fbpx דלג לתוכן

מנו דיון חרום בכנסת, חוק המאכערים מתחיל בספירה לאחור, אנחנו על המפה – ערך בוויקפדיה ושבת שלום

שלום לכל השותפים/ות וברוכים הבאים לעדכון העשרים ושלושה שלנו,

היה שבוע מעניין.
מודיעים מראש שזה דיווח מעט מפורט יותר, ולמי שרוצה רק לרפרף – דאגנו גם לתמונות 🙂

לאחר אישור התקציב בשבוע שעבר פרסמנו במוצ"ש האחרון גם בפייסבוק את רשימת ההישגים שלנו לתקופת הפיילוט. הסטטוס זכה לשיתופים רבים וגרם לעוד גולשים רבים לשמוע על המיזם שלנו ולהצטרף אליו כחברים קבועים. אם עוד לא שיתפתם את "פוסט ההצלחות" שלנו נשמח שתעשו זאת כעת.

.
דיון חירום בוועדה לביקורת המדינה
ביום רביעי נערך בוועדה לביקורת המדינה דיון חירום שיזמנו בשת"פ עם ח"כ קרין אלהרר (יו"ר הוועדה) בנושא  סמכויות מבקר המדינה ביחס להצהרות הון של נבחרי ציבור ובכירים בשירות הציבורי, בתגובה לתחקיר "עובדה"על ח"כ לשעבר (אמנון כהן מש"ס), שקיבל כספים לכאורה כדי לקדם הצעות חוק. עוד בפוסט שהעלנו מהשטח.מעבר לחשיבות העלאת הנושא לסדר היום, הקדשנו אנרגיה לא מעטה בכתיבה מהירה של הצעת חוק בנושא, שתאפשר למבקר המדינה לעבור על הצהרות ההון שלהם בתחילת וסוף קדנציה כפי שהוא עושה עם שרי ממשלה, ושלא יהיו קבורות בכספת לעולמי עד , ואז עבדנו  לנסות ולגייס את הח"כים הרלבנטים בכנסת כדי לבדוק את סיכויי העברתה.

עד כה קיבלנו מסרים די חד משמעיים שהסיכוי של חוק כזה לעבור אינם גבוהים, בלשון המעטה. אנחנו ממשיכים לחפש את הח"כים שיהיו מוכנים לחתום על הצ"ח שתגביר את הפיקוח עליהם. מקווים שהאווירה הציבורית תסייע. עם זאת, כפי שאנו מבהירים לכל אורך הדרך, אנחנו ארגון פרקטי מאד. לא נבזבז משאבי זמן ואנרגיה יקרים על משהו שנראה חסר סיכוי לעבור. ולכן, אמשיך לחרוש את השטח, ואז נחליט האם ננסה לקדם את זה בכל זאת, או שנסתפק כרגע בעובדה שיועמ"ש הכנסת התחייב בדיון לכנס בהקדם את וועדת האתיקה לדיון בנושא, בו ידונו באופציה לעבור מפיקוח פאסיבי לפיקוח אקטיבי, כלומר שוועדת האתיקה תיזום פניות לח"כים כדי לברר ולבדוק ניגודי עניינים אפשריים, ולא רק תגיב לתלונות המוגשות אליה.חשוב לי לשתף בתהליך ובלבטים כדי שתבינו את מורכבות העבודה, את העובדה שאיננו חיים בואקום, וחוזקתינו ביכולת להגיב במהירות לאירועים אקטואליים, ולהבין במקביל את האילוצים הפוליטיים בכל דבר ודבר. אתם כמובן תעודכנו בכל פרט ופרט במעלה הדרך.

חוק המאכערים
אז אחרי ששיתפתי אתכם בתהליך הארוך והמייגע מול הלשכה המשפטית, תשמחו לשמוע שקיבלנו פ'!! (סוף סוף מתחילה ספירת ה-45 ימים שלאחריה נוכל לקדם את הצעת החוק לוועדת שרים לענייני חקיקה). ולמי שתחקיר "דני נוימן" לא מוכר לו, כנסו לפוסט שלנו בעניין.

חוג בית
השבוע נערך עוד חוג בית בתל אביב, ותודה לגיל בכר המצטיין (חוג הבית השני שהוא מארגן!!!) על אירוח שופרא דה שופרא. מזכירים לכם שנשמח להגיע אליכם לסלון/לעבודה אם יש לכם 15-20 מצטרפים פוטנציאלים.

אנחנו בויקי!
לסיום, אומרים שאם אין לך ערך בוויקפדיה אתה לא קיים 🙂
אז החל מהשבוע אנחנו על המפה תודות לגל פרל-פינקל, המתנדב המוכשר שלנו שפתח את הערך לובי 99מוזמנים להעיר, להוסיף ולהרחיב, הערך נמצא בתהליך של בנייה.זהו להשבוע. יש עוד די הרבה דברים שקרו וקורים (כמו שיתופי פעולה מעניינים ופגישות חשובות) אבל חלקם לא הבשילו עדיין לדיווח, וגם המייל הזה כבר מספיק ארוך, אז תאלצו לחכות בסבלנות לשבוע הבא…מזכירים לכם להפיץ את בשורת לובי 99 ולעזור לנו להרחיב את השורות באמצעות חבר נוסף שעוד לא חבר קבוע בסטארט אפ החברתי שלנו, כך שנוכל לגייס בקרוב לוביסט ציבורי נוסף לשורות המהפכה, הנה הלינק להצטרפות למי ששכח/ה http://lobby99.org.il/join/

תודה רבה ושתהיה שבת שלום לכולם/ן
יאיא ולינור