fbpx דלג לתוכן

הזדמנות אחרונה להרשם לסיור שלנו בכנסת יחד עם חברי הכנסת קיש ושפיר, מתכוננים לדיון על חוק 'ממשל זמין', מאשרים את התקציב וממשיכים בעבודה פרלמנטארית ענפה

שלום שותפים/ות,

ארגון הוא סך כל חבריו וקהילת חברים חזקה מגובשת יותר תהפוך את הארגון למשפיע יותר. על כן אנו משקיעים מאמצים ניכרים לשמוע את דעתכם, להכיר אתכם, לגייס חברים חדשים. השבוע סיימנו את ההכנות האחרות לסיור בכנסת לחברי הארגון, כל זאת בעודנו ממשיכים בפעילות פרלמנטארית ענפה: מדיון על עתיד המחצבים בים המלח ועד הקמת ועדה פרלמנטארית לבחינת אופן מתן האשראי בבנקים לבעלי הון. וביום רביעי הבא – הצעת החוק שלנו 'ממשל זמין' עולה לדיון לקראת קריאה ראשונה בוועדת מדע וטכנולוגיה. לובי של הציבור כבר אמרנו?

לפני הכל נפתח את העדכון השבועי השבעים ושלושה שלנו בהזדמנות אחרונה להירשם לסיור שלנו:

בואו להכיר מקרוב את עבודת לובי 99 – יום שני הקרוב נפגשים בכנסת

ביום שני הקרוב נצא לסיור בנבכי המשכן. נשב לשיחה אינטימית עם חברי הכנסת יואב קיש וסתיו שפיר ונשמע מיאיא, אבי ולינור על הנעשה מאחורי הקלעים.
אנו בטוחים שמי שהיו בסיור הקודם, ימליצו בחום על החוויה!
מקומות אחרונים בהחלט – מהרו להירשם, ונתראה בשני הקרוב בשעה 15:45 בכניסה לכנסת (שער פולמבו, חנייה בחינם במוזיאון ישראל או בחניון הלאום)

פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים או המכרז הבא על מחצבי ים המלחמדינת ישראל הייתה פראיירית כשהפריטה בשנות ה-90 את מפעלי ים המלח בתנאים מזעזעים וללא הגנה מספקת על האינטרס הציבורי או הסביבתי והיא תהיה פראיירית ב-2030 כשהיא תחדש את המכרז לכי"ל, כנראה בתנאים גרועים לא פחות.

ועדת הכספים דנה השבוע בסוגייה, בעקבות הודעתה של החשבת הכללית, מיכל עבאדי בויאנג'ו, לפני מספר שבועות כי על המדינה לערוך מכרז על אף רצונה של כי"ל למנוע את קיומו. הוועדה החליטה להתכנס כל חצי שנה על מנת לדון בהתקדמות המכרז.

בקשו את הדיון הח"כים מיקי רוזנטל וזהבה גלאון והשתתפו בו גם חברי הכנסת דב חנין, מיכל בירן ויעל כהן פארן.
וקצת רקע נוסף:
כרגיל, הממשלה גוררת רגליים; מסקנות החשבת התעכבו בכמעט שנתיים, הוועדה שהוקמה ליישום ההמלצות בנושא פעולות הממשלה לקראת תום תקופת זיכיון ים המלח (ועדת נווה) מאחרת כמעט בשנה בהגשת מסקנות הביניים.

מעל המכרז מרחפות שתי עננות:
1. בתנאי המכרז יש לכי"ל זכות סירוב ראשונה, כך שהסיכוי שלה לא לזכות במכרז בשנת 2030 הוא נמוך עד מאוד.
2. משום מה כל התהליכים, הפרוטוקולים וההדו"חות מוסתרים מעין הציבור ואין לנו מושג לאן הרוח נושבת וכיצד להיערך.

אנחנו כמובן נהיה נוכחים ופעילים בכל אחת מהישיבות. אין בכוונתינו לשבת מנגד ולראות איך מוכרים את נכסי הציבור בשנית בנזיד עדשים. מדובר באחד מהנושאים הראשונים שבחרו חברי לובי 99, ובכוונתינו ללוות את הנושא מקרוב בשנים הבאות.

