fbpx דלג לתוכן
23 ימים לסיום תקופת הפיילוט, חוק הלוביסטים שלנו נכנס לתוקף, הרפורמה בבנקאות ושבת שלום

אהלן וברוכים הבאים לשלושים ואחד החברים החדשים שהצטרפו בשבוע האחרון,

השבוע אקצר, כי האמת היא כזאת: אנחנו מאמצים כרגע את כל האנרגיות שלנו לגיוס חברים חדשים וקבועים. אין לנו בעל הון שעומד מאחורינו ואנו תלויים בכם, הציבור הרחב להמשך הדרך.

23 ימים זה מה שנותר עד סיום תקופת הפיילוט של לובי 99 וכניסה לתקופת הקבע. עד כה הגענו ליעד מרשים ביותר של 18,600 ₪ כל חודש על ידי מעל 450 חברים קבועים. עסקים חברתיים ועמותות מתקשרות אלי כל שבוע כדי ללמוד על מודל גיוס ההמונים הקבוע וארוך הטווח שלנו, זה משמח ומרגש אולם לנו זה עוד לא מספיק.

כדי שנוכל להמשיך ולפעול בכל הכח אנו זקוקים לעוד כעשרת אלפים שקלים בהשתתפות חודשית. זה בערך עוד 200 חברים. בזכותכם הגענו עד הלום, עכשיו אנו זקוקים למאמץ אחרון ולגיוס עכשיו של חבר חדש וקבוע ללובי שלנו. הנה הלינק להצטרפות והנה תמונות מעשרות שעות הטלפונים שעשינו השבוע לתומכים פוטנציאליים.

לינור ואני מסתובבים בכל רחבי הארץ ונשמח לבוא גם לבית או למקום העבודה שלכם, כל שעליכם לעשות הואלמלא את הלינק הבא ונתאם מועד נח בקרוב.

לסיום, פתחנו פינה חדשה בפייסבוק שלנו "מדוע שרק הלוביסטים יכירו", בכל יום שישי נעלה סטטוס שמסביר בפשטות ובקצרה את עיקרי עבודת הכנסת מוזמנים לעקוב בעמוד שלנו.

תודה גדולה שותפים, אני זמין בכל שאלה, בקשה או הערה.

שבת שלום,
יאיא

שלום שותפות ושותפים,
כהרגלי בקודש (הגענו כבר לעדכון השבועי ה-17), מגישה לכם את העדכון השבועי שלי:חוק הלוביסטים שלנו נכנס לתוקף
אחרי שהעברנו את החוק בקריאה שלישית והכנסנו אותו לספר החוקים של ישראל, ביום שני האחרון נכנס לתוקף חוק הלוביסטים – הגברת שקיפות, שקידמנו בשיתוף עם ח"כ דוד ביטן. להלן הטופס שהפיצה הלשכה המשפטית של הכנסת, אותו צריך מעתה כל שדלן למלא בכל דיון בוועדה בו הוא נוכח, עוד צעד קטן בהרחבת החומה שבין ההון לשלטון:

והנה ראיון ב"סדר יום" עם קרן נויבך ורן בנימיני ברשת ב' בנושא (לחצו על התמונה להאזנה):

שקיפות בוועדת שרים לענייני חקיקה
ביום שלישי נכחתי בדיון בנושא חוסר השקיפות בוועדת השרים לענייני חקיקה שנערך בוועדת השקיפות בראשות ח"כ סתיו שפיר. זו הפעם הראשונה בה נערך דיון בנושא חשוב זה.

רק להזכיר שוועדת השרים לענייני חקיקה היא הוועדה בה מחליטים השרים אילו הצעות חוק יקבלו את תמיכת הקואליציה ואילו לא, ובכך למעשה חורצים את גורלה של כל הצעת חוק (אין כמעט דוגמאות לחוקים שחוקקו ללא תמיכת הקואליציה) בלי פירוט, פרוטוקול, או חובת הסבר.

היה דיון פורה ומעניין, יהיה לו המשך, ואם לא שום דבר אחר, אז לפחות הוא מעלה למודעות ולשיח הציבורי את הנושא החשוב הזה, פעלנו בנושא בעבר, ואנחנו ננסה יחד עם גופים חברתיים נוספים לאתר נקודת פרצה ולקדם ולו במעט את אור השמש במקום הקריטי הזה.

הרפורמה בבנקים
מה הכי חשוב לנו כרגע? לשתף פעולה עם גופים נוספים שמקדמים את האינטרס הציבורי כדי להציג חזית אחידה וחזקה מול צי הלוביסטים של הבנקים.
העבודה עם שאר הארגונים בקואליציית הארגונים החברתיים על נייר העמדה הכללי שאנו מגישים בשיתוף לוועדת שטרום, כמעט הושלמה. הנייר יכלול את הנקודות שלנו, שראיתם בתוכנית העבודה וגם נקודות רבות נוספות אחרות שארגונים אחרים שמו עליהן את הדגש. הנייר יעלה לאתר בימים הקרובים וישלח לכם בשבוע הבא.

חוק צינון על המפקח על הבנקים – הפסקת הדלתות המסתובבות
בחירת וסגירת הח"כים שיהיו היוזמים הראשיים הינה תמיד מעט מסובכת על שום היותה קריטית להצלחת הצעת החוק. שם אנחנו נמצאים כרגע. מקווה שבדיווח הבא כבר יהיו לי בשורות משמחות וסופיות בענין.

זהירות ספויילר- סרטון על לובי 99
בהמשך לדברי יאיא על גיוס חברים: ביום רביעי הסתובבתי בכל רחבי הכנסת עם צלם מקצועי ואלוף שהתנדב לסייע לנו (תודה יואב שפירא!) וצילמנו ח"כים שונים מדברים על לובי 99 לרגל סרטון הצטרפות מגניב שאנו עובדים עליו. יש למה לחכות   🙂

צריכה אתכם איתי
נכנסנו לפברואר, החודש האחרון של מימון ההדסטארט. אנחנו מעלים הילוך על גיוס החברים הקבועים ועשינו לא מעט טלפונים השבוע לתומכים שטרם הצטרפו כחברים. אם אתם מקבלים את העדכון הזה וטרם הצטרפתם בכ-ל סכום כחברים קבועים, זה הזמן. אני זקוקה לכח שלכם בכנסת מול מעל 200 הלוביסטים הקיימים, הנה לינק להצטרפות,

שבת שלום ותודה גדולה לכולם
לינור