fbpx דלג לתוכן

חובת הצינון המפקח על הבנקים, רשות ההגבלים העסקיים, מתקדמים עם חוק ממשל זמין שלנו, סיור לחברים בכנסת – היה כיף ובואו להיות חלק מצוות מתנדבי הלובי

שלום שותפים/ות ופורים שמח!

חובת צינון – מגייסים את סדר היום התקשורתי למטרה

מי שצפו במגזין של אושרת קוטלר השבוע בערוץ 10 ראו את לינור בכתבתו המצוינת של אבי עמית על הבעייתיות עם חובת הצינון הקצרה בישראל, ועל הצעת החוק של לובי 999 בהובלת יואב קיש ושורת ח"כים מכל מפלגות הכנסת, להארכת תקופת הצינון למפקח על הבנקים ל-3 שנים.

לא ייתכן שכל המפקחים על הבנקים מלבד אחד, עברו לעבוד בבנקים כשסיימו את תפקידם, בשיטת הדלתות המסתובבות בין ההון לשלטון. יום אחד את/ה "מפקח/ת" על הבנקים או על חברות הביטוח ולמחרת הן משלמות לך שכר עתק כדי לקדם את האינטרסים שלהם. ואין לדעת מתי הפסקת לשרת את הציבור והתחלת לשרת את בעלי ההון.

מה דעתכם? השרים יתמכו בהעברת החוק? מה אתם/ן מוכנות/ים לעשות בשביל זה?
אנחנו מאוד ממליצים לראות את הכתבה, הקליקו על התמונה

פקידי ציבור זמינים גם למי שאין לוביסטים
הצעת החוק שלנו "ממשל זמין" ממשיכה להתקדם בדרכה להפוך לחוק בישראל. השבוע נערך בוועדת המדע והטכנולוגיה דיון הכנה לקריאה ראשונה של הצעת החוק "ממשל זמין" שיזמנו ומוביל בגאון ח"כ דוד ביטן.
ח"כ דוד ביטן: "המטרה היא שיהיה ניתן להגיע לפקידי הציבור ועובדי הממשלה באופן נגיש ולא באמצעות מחלקות לפניות הציבור שהן המחסום הגדול  ביותר היום".עבורנו, חוק זה נועד בראש ובראשונה לצמצם ככל הניתן את פער הנגישות לפקידי הממשלה בין אלו "המקושרים", לבין האזרח הממוצע שאינו יכול לתקשר ישירות עם פקידי הממשלה ומשרתי ציבור.
נמשיך לעדכן.

"המעז מנצח" – גרסת רשות ההגבלים העסקיים כחלק מהמעקב שלנו אחר יישום הרפורמה בבנקאות פנינו ביחד עם קואליציית הארגונים החברתיים לרשות ההגבלים העסקיים בבקשה שתבדוק את ההסכמים שנכרתים בין הבנקים הגדולים לבין חברות כרטיסי האשראי שבבעלותם.

תזכורת: על פי הרפורמה חברות האשראי צריכות להיפרד מהבנקים והחשש שלנו הוא שהבנקים ינצלו את שליטתם הנוכחית, על מנת להכשיל תחרות עתידית. לכן פנינו כבר בתחילת פברואר וקבלנו תשובה מאוד כללית, יש שיאמרו מזלזלת. אז יחד עם חברינו בקואליציה, פנינו שוב, הפעם במכתב חריף שלאחריו, אנו שמחים לדווח, שונתה גישת הממונה על ההגבלים העסקיים. אם בפברואר נופנפנו ב: "לא נוכל להיעתר לבקשתכם הגורפת" ו"סביר שרבים מהסכמים אלו לא יחשבו כהסדרים כובלים ולפיכך לא ידרשו את אישור הממונה", אזי במרץ כבר קבלנו מוזיקה שנעימה יותר לאזני הציבור: "סביר להניח שיידרש אישורה של הרשות לעסקאות מיזוג במסגרתן תימכרה חברות האשראי".

כה עושים מאבק אזרחי… לא נרתעים, לא מסכימים לקבל כל תשובה וכל התייחסות ועם הרבה התמדה והרבה תעוזה – מנצחים! נמשיך לעקוב אחר הביצוע. ונעדכן, כמובן.

מאחורי הקלעים לחברים הנאמנים שלנו במסדרונות הכנסת
ביום שני (6.3.17) ערכנו את הסיור השני בכנסת, לחברות וחברים בלובי 99. התכנסנו בחדר ועדת הכנסת והתחלנו בהיכרות והצגת החברים המשתתפים. משם המשכנו בשיחה עם שני חברי כנסת שלשמחתנו מרבים לעבוד עמנו: חבר הכנסת יואב קיש (ליכוד) – יו"ר ועדת הכנסת ועם סתיו שפיר (המחנה הציוני) – יו"ר ועדת השקיפות. הם נשאלו על יחסם ללוביסטים מסחריים ועל האתגרים בקידום האג'נדה שלהם נטל האינטרסים הכלכליים והפוליטיים.
משם המשכנו לסבב עדכונים ושאלות עם יאיא, לינור ואבי שהופסק במפתיע עקב הצורך של ועדת הכנסת להתכנס בדחיפות על מנת לפתור מחלוקת שעלתה באותו הזמן במליאה (הבטחנו לכם סיור אותנטי של מאחוריי הקלעים, לא?!).  קינחנו עם סיור למליאה בעת שהיא פועלת, מזנון הח"כים ולשכות הח"כים – שלושה דברים שלא ניתן לעשות בכנסת בסיור מן המניין.בלי ספק יצאנו עם טעם של עוד ואנחנו כבר מתכננים את הסיורים הבאים. מקווים מאוד לראות את כל מי שלא הצליח להגיע עד עתה, ותודה גדולה לשני שהפיקה את הסיור.
 
ממשיכים לגדול ולהפיץ את הבשורה
השבוע יאיא ייצג את לובי 99 בכנס של נבחרי חטיבת דובר צה"ל, בהשתתפות ראש אכ"א. החיילים הביעו עניין רב במיזם ובמודל, עליו הוא מבוסס. זה הזמן להודות לכל האנשים הפרטיים והארגונים שמזמינים אותנו להציג בפניהם את לובי 99 ופועלו. נשמח להגיע לכל מקום אליו נוזמן: מקומות עבודה, מכינות, בתי ספר, מוסדות אקדמיים, חוגי בית. בכל מפגש כזה מצטרפים חברים ומתחזק הלובי של ה-99%! תזמינו אותנו להפיץ את הבשורה.
 
דרושים פעילות/ים ומתנדבות/ים לצוות הגיוס המעולה שלנו!
תוהה מה עוד את יכולה לעשות כדיי לקדם את הלובי הציבורי הראשון? יושב מול החדשות בבאסה אך חולם להיות לוחם בהון-שלטון? אנחנו מחפשים אותך! מלאו את טופס המתנדבים באתר שלנו או שלחו מייל לרכזת המתנדבים והגיוס שלנו – shani@lobby99.org.il
ולקראת שבת, הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים​!

תודה לכ-ו-ל-ם/ן!
שבת שלום ופורים שמח,
צוות לובי 99