fbpx דלג לתוכן

שלום לחברי וחברות לובי 99,
אני כאן, כרגיל, עם העדכון השבועי.
שבוע סוער עבר עלינו, עם כמה נקודות ציון משמעותיות. על הכל דיווחנו בזמן אמיתי. ברשותכם/ן, אערוך רק סקירה קצרה ואפנה אתכם/ן לדיווחים המפורטים.

ראשית, עדכון קצר מיאיא:

אהלן זה יאיא,
כמה עדכונים קצרים על הארגון שלנו. אנחנו עסוקים יום יום שעה שעה בהרבה מאד בירוקרטיה (פתיחת החל"צ, פתיחת חשבון בנק, בחירת חברת סליקת אשראי, פתיחת תיק במס הכנסה ובמע"מ ועוד ועוד…)
מבין כל סבך הבירוקרטיה רציתי להודות לכם על הודעות התמיכה הרבות והאישור הגורף לתפקידי כמנהל המיזם בשכר.
הצעד הראשון שלי בתפקיד הוא לשקף לכם את תקציב לובי 99 לתקופת ההד סטארט (החל מחודש יולי האחרון ועד סוף חודש פברואר 2016). אני מצרף לכם את אקסל התקציב המלא שלנו, הפירוט רב, האמצעים שלנו כפי שתראו דלים מאד ואני כולי תקווה שהחל משבוע הבא כאשר ניתן יהיה לחזור ולתרום למיזם תסייעו לנו לגייס חברים חדשים ללובי 99 על בסיס תרומה חודשית שתייצב את הארגון שלנו לאורך זמן ולא רק כמיזם יפה וחד פעמי.

 

budget

ולעדכון השוטף שלי:
ה-שיא של השבוע, היה הסרטון, Take-Off על סרטון של כימיקלים לישראל (כי"ל), שבזכותכם הגיע ל- 131 אלף איש, נצפה במלואו ע"י 28,000 מתוכם וזכה לקרוב ל- 1300 שיתופים. יחד, אנחנו כח ענק. וזה לא נגמר – תמשיכו להפיץ אותו!

השיא השני היה תלונה שהגישו נגדי גלעד קשרי ממשל, הלוביסטים של כי"ל, על שצילמתי את נציגתם ואנשי כי"ל יוצאים מחדרו של ח"כ באסל גטאס, חבר בוועדת הכספים. כתב על כך יאיא בדף: "בימים האחרונים הגיעו אלינו אזהרות מגורמים שונים באגפים המקצועיים בכנסת שעדיף שלא נדבר בדיונים בוועדות, ותראו שאתם לא עוברים על תקנון הכנסת גם ככה העינים של כולם פתוחות עליכם, ובכלל עדיף שתקפידו על קלה כבחמורה עם המיזם שלכם, הוא מעצבן גורמים רבים. אל דאגה, על תקנון הכנסת נמשיך לשמור, אבל השיחות הללו לא הגיעו במקרה.
חברת כי״ל וחברת הלובינג גלעד המייצגת אותם נאמנה הגישו תלונות על פעילותה של לינור שלנו בכנסת במטרה להצר את צעדיה. חשוב לנו להבהיר מראש לכי״ל, לחברות הלובינג הגדולות וגם לפקידי הכנסת השונים, אנחנו כאן למטרה אחת – להגן על האינטרס הציבורי ולעבוד למען אלו שאין להם טייקון או לוביסט לצידם וכך נמשיך".

התלונה נגדי, כמו גם ביטול תקציב הפרסום של כי"ל בערוץ 10 בשל כתבה לא מחמיאה של מתן חודורוב, מקרינה לחץ. תמשיכו ללחוץ בחוץ – ברשתות החברתיות, ואני בכנסת כדי לעשות את זה שם.

התלונה קבלה כיסוי ע"י מספר גופי תקשורת, ביניהם דה מרקר וכלכליסט.

ff817c80-5647-44e0-a7ab-c86343ddfd4c

עוד דבר חשוב, הוא הצטרפותם של 4 סטודנטים (שני סטודנטים ושתי סטודנטיות) לצוות של לובי 99, כמתוכנן.
תכירו את יוסי, אסנת, עמרי ונועה

91a610b1-f1fe-465f-97b4-6c96743ec0a4

אני לא רוצה לעייף אתכם בכל הזוטות – כולן מעניינות כמובן, כך שהכי טוב שתכנסו לדף שלנו ותגללו קצת את הפוסטים מהשבוע האחרון. מבטיחה לכם/ן, שלא יהיה לכם משעמם. אוסיף רק דבר אחד:

פתחנו את השבוע בביקורו של נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, לרגל עצרת 20 שנה לרצח ראש ממשלת ישראל יצחק רבין. לצד השתתפותו המרגשת בעצרת, קלינטון משמש באופן מוצהר וגלוי כלוביסט של נובל אנרג'י, כבר מ- 2011, ודוחף לאישור מתווה הגז (הרע לציבור הישראלי) מתוך תפיסה הרואה באישורו לטובת נובל אנרג'י, עניין חיוני לכלכלת ארה"ב. בביקורו נפגש עם מספר ראשי מפלגות, בארבע עיניים. לא יצא פרוטוקול לפגישות. מה שעורר את תשומת ליבנו, היתה פגישתו עם ביבי, להזכירכם/ן,בקשתנו לפגישה עם אלי גרונר, מנכ"ל משרד רוה"מ שכבר נפגש עם הדובר של תשובה, נדב פרי ,בינתיים, מונחת על שולחנו ללא מענה מ- 13.9. לא הגיע הזמן לאשר לנו מועד לפגישה?

2975e83e-9356-41ab-b3d1-8f7e2ddd419e

לסיום, מזכירה לכם להזמין כמה שיותר אנשים לעשות לייק לדף של לובי 99, ולשתף את העדכונים היומיים.

שבת שלום,
לינור.