fbpx דלג לתוכן

חגיגות סוף המושב: מכתב מפרגן מיו"ר ועדת הרפורמה בבנקים, בג"צ נגד ועדת שרים ובשורה על הליך מיסוי על גוגל ופייסבוק

שלום שותפים/ות,

השבוע הסתיים מושב החורף – הארוך והאינטנסיבי מבין שני המושבים. אתם שעוקבים אחרינו, הרי מודעים לכך שהיה זה מושב מאתגר ועתיר הישגים, ממש עד היום האחרון; התמדה ועבודה קשה משתלמים!

אז מה היה לנו השבוע?

מכתב תודה מיו"ר הועדה לרפורמה בבנקים

"אני מבקש להודות לכם מקרב לב… פועלכם נחוץ ביותר. יש בו משום תרומה מהותית וכבדת משקל לעתיד כלכלי טוב יותר לישראל ואני מקווה ומאמין כי תתמידו בעשייה חשובה זו" .
הכותב הוא לא אחר מאשר  עו"ד דרור שטרום – יו"ר הועדה להגברת התחרות בשירותים הבנקאיים והפיננסיים, הממונה לשעבר על ההגבלים העסקיים, ששלח לנו מכתב הוקרה והערכה מרגש מאין כמותו.

עו"ד שטרום ראה את הלחצים העצומים המופעלים עלינו, את ים הכסף ועשרות הלוביסטים המסחריים שפעלו כנגד האינטרס הציבורי וכנגדנו והבין את חשיבותו הייחודית של לובי 99.

כל תודה ופרגון שאנו מקבלים, מוערכים על ידינו – אבל יש משהו מעצים במיוחד בלקבל מכתב תודה ממי שהיה שם אתנו בעין הסערה של הרפורמה בבנקאות. הנה הוכחה אובייקטיבית וחיצונית לחשיבות העבודה שלנו, העבירו לחברים סקפטיים ומתלבטים !

תכירו: בג"צ 2555/17

אחרי שניסינו באמת כל דרך אחרת, ולא נותרה ברירה – פנינו לבג"צ כדי להסיר את האפלה מעל המתרחש בוועדת השרים לענייני חקיקה. הוועדה שקובעת מראש, רחוק מעיניי הציבור, מה יהיה גורלם של חוקים – לשבט או לחסד, והופכת בכך את עבודת הכנסת והח"כים ללא רלוונטית, תוך שהיא מונעת מאתנו, הציבור, מידע חיוני כאזרחים על עמדות ופעילות נבחרינו.

אנו, יחד עם המשמר החברתי ומאה ימים של שקיפות באמצעות עו"ד אילן יונש הנהדר, החלטנו לעתור משום שאנו מאמינים כי מתקיימת פגיעה בוטה של  עיקרון הפרדת הרשויות והשקיפות הציבורית ואין אנו מתכוונים להמשיך ולהשלים עם כך!
מי שמעוניין לקרוא את העתירה שהגשנו (על 40 העמודים שלה) מוזמן ללחוץ על התמונה.

צעד ראשון בדרך לשוויון במיסוי תאגידי האינטרנט הגדולים

באפריל 2016 אתם, חברי לובי 99, בחרתם לדרוש מהמדינה לגבות מיסים על פעילותן של גוגל ופייסבוק בארץ. נפגשנו בשליחותכם/ן עם רשות המסים, מיפינו הצעות חוק קיימות בעולם ועבדנו עם הקליניקה המשפטית שלנו לתרגום החוק הקיים כיום בנושא בבריטניה.

השבוע הודיעה רשות המסים כי היא מתחילה לחקור את מיסוי גוגל ופייסבוק.
שוב אנו רואים שהעבודה הקשה שלנו משתלמת.  לפעמים לוקח זמן לראות תוצאות, אך כשנשארים עקביים וממוקדים – הן מגיעות.

חברות ענק כמו גוגל ופייסבוק גורפות מיליארדים, ובה בעת פועלות להימנע כליל מתשלום מסים, באמצעות פלפולים משפטיים ואקרובטיקה חשבונאית. כניסתן לפעילות במדינה מסוימת פוגעת בדרך כלל מסחרית בחברות מקומיות, וכאשר הן לא משלמות מסים לאותה מדינה – אזרחי המדינה נפגעים פעמיים.

זהו צעד ראשון בכיוון הנכון, אנחנו פה כדי להמשיך לדחוף את הצעדים הבאים.

מרחיבים את השורות

אנו שמחים לבשר שמצטרפות לשורותינו בהתנדבות עו"ד ענבל ינובסקי ורותם ברקוביץ'. ענבל תתרום ממרצה וניסיונה הרב על מנת להגביר את מפגשי החשיפה שלנו למגוון רחב יותר של קהלים ואוכלוסיות. רותם, סטודנטית לעיצוב חזותי בבצלאל, תעזור לנו בכל הקשור לעיצוב גרפי.

אתמול, לקחנו אותן לסיור בכנסת על מנת להכיר את עבודת הלובי מקרוב וכפי שהתמונה מראה היה גם לא מעט כיף (בתמונה עם סיבוב השעון: לינור, אבי, רותם, איתמר, שני וענבל).

זה הזמן להזכיר לכולם/ן שבזמן הפגרה אנו שמים דגש על מפגשי חשיפה וחוגי בית וזה מאוד ישמח ויעזור אם תעשו מאמץ להזמין ולארגן בחודש וחצי הקרובים.

זקוקים לכם!
ספרו לחברות וחברים שלכם/ן מה קורה פה, כי כמה שיותר חברים – יותר השפעה על קידום האינטרסים של הציבור בכנסת. הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה. הזמינו כמה שיותר חברים לעקוב אחרינו בטוויטר ולעשות לנו לייק בפייסבוק.
שתהיה לח"כים פגרה נהדרת. אנחנו שם לדאוג להם לעיסוקים גם בין המושבים 🙂

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן,
צוות לובי 99