fbpx דלג לתוכן
הסרטון שלנו מכה גלים, ימים אחרונים לפיילוט ואנחנו הולכים ומתחזקים, הזמנה למפגש מתנדבים, ומוודאים בכנסת שההצלחות שלנו מיושמת בשטח

אהלן זה יאיא וברוכים הבאים לתומכים הרבים והחדשים שלנו,

העדכון השבועי שלנו חוגג 20 שבועות, לינור ואני שמחים לעדכן אתכם על כל צעד שלנו ומי שחדש כאן מוזמן להכנס לאתר שלנו ולקרוא את כל העדכונים הקודמים.

נפתח בסרטון התדמית החדש שלנו:

מאות אלפי גולשים נחשפו השבוע לסרטון שלנו בעמוד הפייסבוק שלנו, בכתבה על הסרטון בערוץ 10 ובעמוד הפייסבוק של "הצינור". אם במקרה עוד לא ראיתם את הסרטון שהכינו לנו יואב שפירא ורועי קלבו שני מתנדבים מוכשרים שלנו זה הזמן לצפות ולשתף במייל, בווטס אפ ובפייסבוק, יחד עם כמה מילים אישיות, 2:24 של צפייה וגם אתם, החברים והמשפחה תרצו להיות חברים במיזם:

בעקבות הסרטון, חוגי בית וטלפונים רבים אנחנו ממשיכים לגדול, להתחזק ולהתבסס כארגון החברתי/פוליטי היחידי שמבוסס אך ורק על מימון המונים.

מאות תומכים חדשים הצטרפו השבוע וביניהם גם 100! חברים חדשיםשתומכים באופן חודשי וקבוע. בזכות 651 חברי המיזם הקבועים שלנו החלום הפך למציאות והלילה לשמחתי חצינו את רף 25,000 השקלים כל חודש. אנחנו שמחים לבשר לכם שבימים הקרובים עם סיום תקופת הפיילוט בת ששת החודשים של המיזם נכנס לתקופת הקבע שלנו ונמשיך לפעול בכל הכח למען האינטרס הציבורי מול מקבלי ההחלטות.

אנו ממשיכים במאמצי הגיוס כדי לחזק את המיזם וכדי לאפשר לנו לגדול ולהרחיב את השפעתנו על המציאות הכלכלית-חברתית בישראל. רוצים לעזור לנו? הצטרפו כעת כחברים בכל סכום קבוע ואם אתם כבר איתנו צרפו כעת חבר/בן משפחה נוסף – לינק להצטרפות

בשבוע הבא נפרסם לכם (בדיוק כפי שעשינו בתחילתו של המיזם בקיץ 2015) את התקציב לתקופת הקבע, כרגע התקציב בנוי עד לסוף שנת 2016, כאשר התוכנית היא להמשיך להתבסס ולגדול עד סוף שנה זו, כדי שנוכל לקראת מושב החורף (סוף 2016) להעסיק עוד לוביסט שיעבוד תחת לינור ויהווה מכפיל כח משמעותי מול חברות הלובי של הטייקונים. כל תוכניות העבודה והגשמתן תלויות כמובן בהמשך גיוס חברים חדשים וקבועים, עוד פירוט בשבוע הבא יחד עם התקציב.

לאחר סוף מושב החורף הבא עלינו לטובה בעוד כמה שבועות ולקראת תחילתו של מושב הקיץ (סביב חודשים אפריל-מאי) נבקש מכם להציף נושאים חברתיים חדשים ורלוונטיים שעומדים על סדר יומה של הכנסת ונעלה אותם כפי שעשינו במושב הקודם להצבעת החברים.

מזכיר לכם שנשמח להגיע אליכם לסלון או למקום העבודה, זה כיף, מעניין ומאד עוזר לנו בהרחבת המעגלים. מלאו פרטים ונתאם מועד קרוב ונח.

העדכונים עוד רבים, אך אעצור כעת לא לפני שאזמין אתכם למפגש מתנדבים שיערך ביום ראשון הקרוב (28.2) בשעה 18:15 בבית הצעירים של עיריית ת"א ברחוב מזא"ה 9. במפגש נחשוב יחד על שיטות פעולה לקידום והרחבת המיזם הייחודי שלנו. הרשמה בלינק הבא ונפגש בראשון.

שבת שלום ותודה מעומק הלב על המאמץ הגדול שלכם בגיוס ובחיזוק הלובי הציבורי שלנו

יאיא

שלום לשותפות/שותפים, ובמיוחד לכל החדשות/חדשים שמקבלים את העדכון היום בפעם הראשונה.

