fbpx דלג לתוכן

תקציב הלובי ל 2017 לעיונכם, סיור בכנסת לחברי המיזם, וועדה למינוי בכירים, מפגשי חשיפה ומגייסים חברים חדשים

שלום שותפים/ות,

אנחנו חייבים את הכח שלנו לציבור הרחב, לכם חברי הלובי. אין לנו אף בעל הון שעומד מאחורינו ולכן אנו גאים להציג לכם, שותפי המיזם, את הצעת תקציב הלובי לשנה הקרובה. נשמח לקבל את הערותיכם, ולאחר הטמעתן נשלח בשבוע הבא לאישור החברים. בנוסף, השבוע סיימנו את ההכנות האחרות לסיור בכנסת לחברי הארגון שיערך ב 6.3, אנו מפרסמים כאן את מסמך הסופי של כללי היסוד הפנימיים של לובי 99 ובעוד כחודש תתקיים הצבעת חברים על נושאי הלובי החדשים למושב הבא. כל זאת, בעודנו ממשיכים בפעילות פרלמנטארית ענפה לניתוק ההון מהשלטון.

שווה להיות חבר/ה בלובי הציבורי הראשון 🙂

שקיפות בבית – תקציב 2017:

לאחר שסיימנו לסכם את שנת 2016, אנו שמחים להגיש לכם את התקציב המוצע לשנת 2017.בתקציב זה אנו מגדילים את התקציב בכשלושים אחוזים ביחס לשנת 2016 במטרה להמשיך ולהרחיב את הלובי הציבורי שלנו. אם נעמוד ביעדי הגיוס של כ 50,000 ש"ח לחודש, לקראת סוף השנה נגייס גם את הלוביסט השלישי שלנו ונתחיל להתקדם אל עבר הלוביסט הרביעי והחמישי בשנת 2018.

כמה הערות: ראשית, התקציב מוגש לכם במונחי עלות למיזם – כמה כסף יוצא מאיתנו על כל סעיף. זאת אומרת, נניח שכר מנכ"ל מופיע כ 9000 ₪ לחודש, בברוטו הוא יקבל כ 70000 ₪. כנ"ל שאר ההוצאות. למשל: שכר מעביד של לוביסט עולה לנו 13,000 ₪ בפועל הברוטו שלו עומד על 10,500 ₪.

שנית, יש במיזם מאות מתנדבים בתחומים שונים ומגוונים המסייעים לנו להצליח למרות התקציב הקטן יחסית – בזכותם אנו הרבה יותר משמעותיים מאשר המשאבים החומריים שיש לנו.

שלישית, מכיוון שסיימנו את השנה ביתרה אנו מוציאים (על פי התכנון) בחלק המחודשים יותר מכפי שאנו מכניסים.

לסיום והכי חשוב, נשמח לקבל מכם בשבוע הקרוב כל הערה או עצה בקשר לתקציב, בשבוע הבא נעלה אותו להצבעת החברים.

יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול להמשיך ולגבור על כסף גדול של מעטים.

מעגנים את הוועדה למינוי בכירים בחוק

אחת ממשימותינו היא הגברת השקיפות והמיון האתי במינוי בכירים, על מנת להציב מקף עבה וברור בין ההון לשלטון ולמנוע כניסתם לתפקיד של בכירים בעלי ניגוד עניינים או רקע, העשוי לפגוע באינטרסים של הציבור. אז השבוע, יצאה לדרך הצעת החוק לעיגון הועדה למינוי בכירים (טירקל) כוועדה קבועה. ח"כ נורית קורן נפגשה השבוע עם אבי שלנו, לחתום על הצעת החוק ולהתחיל לקדם אותה.

תשאלו, למה קבועה? והרי יש את ועדת טירקל.? ובכן… ועדת טירקל פועלת מאז 1999מכוח החלטת ממשלה, ואינה מעוגנת בחוק כוועדה סטטוטורית כלומר, כל עוד אינה מעוגנת בחוק, היא ניתנת לפירוק במעמד החלפת שלטון, החלטת ממשלה וכיו"ב. הוועדה משרתת נאמנה את האינטרס הציבורי, אולם תלותה בהחלטת ממשלה, פוגמת לטעמנו בעצמאותה ובהתאם לכך עלולה להשפיע, ולו באופן סמוי על החלטותיה. הוועדה למינוי בכירים היא מוסד המקדם תרבות של מקצוענות ושלטון החוק בצמרת השירות הציבורי. החקיקה תחזק את מעמדה, עצמאותה, ואת שקיפות התהליכים בה. ולא פחות חשוב: אנו גם בטוחים שחקיקה כזו תסייע לעלות את אמון הציבור בממשלה ובכנסת.

