fbpx דלג לתוכן

נערכים ליום שאחרי אישור הרפורמה בבנקאות, בצל פרשיות הון שלטון, ומסיימים בחיוך עם מעיין ומאיה המתנדבות המקסימות

שלום שותפים/ות,

היה זה תומס אדיסון שאמר שהצלחה היא 99% זיעה ו-1% השראה. בעולם הפוליטי הדבר נכון גם כן. לאחר תקופה מוצלחת ואינטנסיבית של הצבעות דרמטיות על רפורמות ותקציבים מכל כתיבת הצעות החוק הקודם, אנחנו חוזרים לשגרה של כתיבת הצ"ח חדשות, בנושאים שאתם – החברים הקבועים – בחרתם שנעסוק בהם.

פגישה חשובה עם המפקחת על הבנקים
אחד הדברים החשובים ביותר שלמדנו מהמאבק על הרפורמה בבנקים הוא, שאסור להפקיר את הקשרים עם פקידים בכירים בממשלה, כי אין ואקום – אם לא אנחנו, יהיו שם הלוביסטים המסחריים. קיימת חשיבות של ממש שבכירים בממשלה ישמעו את דעתנו, ישקללו אותה במערך השיקולים ותתפלאו, אך לא מן הנמנע שנוכל לסייע אחד לשני.

על כן השבוע, הלכה קואליציית הארגונים החברתיים לפגוש את חדווה בר – המפקחת על הבנקים. נתח גדול מביצוע הרפורמה בבנקים יהיה תלוי בה וינוהל תחתיה וחשוב היה לנו לבוא בשני מסרים:

1. העברת הרפורמה בכנסת היא רק הצעד הראשון. יותר מדי רפורמות נקברו עם השנים ונשכחו. הקואליציה מתכוונת להיות שחקן פעיל בקידום הרפורמה והעלאת הנושא שוב ושוב לסדר היום הציבורי והתקשורתי.

2. אנו לא רואים את תפקידנו כ"דובון לא-לא", היכן שנוכל לסייע לקידום הרפורמה – נסייע, היכן שמגיע פרגון – אנחנו מפרגנים בשמחה.

בדברים רבים שררה הסכמה בין כל הצדדים, והיו גם אי הסכמות. העיקר שהדיון הזה מתקיים, הכל על השולחן.

ניתן לסכם שמדובר בצעד חשוב לקשרי הממשלה והמגזר האזרחי ולקידום הרפורמה בבנקים בפרט.

הישורת האחרונה ברפורמה בבנקאות
בשבוע הבא, היא עתידה לעלות להכנה לקריאה שנייה ושלישית!
אנו נערכים להבטיח שהרפורמה עוברת ככתבה וכלשונה, ושאף אחד לא ינסה "לגנוב סוסים" ברגע האחרון.
לשם כך,  כבר יצרנו (עם קואליציית הארגונים החברתיים) קשר עם חברי הכנסת, העוזרים פרלמנטרים וגורמים רלוונטיים נוספים.
כולנו תקווה שכבר בשבוע-שבועיים הקרובים נוכל לדווח לכם שהרפורמה הפכה לחוק במדינת ישראל!
מי שמע על משרד בריאות שמקדם עישון?!
השבוע הוקרנה כתבה מרתקת ומזעזעת כאחד על כיצד בעלי הון יכולים לקדם את האג'נדה שלהם על ידי תשלום למאכערים שמקרבים אותם לאוזנם של בעלי הכוח וההשפעה.וזה ממש לא רק במשרד הבריאות – שמיטת המיסים לבזק, הסיגרים והשמפניה של נתניהו והפגישות המוקלטות שלו עם נוני מוזס…
כו-לן פרשיות הון-שלטון, אחת רודפת את קודמתה.שימו לב גם לכתבה מצויינת בדה מרקר שחושפת את שיטות העבודה של הלוביסטים המקצועיים, תחת הכותרת:
הכירו את סיירת הלוביסטים שמשדלת אתכם לעשן.
הציבור לא מטומטם,
וכנראה זו הסיבה שאנחנו כבר ב-1300 חברים, כ- 45 אלף ש"ח לחודש, שני לוביסטים ועשרות רבות של מתנדבים – ועוד היד נטויה.זה הזמן להתחבר לרגע למילים של מאיר בנאי ז"ל – יוצר ענק שהלך מאתנו השבוע, שכולנו התחברנו אליו כל כך, מהמקום הכי פנימי ועמוק:
"מה אני, אני רק בן אדם
אני חי ועובד כמו כולם
אני רואה עתיד אני חושב תמיד
שהכוונה נותנת אמונה".

