fbpx דלג לתוכן

התוצאה החיובית של עבודתנו בהצבעות על הגברת התחרות בשוק אשראי מצביעה על מגמת שינוי של ממש בתרבות השלטונית. ההצבעות על הרפורמה בבנקאות, שבוע הבא, יתנו לכך תוקף סופי, ובקרוב בנקים קואפרטיבים בישראל יהפכו למציאות

שלום שותפים/ות,

המאבקים, שאנו מנהלים בשבועות האחרונים אינם רק על הכיס של כל חבר וחברה בציבור הישראלי, אלא גם ובעיקר מאבק על נשמתה של החברה הישראלית: האם נהיה חברה שבה לכל אזרח יש קול. באמצעות נבחרי הציבור שלו, או שנהיה חברה שרק לבעלי ההון יכולת השפעה ונבחרי הציבור מייצגים אל אלו שיכולים להביא להם את התפקיד הבא ?

להלן סיכום קצר של פעילותינו השבוע:

יגעת ומצאת תאמין – אושרה הצעת חוק אגודות האשראי
מה שנראה עד לפני שנים לא רבות כחלום רחוק, הופך למציאות ממש בימים אלו.

לאחר דיונים מרתונים, ועדת הרפורמות אישרה פה אחד את הצעת חוק אגודות האשראי, מה שיאפשר בקרוב לבנקים קואופרטיבים ואגודות אשראי לקום.

לובי 99 רואה בהקמת בנקים קואופרטיבים ואגודות אשראי, נדבך חשוב  גם לבנייתה של קהילה המסייעת איש לרעהו, וכמסייעת להקטנת הפערים החברתיים בישראל.

אחת ההחלטות הדרמטיות שיצאו מהוועדה היא הפחתת ההון הראשוני להקמת אגודת אשראי מסכום דמיוני של 75 מליון ל-3 מליון.  עתה אנו נושאים פנינו להצבעות הקריטיות על דו"ח שטרום שיערכו בשבוע הבא.

קרב גדול מול עשרות הלוביסטים של הבנקים 
ביום רביעי נערך דיון אחרון ברפורמה בבנקים בוועדת הרפורמות. במקור היו אמורות להיערך בו ההצבעות הסופיות אך דיון ברשימה של עשרות הסתייגויות (שחלק לא מבוטל מהן הגשנו אנו, או סייענו להגשתן) – מנעו את עריכת ההצבעות על המקום.האולם היה מפוצץ עד אפס מקום. 8 ח"כים, 26 לוביסטים. כקונטרה חיובית, התכנסו מכל רחבי הארץ 30 סטודנטים של התאחדות הסטודנטים וארגון 'ישראל 2050', לתמוך בנו. כל הכבוד!

לחצו על התמונה לצפייה בראיון עם לינור בתכנית "הכל כלול" בערוץ 10 והקליקו כאן לראיון נוסף ב"חשבון יומי" בערוץ 1.

על אף שטרם נערכו ההצבעות כבר יש לנו סיבות טובות לחוש גאווה: ההסתייגות שלנו בנושא פתיחת תחרות בשוק ההלוואות שניות לעסקים (שעבוד שני) התקבלה במלואה.גם הנושא המרכזי שדחפנו – הקמת תשתית מיחשוב מתקדם לכיוון חיובי. הקמת תשתית שכזו בתמיכת המדינה תוכל לשרת שחקנים חדשים בשוק הבנקאות ובכך להוריד משמעותית את אחד מחסמי הכניסה ולהוזיל את העלויות לצרכן.

בשבוע הבא ההצבעות הקריטיות. נדאג לעדכן!

"התפוצצות אוכלוסין" בקרב הלוביסטים המסחריים
אם שאלתם את עצמכם מדוע לובי 99 עושים מאמץ כה גדול לצמוח ולגדול, התשובה נמצאת בנתון הבא שנאסף על ידי העמותה לדמוקרטיה מתקדמת: בשנה האחרונה, שהיא גם שנת הפעילות הראשונה שלנו, זינק מספר הלוביסטים המסחרי בשיעור של 52%!זו צמיחה מאסיבית, מהירה ולא מפתיעה. התאגידים בלחץ… דיוני הרפורמה בבנקים מראים בבירור, שכאשר ללוביסטים יש את היכולת להציף דיון בעשרות נציגים, יש להם את היכולת לשלוט בו: להכניס מקלות בגלגלים, לעכב החלטות, להתיש את פקידי הממשלה, להזין את חברי הכנסת במידע חד צדדי, וכולי.

יש בכתבה גם יותר מרמז על נושא נוסף שאנחנו מדברים עליו ושואפים להגביל: "הדלתות המסתובבות" – הרגולטורים שמצטרפים לתאגידים עליהם פיקחו.

ממשיכים להרחיב את השורות…
ביום ראשון, למרות גשם הזלעפות, הרוחות והחורף, הגיעו למעלה משישים בוגרות ובוגרים ממכינת מיצר – מכינה קדם צבאית ברמת הגולן לפאב נוריס ברעננה, לשמוע מאתנו על לובי 99.קר בחוץ, אבל חם בלב לראות את הצעירות/ים המעורבים והאכפתיים האלה. כשאנחנו מסתובבים ככה בארץ, נהיה ברור יותר ויותר, שהרוח הגבית של לובי 99 בציבור, הוא הציבור כולו – כולל המאוד צעירים.

זקוקים לכם!  
אנו מאמינים כי שינוי ניכר באוויר! יותר ויותר חברי כנסת מבקשים לחזק את הברית עם הציבור באמצעותנו וכולנו ביחד פועלים על מנת לחזק ולסייע לאלו המגויסים לקדם את האינטרס הציבורי. חשוב לנו להמשיך במגמה זו ולצמוח.נשמח לעזרתכם, הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים!

לסיום, רציתי (יאיא) לספר לכם שהחלטתי להתמודד על תפקיד מזכ"ל מפלגת העבודה בבחירות שיתקיימו לקראת סוף חודש ינואר. למרות שאמשיך בתקופה זאת לנהל את המיזם החלטתי לקחת חל"ת (חופשה ללא תשלום), החל מעוד כמה שבועות (סוף החודש הנוכחי). אם אבחר לתפקיד נצא בקול קורא למציאת מנכ"ל חדש למיזם ואם אפסיד נמשיך כרגיל לקראת היעדים הבאים שלנו. אם מישהו רוצה לשאול אותי כל שאלה אני כרגיל זמין במייל, בטלפון או בפייסבוק למעט בשבתות.

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן,
צוות לובי 99