שמים סוף לתספורות – ועדה פרלמנטארית לבחינת מתן האשראי בבנקים לבעלי הון

להזכירכם, הבנקים מספקים למיליארדים הלוואות ענק ללא ערובות מספקות וכאשר אלו פושטים את הרגל או נכנסים למשבר כלכלי הבנק נאלץ למחוק חובות ענק, מסכן את יציבותו שלו וגרוע הרבה יותר – את יציבות כל המערכת הפיננסית בישראל. במקרה של פשיטת הרגל של אליעזר פישמן זה עלה לבנק פועלים "רק" 2 מיליארד שקל.

לפני מספר שבועות דיווחנו על  פעילותנו, ביחד עם קואליציית הארגונים החברתיים לקדם דיון בוועדת כלכלה, לקבל מידע על התנהלות בנק ישראל ולחשוף פרוטוקולים של המפקחת על הבנקים בפרשת פישמן שהיא פשיטת הרגל הגדולה בהיסטוריה של מדינת ישראל.

על כך נאמר "עבודתם של צדיקים נעשית בידי אחרים", שכן ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני) השיגה הישג פרלמנטארי ושכנעה את הממשלה להקים ועדה פרלמנטארית משותפת לועדת כספים וכלכלה, שהיא תעמוד בראשה, לבחינת אופן מתן האשראי בבנקים לבעלי הון.

השבוע כבר יצרנו קשר עם ח"כ נחמיאס ורבין וביקשנו להיפגש עימה. בכוונתו להיות נוכחים מאוד בוועדה הזו ולהלחם מול הלוביסטים של הטייקונים ואתם, כמובן, תשמעו על כך ישירות מהשטח.

אישור תקציב הלובי של הציבור לשנה הקרובה:בשבוע שעבר שלחנו לכם את תקציב הלובי וביקשנו לקבל הערות/הארות והצעות לשיפור.

כעת אנו מגישים לכם את הצעת התקציב הסופית לאישור/התנגדות:

אם אתם מתנגדים לתקציב נשמח שתשיבו לנו במייל חוזר יחד עם הסיבות להתנגדות ואם יהיו יותר מעשרה אחוזים של מתנגדים נציע תקציב חלופי בשבוע הבא. ההצבעה כרגיל פתוחה רק לחברי המיזם, בשבועות הקרובים תפתח הצבעה נוספת רק לחברים לבחירת הנושאים שנקדם לקראת מושב הקיץ.כל מה שצריך לספר על לובי 99….

רוצים להסביר לחבר/ה מה זה לובי 99 בקצרה ולא יודעים איך?

מוזמנים/ות להשמיע את הראיון המצוין שנתנה לינור דויטש בתכנית "שניים בשתיים" ברשת ב' השבוע,
בו היא מסבירה בדיוק למה זה כל כך חשוב שיהיה לובי ציבורי שדואג לאינטרסים של מי שאין לו ממון לשכירת לוביסטים בכנסת.

לחצו על התמונה והאזינו לראיון של לינור

מזל טוב! זה לקח זמן אבל…  הכנסת מכירה באופן רשמי באבי לב כלוביסט הציבורי השני
 
זקוקים לכם!
לפני שבוע פרסמנו את התקציב והמטרות השאפתניות שלנו לשנת 2017. נדמה לנו שבכל פעם שאנחנו מציגים תכניות לצמיחה שאפתנית; הלוביסטים המסחריים מגיבים בצמיחה מאסיבית משל עצמם ויש גם כאלו שספקטיים לגבי סיכויי ההתרחבות שלנו. זה תלוי רק בנו! אנחנו מאמינים שבסופו של דבר הטוב ינצח אך לשם כך אנו זקוקים לשותפות שלכם בתור חברים קבועים, כמה עשרות שקלים בחודש ויש לכם חלק בלובי הציבורי הראשון מסוגו בעולם.

הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים​!

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן,
צוות לובי 99