אז יאיא סיפר לכם על השבוע המטורף שהיה לנו מבחינת גיוסים וחשיפה, אני אעדכן על ההתפתחויות האחרונות בכנסת:

ובכן שני ורביעי הייתי בכנסת בהמון פגישות והתעסקויות, לא כאלה שמאפשרות תמונה ועדכון, אלא יותר כאלה של בניית קשרים ושיתופי פעולה לטווח ארוך. תסמכו עלי שאלו דברים שיישאו פירות טובים בהמשך.

מבחינתינו חלק מעבודת לובי טובה היא  לא רק ליזום חוקים ולקדם את הנושאים שבחרתם, אלא גם לוודא שהם מיושמים בשטח ומוצאים לפועל.

לכן בשבוע הבא אני מתכוונת לוודא יחד עם מספר מתנדבים שיבואו איתי לכנסת, שחוק הלוביסטים שחוקקנו בשיתוף עם ח"כ ביטן ונכנס לתוקףב-.1.2.15 אכן מיושם במלואו (שהלוביסטים אכן ממלאים את הטופס המחייב אותם להזדהות בשמם, שם התאגיד אותו הם מייצגים ושם הלקוח בשמו הם יושבים בדיון, ושהפרטים אכן מוזנים לפרוטוקול) וגם אעבוד על קידום מהיר יותר של שקיפות בוועדות הכנסת,נושא שפעלנו בו בעבר, עדכונים בנושא בשבוע הבא.

הנה הטופס שנכנס לתוקפו בתחילת החודש בעקבות החוק שלנו:

שקיפות:

חוק המאכערים המסדיר את נושא השדלנות מול הרשויות הממשלתיות נמצא כעת בליטושי ניסוח מתקדמים מול הלשכה המשפטית. אומנם הנחנו אותו כבר ב-18.1, אבל ללשכה המשפטית יש קצב משלה, ואנחנו לא יכולים לשלוט בו לצערנו. אחרי שייסגרו כל העניינים והחוק יונח רשמית על ידי מזכירות הכנסת, יחלו להיספר 45 הימים לקבלת פ' (הנה פינת "למה שרק הלוביסטים יכירו" הראשונה שלנו שתזכיר לכם את המשמעות).
אחרי שנקבל את הפ' תהיה לנו הרבהעבודת לובינג לעשות לפני שנעלה את החוק לוועדת שרים לענייני חקיקה, כדי שיעבור ולא יהפוך להיות עוד "הצהרת חוק".

חוק "ממשל זמין" (שם זמני)– מתקדמים עם עבודה על הצעת חוק חדשה  שעלתה מן השטח (הזדמנות טובה לעודד אתכם להמשיך להציע לי רעיונות מעניינים ופרקטיים שעולים לכם בראש). בגדול ההצעה תחייב את הרשויות הממשלתיות להציג באופן מסודר וזמין מיילים או טלפוניםעדכניים של הפקידים העובדים ברשויות הממשלתיות לטובת הגדלת הזמינות של הממשל אלינו.

נשמע לכם מובן מאליו? ובכן אין שום התייחסות חקיקתית לנושא, וכיום המצב הוא שכל משרד ממשלתי מתנהל לפי מדיניות המנכ"ל שלו. המצב יוצר פערים עצומים בשטח בין משרד למשרד ורשות לרשות. יש משרדים רבים שאין לאזרח הרגיל שום אפשרות להגיע לאף אמצעי התקשרות לעובד במשרד (למעט פקס לעיתים), אלא אם יש לו קשרים אישיים. אין מיילים , אין שמות ואין טלפונים. חושך מצרים. בעינינו פרסום מייל או מספר טלפון עדכניים בהם ניתן לפנות לעובדי מדינה שאמורים להיות משרתי ציבור, זה דבר בסיסי.

חוגי בית והצטרפות:
ביום רביעי העברתי חוג בית נוסף בתל אביב, שארגנו  עמית שיינמן ודן לובשיץ האלופים. היה מוצלח מאד ויש הרבה מצטרפים חדשים וקבועים.

במוצ"ש אני בחוג בית ברעננה שצפוי להיות עמוס ומעניין. אם מישהו מהאיזור ומעוניין להגיע או להפנות מתעניינים, פרטים אצל חנה בטלפון: 0544-732253

רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה. אני יודעת באופן אישי על לא מעט תומכי לובי 99 שעסוקים בלגייס לנו נפשות חדשות כל הזמן, אני אסירת תודה על כך, וזה באמת עובד. כל חבר חדש בכל סכום קבוע מחזק אותי בכנסת, הנה הלינק להצטרפות –http://lobby99.org.il/join/תמשיכו!

תודה רבה ושבת שלום לכולן/ם
ל