fbpx דלג לתוכן

תורכם להציע נושאים, מספר הלוביסטים השנה גדל ב 42%, אנחנו מגיעים לכל מקום בארץ להפיץ את הבשורה, ובאיחור קל – הופעתה של לינור מול ועדת שטרום

שלום שותפות ושותפים,

הכנסת בפגרה אבל אנחנו לא. עובדים מאד קשה מאחורי הקלעים בכנסת, וכאן מולכם – על הרחבת השורות, כדי שנוכל להגיע חזקים ומשמעותיים יותר למושב הקיץ שיחל באמצע מאי.

שלשום קיימנו חוג בית בטכניון בחיפה, היום היינו בחוג בית אצל הבוגרים של המכינה הקדם צבאית "גל" וביום שני בשעה 08:15 אנחנו באוניברסיטת בן גוריון בפני כמה מאות סטודנטים של המחלקה לפוליטיקה וממשל.

נצלו את הפגרה והזמינו אותנו לבית שלכם או למקום העבודה, שעה וחצי איתנו וכל החברים שלכם יצטרפו כחברים קבועים ללובי 99 (: לחיצה על הלינק ואנחנו בדרך אליכם.

עלייה תלולה במספר הלוביסטים בכנסת
השבוע פורסם שמספר הלוביסטים בכנסת עלה ב- 42% מאפריל 2015 ועד אפריל 2016, מ- 91 לוביסטים לפני שנה ל 129 כעת. בכמות הלקוחות השוכרים לוביסטים נרשמה גם כן עלייה חדה של 31% והיא הגיעה החודש ל-441 לקוחות לעומת 339 לקוחות באותה התקופה אשתקד.

המספרים האלה מראים שוב את חיזוק הקשר בין הון לשלטון, ולכן את הצורך הקריטי בלובי ציבורי חזק ומשמעותי. אנו תקווה שקצב גיוס החברים הקבועים יחזור לגדול וכך נוכל להכפיל את כוחנו ולצרף עוד לוביסט שלנו החל ממושב החורף הקרוב.

הגיע זמן לבחור נושאים נוספים לקידום
במושב הקיץ נהיה עסוקים מאד בקידום החוקים שהנחנו בחודשים האחרונים, ועוד יגבו מאתנו לא מעט שעות עבודה (קידום החוקים שהנחנו: המאעכרים, צינון על המפקח, ממשל זמין וכו'), אולם אנחנו כבר עם המבט קדימה ורוצים לבחור עוד שני נושאים לפחות, שננסה לקדם גם אותם במושב הקרוב. כל זאת לטובת חיזוק האינטרס הציבורי בכנסת.

וכאן אתם, השותפים שלנו, נכנסים לתמונה.

חברי המיזם (אלו שתומכים באופן קבוע) מוזמנות ומוזמנים ולהציע לנו נושאים לקידום במושב הבא.

הנושאים כפי שתראו בלינק וכפי שהיה בהצבעות הקודמות צריכים לעמוד בקריטריונים הבאים:

1. נושא חברתי: שמקדם את טובת הציבור הרחב, זה שאין לו הון ללוביסטים.

2. פרקטי: נושא שעולה לכנסת במושב הבא ויש סיכוי להעבירו בקאוליציה הנוכחית.

3. הצעות בעלות תקציבית קטנה יחסית לקופת המדינה או שיש מקורות מימון ריאליים: זאת כדי לשפר את הסיכוי להעברת החוק, כי אנחנו נמדדים בהעברת חוקים – לא בכוונות טובות בלבד.

4. יעילות: חשוב שלובי 99 יוביל את ההצעה: חוק, שאין גופים חברתיים אחרים שיכולים לקדם את הנושא הספציפי טוב יותר מאתנו.

5. יביא לצמצום כוחם של הלוביסטים ושאר נציגי ההון שלטון בישראל.

אז… קחו כמה ימים, חקרו, קראו, התייעצו עם מומחים או אתנו והציעו נושאים.
הלינק יהיה פתוח בשבועיים הקרובים כאשר לאחר מכן נעבד את החומרים ונעלה אותם להצבעת החברים (סביב תחילת חודש מאי).

לסיכום העדכון השבועי
אנחנו ממשיכים להתעסק ברפורמה הצפויה בענף הבנקאות. הבנקים נלחמים נגד כניסה של שחקנים חדשים לזירה, כולל שחקנים "חברתיים וקואופרטיביים" ובכלל הם עובדים קשה לוודא שלא תהיה אף פגיעה ברווחים האדירים שלהם.

מי שרוצה לעקוב יותר מקרוב, ניתן לעקוב בפייסבוק גם אחרי "מורידים את הבנקים מהגב", קואוליציה שאנחנו חלק ממנה, כפי שכתבנו לא פעם.

באיחור קל (עקב בעיות טכניות שלא קשורות בנו) אנו מזמינים אתכם גם לצפות בהופעה של לינור מול ועדת שטרום.

בנוסף, הנה לכם/ן מצווה לסופ"ש: צרפו חבר/ה חדש/הבכל סכום קבוע שהוא, וסייעו לנו להיאבק בכוחות ההון הגדול בכנסת!  ולא לשכוח לבחור נושאים.

תודה גדולה על הכל שותפים יקרים ושבת שלום

יאיא ולינור