נמשיך כמובן לעדכן בדף הפייסבוק ובעדכונים השבועיים הבאים.

 הון – לוביסטים – שלטון

עדי דברת מוניץ מדה מרקר, מדווחת לנו השבוע, על הפגישה הסודית שערך ארז גילהר – מבכירי הלוביסטים המסחריים, עם שר הבריאות ליצמן: "הלוביסט ארז גילהר מפרשת פיליפ מוריס תיווך בין ליצמן לתנובה, ואף נכח בפגישה בין הצדדים שנועדה למנוע סימון מזיק על הגבינה הצהובה. אחיו, ליעד גילהר, עובד במחלקת הרגולציה של תנובה".
הון-שלטון-גבינה צהובה.
מופתעים/ות? אנחנו לא. והרי בדיוק בשביל זה כתבנו ואנו מקדמים יחד עם הח"כים רועי פולקמן(כולנו) ושלי יחימוביץ' (מחנ"צ) את "חוק המאכערים" כתבנו על זה פעם.

לידיעתכן/ם, כיום אין שום חוק המגביל פעילות לוביסטים מחוץ לכתלי הכנסת, למשל – מול שרים ובכירים בשירות הציבורי. רבות מההחלטות המשפיעות על חיינו, כולל תקנות, מכרזים, תכניות עבודה, מה-לא – קורות בצמרת השירות הציבורי. למרבית האבסורד, למרות תחומי ההשפעה הרבים של משרדי הממשלה על חיי כל אדם במדינה, עבודת הלוביסטים מולם אינה שקופה ואינה מדווחת. אין לנו מושג ירוק, עם החלטות שונות נלקחו מתוך ראיית האינטרס הציבורי, או משום שלוביסט או מאכער היון מעורבים בעניין.

יוצאים יחד ל(עוד)סיור של 'מאחורי הקלעים' בכנסת!

חברות וחברים יקרים, SAVE THE DATE!
ב-6.3.17 בין 16:00-19:00 נקיים סיור מרתק בכנסת לספר מעט יותר על עבודת הלוביסטים שלנו, לשוחח עם חברי כנסת מהאופוזיציה והקואליציה ולשמוע מכם באופן אישי.
אנו בטוחים שמי שהיו בסיור הקודם, ימליצו בחום על החוויה!
מעוניין או מעוניינת להירשם לסיור? אנא כנסו ללינק הבא
חשוב לנו שתירשמו בהקדם.
מספר המקומות מוגבל וכל הקודם זוכה 🙂

חמשת הדיברות של לובי 99 – הנוסח הסופי

אנו מודים לכל הרבים ששלחו הצעות, תוספות ותיקונים. ניסינו לשלב כמה שיותר מהן במסמך הסופי שיופיע החל מעכשיו באתר שלנו. חלק לא מבוטל מהתגובות עסק באילו נושאים צריך לובי 99 לעסוק ולשם כך אנו נוציא בעוד כמה שבועות הזמנה לחברים להציע נושאים להצבעה שתתקיים בתחילת פגרת הכנסת שתחל בעוד כחודש.

הקליקו כאן וקראו את הנוסח הסופי 

מרחיבות ומרחיבים את השורות

שני חוגי בית מעניינים היו לנו השבוע, האחד גדול ומרשים – מול 60 בוגרי תכנית "חבצלות" של חיל המודיעין אותו העבירה לינור היום, והשני, סולידי יותר אך מרשים לא פחות – אותו העבירהשגית אראל היקרה!

מה לגבי חוג בית אצלכן/ם? אצל ההורים, או החברים שלכם? במתנ"ס הקהילתי? במקום העבודה?

תעזרו לנו להפיץ את הבשורה ולהרחיב את השורות 🙂

הקליקו על התמונה והזמינו אותנו כעת אליכם:

ובאותו עניין… מתי בפעם האחרונה צירפת חבר חדש למיזם?

כמה פעמים שמעתם אנשים מקטרים על מה שקורה במדינה הזאת?! בתור בסופר, בהפסקת הקפה בעבודה, בנסיעה באוטובוס (ושלא נתחיל לדבר על מצב התחבורה הציבורית בישראל). אנחנו מאמינים שבמקום לקטר צריך לשפר!

ספרו להם על לובי 99, מיזם שאין כדוגמתו בכל העולם, ומה גרם לכם להחליט שהגיע הזמן להיות אקטיביים ולהצטרף כחברים לארגון.

הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה.

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן,
צוות לובי 99