fbpx דלג לתוכן

חג שמח שותפים, פגישה חשובה בבנק ישראל, חוג בית בווטס אפ והזדמנות אחרונה להציע נושאים

שלום שותפות/ים,
רגע לפני שאנחנו מתיישבים סביב שולחן הסדר אנו מגישים לכם בשמחה את העדכון השבועי ה 28:

פגישה עם בנק ישראל
השבוע נערכה פגישה שניה של נציגי הקואליציה החברתית עליה אנחנו נמנים כחלק מהמאבק בריכוזיות הבנקים והעבודה על ועדת שטרום עם הנהלת בנק ישראל: 3 מהסגניות של המפקחת על הבנקים, ראש המטה שלה, אחראית ההסברה הפיננסית ועוד כמה (כולן נשים אגב, בקטע מאד מרענן). על הראשונה לא עדכנתי לבקשתן המפורשת כי הפגישה תהיה דיסקרטית. הפעם, לאחר שההיכרות הועמקה והאמון נבנה, קיבלתי רשות לפרסם את קיומו של ערוץ התקשורת החדש הזה.

הפגישות היו מאד מקצועיות וענייניות. דנו על מגוון נושאים פיננסים הנוגעים להגדלת הנתח הציבורי אל מול מול הבנקים, ואחרי פסח צפויה להתקיים פגישה נוספת בהשתתפות המפקחת על הבנקים חדווה בר.

הנקודה האופרטיבית ביותר מבחינתי הייתה הדיון על עמלות הבנקים. השורה התחתונה הייתה שהוסכם כי יש בעיה חמורה בנושא העמלות (ההזוית לעיתים) שהבנקים גובים שמגיעים להכנסות של מילארדי שקלים רבים כל שנה, וכי כעת הם שואפים לערוך מיפוי כללי שלהן כדי לעדכן את כללי העמלות שהבנק ישראל מחיל על הבנקים בהם הוא קובע עמלת מקסימום לכל פעולה.

השורה התחתונה היא שסוכם כי נעביר להם באופן מסודר רשימה של עמלות חריגות/הזויות/לא פרופורציונאליותלפעולה שהבנקים גובים כדי שייכנסו לכללי העמלות העדכניים. זה כמובן לא מספיק אבל כמו תמיד בלובי שלנו נשתדל להצליח בפעולות קטנות, עוד דונם ועוד עז לטובת האינטרס הציבורי.

בשבוע הבא נעלה פוסט בנושא כדי להנות מחוכמת ההמונים. חברי לובי99 כמובן זוכים לזכות ראשונים- מוזמניםלשלוח לנו למייל בהקדם דוגמאות קונקרטיות לעמלות כאלו.

הנושאים להצבעה
קודם כל מגיע לכם שאפו רציני. קיבלנו עד כה כ 100 הצעות, רובן מנומקות, רציניות, מעלות בעיות אמיתיות וכואבות, ומצריכות דיונים מעמיקים על היתכנות העברתן. בסוף בסוף פחות מרבע מהן יעלו להצבעה, ומתוכם חלק קטן עוד יותר ייבחר, אבל אל דאגה, את כולן אנחנו שומרים בבוידעם ליום עתידי בו יהיו לנו יותר משאבים ואנשים נוספים שיוכלו לפעול, כרגע לצערנו לינור יש רק אחת (:

בכל מקרה לבקשת הקהל הוחלט להאריך את האפשרות להגיש נושאים עד ליום שני הקרוב, ה-25.4. הנה הלינק לטופס הגשת הנושאים. אומנם אנחנו כמובן גם ממפים תוך כדי, אבל אחרי הדד ליין הזה נשב ונערוך את הכל באופן מסודר כדי להעלות להצבעה כך שזה היום האחרון בהחלט למלא את הטופס באתר או לשלוח מייל. מזכירים למי ששכח את הקריטריונים להצבעה.

על חוג בית בווטס אפ שמעתם פעם?

רוצים שנגיע (לינור או יאיא) לשעה של חוג בית בקבוצת הווטס אפ של המשפחה/חברים/העבודה שלכם? שעה אצלכם בנייד בו נציג את המיזם, נענה על השאלות ונפיץ בעוד צורה את המיזם שלנו. מעונינים? ווטס אפו לנולמספר הזה – 0545-477673 או שלחו מייל יחד עם תאריך ושעה מעודפת ונסגור פרטים.

השבוע נערך חוג הבית השלישי של גיל בכר, היה מעולה ואחוזי ההצטרפות היו גבוהים מאד. תודה לאריה בכרואודי ענפי שלקחו חלק פעיל בארגון האירוע.

כמו כן נערך "חוג בית" בחברת הייטק בת"א בצהרי היום לעובדי החברה, ותודה לעומר ברקמן שארגן וטרח.
אם עוד לא הזמנתם אותנו להגיע אליכם, זה הזמן להזדרז. הלוח מתמלא והפגרה מתקצרת. תעזרו לנו לנצל את הזמן במלואו.
מפגש חברים – RSVP
שריינו לכם את יום שלישי ה-17.5.16 בשעה 18.30. ביום זה נערוך כנראה מפגש חברים של לובי99 בת"א. הפרטים לאירוע והרשמה לחברים בלבד יפורסמו בהמשך, בינתיים, save the date.

עד כאן להשבוע. ולכבוד חג החירות נאחל לכולנו שנה של חירות אמיתית משחיתות, הון שלטון, פערים חברתיים וכל המירעין בישין הללו.

הסדר המשפחתי הוא הזדמנות מצוינת לספר מעט על היציאה מעבדות לחירות של לובי 99 ואולי גם לצרף חברים חדשים לתיקון החברתי שלנו. הנה הלינק להצטרפות.

והנה לינור נוסעת לחגוג את ליל הסדר עם המשפחה בחו"ל 🙂

מאחלים לכולם חג שמח, כשר למי ששומר, חופשה מהנה, והנאה אביבית ופורחת.

שבת שלום, חג שמח ותודה גדולה על הכל

יאיא ולינור