fbpx דלג לתוכן

הדיונים הקדחתניים על  התקציב לא הביאו עודף כבוד לכנסת – כולל קיצוץ רוחבי שני ונזקיו הרבים

שלום שותפים/ות,

מי שעקב/ה אחרי דיוני התקציב וחוק ההסדרים השבוע, לא ניפח את חזהו בגאווה. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) אמר בעצמו כי "לא היה תקציב כזה שהוקדש לו זמן כל כך קצר".

מספר חברי כנסת גם ניצלו את ההמולה על מנת לסחוט את משרד האוצר להעביר תקציב אישי שאותו יוכלו לחלק לנושאים הקרובים לליבם. יו"ר ועדת הרווחה, ח"כ אלי אללוף (כולנו) קרא לזה מעל בימת הכנסת בצורה מפורשת "שוחד פוליטי".

בינתיים, אנחנו מתארגנים ליום שאחרי התקציב, יש לנו מספר הצעות חוק חשובות שברצוננו לקדם ביחד עם פרויקטים נוספים. כמובן שנדאג לעדכנכם.

השבוע דאגנו לעקוב אחר דיוני התקציב, ויש לנו כמה מסקנות.
בטח לא פספסתם את העובדה, שהתקציב כלל קיצוץ רוחבי שני של 1.2%.
אם הראשון היה שגוי, השני הוא טעות חמורה. הסברנו את זה השבוע בסטטוס בפייסבוק:

דבר אחד אנחנו מבטיחים:
בסבב הבא נשקיע מאמצים נוספים למנוע את המשך הקיצוצים הרוחביים אשר פוגעים בשירות הציבורי לאזרח הפשוט.
שיתופי פעולה מבטיחים (ומקיימים)
שמחים לעדכן על שיתוף פעולה חשוב עם הקליניקה לחקיקה של המכון הבינתחומי. בקליניקה חברים כ-20 סטודנטים ואנו בטוחים שהם יהיו כוח עזר מעולה לעריכת מחקרים הקשורים בחקיקה, כתיבת הצעות חוק חדשות או שיפור ושדרוג הצעות חוק קיימות. השבוע לינור הרצתה בפני מגוון קליניקות (בביה"ס ליזמות על שם שלדון אדלסון :)שיתוף פעולה מצויין נוסף, שכבר הוכיח את עצמו הוא עם קואליציית הארגונים החברתיים למען רפורמה בשוק הבנקאות, הכוללת בין היתר את ארגון "צדק פיננסי", ישראל 2050, "המשמר החברתי" ועוד רבים וטובים. ביום ראשון נפגשו חברי הארגונים לחגוג את ההצלחה הגדולה ברפורמה בבנקאות. אנו בטוחים ששיתופי פעולה נוספים ופוריים יבואו בהמשך…

הקץ להשתלטות עוינת על חדרי וועדות הכנסת?
במהלך הדיונים על הרפורמה בשוק הבנקאות דיווחנו לכם שוב ושוב כיצד הלוביסטים הגיעו שעות מראש ותפסו את כל המקומות ליד השולחן ללקוחותיהם.
זה היה מאוד לא הוגן ומאוד מתסכל.
באחד הדיונים האחרונים חברנו לישראל 2050 שהציפו את חדר הדיונים בסטודנטים ותפסו עשרות מקומות לאנשינו (כפי שניתן לראות בתמונה למטה). השבוע פנינו בתלונה למזכירות הכנסת. הבהרנו להם שהכנסת היא משכן העם ולא ייתכן שכל המושבים יתפסו שעות מראש בעבור גורמים מסחריים, הצענו כי כל ארגון יוכל לתפוס מקום אחד בלבד בשולחן הדיונים וכן, שיובטח שהיה אם יתפסו מקומות לנציגי מגזר העסקי אזי יובטח מקום בשולחן לנציגי המגזר האזרחי.במזכירות הכנסת הבטיחו שהנושא בטיפול. אנו נמשיך ונעדכן אתכם.

ממשיכים להרחיב את השורות…
מספר לא קטן של מפגשים וחוגי בית התקיימו השבוע. חברנו היקר, דן ליבשוץ', העביר הרצאה בחיפה, אבי עשה זאת עם הצעירים של ארגון 'ישראל חופשית' בחולון ויאיא התארח בבר דיזי פרישדון תל אביב.אנחנו מודים לכל המארחים, המתנדבים והמשתתפים המפיצים את בשורת הלובי החברתי בישראל.

זקוקים לכם!
יש לנו שפע של תכניות כיצד לייצג ולקדם את האינטרס הציבורי בכנסת לשנת 2017. לשם כך אנו חייבים לגדול ולצמוח וביכולת כל אחד ואחד מכם להיות שותפים!הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים​!

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן וחנוכה שמח,
צוות לובי 99