fbpx דלג לתוכן

בכל מקום ריח הסופגניות וגם בלובי 99 לא שוקטים על השמרים: העברנו בטרומית את חוק ממשל זמין ואנחנו כבר באתגר הבא

שלום שותפים/ות,

התקופה שאחרי דיוני התקציב וחוק ההסדרים היא שעת הכושר מצוינת לקדם הצעות חוק קיימות ולעבוד על הצעות ויוזמות חדשות. על כן, על אף שהכנסת עבדה השבוע במתכונת מקוצרת לרגל חג החנוכה אנחנו המשכנו בעבודתנו בשיא הכוח.

להלן הסיכום השבועי השישים וארבעה שלנו:

ממשל זמין – לכולם ולא רק למקורבים
ביום ראשון אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את הצעת החוק שגיבשנו עם דוד ביטן – יו"ר הקואליציה וחברי הכנסת: רועי פולקמן, שולי מועלם, מרב מיכאלי ואורי מקלב. ביום רביעי ההצעה עלתה לקריאה טרומית ועברה פה אחד.

הצעת החוק קוראת לחייב את כל הגופים הציבוריים לפרסם כתובת דואר אלקטרוני עדכנית של עובדי המשרד. נשמע טריוויאלי? אז זהו, שכולנו חווינו כמה זה לא קורה. לפוסט בנושא לחצו כאן.

מבדיקה עדכנית, שערכנו עם דולב ויהושע המתמחים המעולים שלנו: רשות המסים, משרד הבריאות, עמידר, הנהלת בתי המשפט, קופת חולים לאומית, רכבת ישראל, הרשות השנייה ושירות התעסוקה הם רק חלק משרשרת ארוכה של ארגונים ציבוריים שהאזרח הפשוט, זה שאין לו לוביסטים, אינו יכול ליצור קשר עימם.תרומתה של הצעת חוק זו אינה רק בשירות החשוב לאזרחים אלא גם בהצהרה של חברי הכנסת כי אנו חיים במדינה בה עובדי הציבור משרתים את הציבור ולא ההפך.

גם במשרד התקשורת חוגגים בימים אלו… על גבו של הציבור
בימים האחרונים התפרסמה, החלטת משרד התקשורת, לאפשר לקבוצת בזק לקבל הטבות מס עצומות כל זאת תוך פגיעה בתחרותיות בשוק התקשורת, התנגדות מבקר המדינה, משרד האוצר וכל הדרג המקצועי במשרד.
איך הגענו למצב הזה?כמובן, כמו שגם הסברנו השבוע בדף הפייסבוק שלנו, בקרבה רבה מדי בין ההון לשלטון. שאול אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק ואתר 'וואלה' הוא חברו הקרוב של ראש הממשלה. בעקבות החלטת היועמ"ש שיש להעביר את הסמכויות הנוגעות לחברת בזק לשר אחר – הן הועברו לנאמנו של ראש הממשלה, צחי הנגבי. הנגבי ומנכ"ל משרד התקשורת החליטו על ביטול הרפורמה של השר הקודם ארדן; רפורמה שעתידה הייתה לקדם תחרות בשוק התשתיות ולפגוע במונופול של… מי לא, אם לא בזק?

מסתבר גם, שב-מקרה או שלא במקרה, עוזרתו לשעבר של הנגבי, אורלי בן־שמאי ממשרד הלובי אימפקט היא גם הלוביסטית של בזק.

השבוע, אמיר לוי – הממונה על התקציבים במשרד האוצר כתב מכתב חריף בן 5 עמודים לשלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת ובו הוא כתב, בין היתר:

"קיים חשש לפגיעה בעניינו של הציבור… לטעמנו מהלך זה מסמן כיוון ברור – עידוד המונופול ודחיקת תחרות".
מה שהממונה על התקציבים לא הזכיר שמהלך זה יעלה לציבור מאות מיליוני שקלים בשנה באובדן הכנסת ממסים שאמורה לשלם קבוצת בזק.

עושה רושם, שבשנים האחרונות מקבלי ההחלטות אף לא טורחים ליצור מראית עין של 'אינטרס ציבורי'. אין בכוונתנו לתת להחלטה לעבור בשקט. פנינו במכתב מפורט לשר הנגבי, וביום שני נשתתף בדיון בוועדת הכלכלה.

זוכרים את "הדלתות המסתובבות"?
המאבק שלנו, מתחילת הדרך, על הקלות הבלתי אפשרית של המעבר מרגולטור לשכיר של התאגיד עליו פיקח/ה הרגולטור/ית… כולם למעט אחד נקלטו בתפקידים בכירים בתאגידים עליהם פקחו!אם צפיתם ביום רביעי ב'עובדה' בראיון עם אבי גבאי,  שר איכות הסביבה לשעבר, לא פספסתם את האמירה הברורה שלו בנושא: יש הבטחות מפורשות לרגולטורים, תמורת קבלת החלטות הנוחות לתאגידים.

אנו נחושים מתמיד לפעול להעברת החוק להארכת תקופת הצינון, ולפעול לסגור את הפרצות שמאפשרות לנבחרי הציבור ולפקידות הבכירה לשכוח מהר מדי מי שלח אותם ואת מי הם אמורים לשרת.

זקוקים לכם!
חברים יקרים, הגענו לדיווח השבועי האחרון לשנת 2016. אנו גאים מאוד בעשייה ובהישגים שלנו לשנה זו ומודים לכם על תמיכתכם. יש לנו את כל הכוונות להפוך את 2017 למוצלחת ופרודוקטיבית אף יותר.לשם כך אנו חייבים לגדול ולצמוח וביכולת כל אחד ואחד מכם לתרום לכך!

הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים​! 

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן וחנוכה שמח,
צוות לובי 99