם להגיע שלחו מייל חוזר ונשלח פרטים מלאים.

שבת שלום לכולם/ן ותודה גדולה על הכל
לינור ויאיא