יהי זכרו ברוך.בואו נתכוון ביחד. נאמין ונעשה.

חזקים בקמפוס
סטודנטים וצעירים מהווים חלק נכבד מהפעילים והמתנדבים במדינת ישראל ואנחנו גאים בכך שגם חלק גדול מאוד מהחברים הקבועים והמתנדבים שלנו.על כן היה חשוב לנו מאוד להיות נוכחים ב"שבוע הפוליטי" שנערך בסמינר הקיבוצים ולהסביר לקהל הסטודנטים על כיצד דברים מתבצעים במערכת הפוליטית בישראל, על החזון והפעילות שלנו ועל החשיבות לגייס מתנדבים נוספים.למי שתוהה מדוע בתמונה אבי מציג חבורה של פינגווינים מוזמן לארח או להתארח בחוג בית ולשמוע את ההסבר פנים מול פנים.

ותראו מי הגיע להרצאה שהעבירה לינור למשלחת קנדית על לובי 99! ליאור רז מפאודה! לינור מספרת, שהוא ממש התלהב מלובי 99. פאודה של החיים 😇 ולינור שלנו לא מפספסת הזדמנויות, היא ישר סגרה איתו צילומים לסרטון הבא על הלובי 👍
ומסיימים בטוב: לובי 99 גאה להציג את מעיין ומאיה, המתנדבות המדהימות שלנו, בהודעה אישית שלהן:רררינג רינג ! שלום מי זה ?
אלו מאיה ומעין מתנדבות הלובי 💐אם תהיתם מי עומד מאחורי הטלפונים שאתם/ן מקבלות/ים, שמציעים לכם/ן להצטרף, לקיים חוג בית, לבוא להתנדב אז הננו!

מאיה מושקוביץ', 28, מתל אביב, כרגע עובדת בהדרכת מכירות אבל הלב בתחום החברתי 🙂 בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ובדרך לתואר שני.
מעין קארסטד, 33, תל אביב, עובדת בפיתוח ארגוני בהייטק אבל הלב הלב בתחום החברתי והסביבתי 🙂

עכשיו שיש פנים שמוצמדות לשמות, נשמח שתצטרפו ללובי, אם עוד לא עשיתם את המעשה (זה כל כך פשוט ומהיר)… וגם אלינו לצוותון! לא צריך הרבה זמן ואפשר לגמרי לעשות מהבית בערב מול הטלוויזיה ואם יש פניות בשעות הבוקר אז בכלל מדהים! פעם בחודש-יים משתדלים להיפגש ולשתף. אנחנו נהיה שם ללוות אתכם בהתחלה ולתת לכם גב עד שתתמכרו למספרים ותעופו סולו וכמובן שאם השם שלך מתחיל במ' תקבלו עדיפות 😉  במיוחד אתם שם בפינה שמתלבטים תנסו אותנו לא תתחרטו !

זקוקים לכם!
חברים יקרים, אם יש משהו שלמדנו מפרץ פרשיות ההון-שלטון שרודפות אותנו הוא כמה ארגון כמו לובי 99 חיוני ועד כמה חשוב שנצמח ונגדל וזה תלוי וביכולת של כל אחד ואחת מכם.הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים!
תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן,
צוות לובי 99