fbpx דלג לתוכן

עדכון שבוע שישי – דמי חבר חודשיים, עדכונים מהכנסת ושבת שלום
אהלן זה יאיא,

המייל הפעם ארוך מהרגיל, אתחיל עם עדכון ארגוני משמעותי מאד לעתידו של המיזם שלנו ולאחר מכן נעבור לדיווח הרגיל והשוטף של לינור מהשטח.

אני במילואים קצרים, אבל העבודה הארגונית לא נפסקת: החדשות החשובות של הסופ"ש הזה הם שלאחר זמן רב והרבה בירוקרטיה – החל מעכשיו, ממש כאן ובקלות ניתן לחזור, לתמוך ולהשתתף כחברים קבועים, בהוראת קבע חודשית ולהפוך לחבר של קבע במיזם שלנו.

אתם חברי לובי 99 בחמשת החודשים האחרונים תשארו חברי לובי 99 עד תום תקופת כספי ההד סטארט של המיזם שתסתיים בסוף חודש פברואר 2016 וזאת על פי התכנון הראשוני.
החל מחודש מרץ הקרוב ואילך חברי לובי 99 יהיו רק אלו שמשתתפים באופן חודשי וקבוע בכל סכום,אני כבר שם החלק מהלילה עם השתתפות חודשית של 99 ש"ח לחודש (: אל תשאירו אותי לבד…

וכעת מעט הרחבה על החשיבות, על התכנון העתידי ומדוע בכלל זה חשוב.

חברי לובי 99 ימשיכו כמובן לקבוע מה הם הנושאים שלינור הלוביסטית הציבורית הראשונה בישראל תקדם מול מקבלי ההחלטות בשנת 2016 ולהתעדכן על כך באופן שוטף ושקוף. חברי וחברות לובי 99 ימשיכו להוות את כח המגן של הציבור הישראלי הרחב בנושאים החברתיים-כלכליים, התשעים ותשעה אחוזים שאין להם לוביסטים בכנסת ובמשרדי הממשלה.

מדוע דמי חבר חודשיים? א. אתם הצעתם את זה בעשרות מיילים וטלפונים שקילבנו. ב. כי ללא יציבות כלכלית וללא היכולת לתכנן קדימה לא נוכל לקחת התחייבויות ולהמשיך ולקיים את המיזם בהצלחה ולאורך זמן.

אומנם יש אפשרות באתר גם לתרום באופן חד פעמי, ואנו מודים ומברכים על כל תרומה, אולם רק מי שיחליטו על השתתפות קבועה, יהפכו לחבר במיזם. אנו מתנצלים, אולם ללא הביטחון בתשלום הקבוע והחודשי לא נוכל לקחת התחייבויות (כמו למשל העסקה ארוכת טווח של הלוביסטית שלנו) ולבנות ארגון מתפתח בר קיימא.

גובה ההשתתפות הכספית תלוי בכם/ן – כל סכום כפי שהיה בתקופת "ההד סטארט" יאפשר לכם להיות חברי וחברות לובי 99 גם בשנה הבאה ולהיות שותפים לשינוי ותיקון חברתי בישראל.

41e60adc-ace4-4559-8c73-7bc5642ed197

חשוב לי לפרט בקצרה על המודל הכספי שלנו: היעד שלנו ל 2016 הוא גיוס של כשלושים אלף שקלים בחודש, זאת בעיקר על ידי דמי חבר חודשיים לצד תרומות רנדומליות, מה שיאפשר לארגון להמשיך ולפעול בכל הכח במתכונתו הנוכחית ואף מעט מעבר לכך.
לשאלתכם, כל חמישה עשר אלף שקלים נוספים מעבר לסכום זה יאפשרו לנו לשכור עוד לוביסטים כמו לינור דויטש (האמת אין כמו לינור, אבל נשתדל להתקרב לזה(:).
למה כדאי לנו לקדם בהשתתפותינו הכספית את הלובי של העם? תזכורת להצלחות המהירות שלנו:
בחודשים האחרונים מאז שיצאנו לאוויר העולם הצלחנו להעלות לסדר היום הציבורי באמצעות קרוב ל 100 כתבות את נושא הלובי הציבורי. הצלחנו מעל המצופה על ידי עבודת שתדלנות מצויינת של לינור לקדם את הנושאים שאתם בחרתם בצורה דמוקרטית.
שימו לב! תוך חודשים ספורים בלבד העברנו יחד ואל מול צבא הלוביסטים של כי"ל את אימוץ מסקנות ועדת ששינסקי 2.
כמו כן, לאחר עבודת לובינג מאומצת שלנו ובשיתוף פעולה עם מנכ"ל הכנסת וח"כ דוד ביטן בימים אלו לראשונה בתולדתיה מתחילה הכנסת בפיילוט שקיפות בוועדות שלה: הצבעות במסך אלקטרוני, תיעוד שמי של ההצבעות, מידע נגיש ברשת, חשיפת ניגודי אינטרסים בעתיד ועוד – כל זאת בזכותכם.
בנוסף, בסיוע לובי 99 הוצאנו מחוק ההסדרים את החמרת דמי האבטלה לצעירים ובכך מנענו פגיעה בצעירי ישראל.
נאבקנו ונמשיך להאבק למען מתווה גז טוב יותר לאזרחי ישראל, ובקרוב נניח את חוק הלוביסטים החדש וזה לא הכל… (שאר העדכונים, כפי שאתם שמים לב, כל שבוע במייל השבועי שלנו).
בזכותכם, לובי 99 הפך מחלום למציאות ועכשיו אם תרצו בכך נהפוך ממיזם פג תוקף ליוזמה ברת קיימא.
כמובן, כמו שעשינו עד כה – תקציב לובי 99 ימשיך להיות שקוף ופתוח לחברים, ויישלח אליכם מדי רבעון.
אז…יאללה אנחנו צריכים אתכם, כל שיתוף, כל הפצה, כל סכום קבוע, כל חבר נוסף יסייעו לנו מאד, בואו נוכיח שוב שכסף קטן של רבים, יכול לגבור על כסף גדול ואינטרסנטי של מעטים.
לסיום, תודה ענקית לאלפי מייסדי המיזם, ולעשרות המתנדבים המסורים כל כך של לובי 99 שבלעדיהם היוזמה המשוגעת הזאת הייתה נשארת עוד מחשבה של שבת בצהריים.
בהערכה אין קץ, שבת של שלום ולא לשכוח לשלוח את המייל הזה למתעניינים, יחד עם הלינק להצטרפות ולשתף את הסטטוס בעמוד שלנו שעלה הבוקר,
סליחה על החפירה, אני זמין בכל שאלה (: וכעת לעדכון של לינור:​
[/dropshadowbox]

 

שלום לתומכי/ות לובי 99, כאן לינור עם סיכום שבוע מספר 6.

1. ששינסקי 2: 
בשעה טובה ב-4 לפנות בוקר ביום חמישי עברה ברוב של 110 ח"כים הצעת חוק ששינסקי 2 להעלאת התמלוגים ממשאבי טבע שאינם גז או נפט. כעת ניתן רשמית לברך על המוגמר.

2. מתווה הגז:
ביום ראשון הקרוב מגיעה מתווה הגז לוועדת הכלכלה. זאת במסגרת חובת היוועצות הקיימת בס' 52 לחוק ההגבלים העסקיים, על פיו שר הכלכלה יוכל לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים לאחר התייעצות עם וועדת הכלכלה של הכנסת. חשוב להבהיר כי מדובר בהליך פרוצדוראלי ואין בו כדי לחייב את רוה"מ לעשות דבר. יחד עם זאת בכוונתינו לנכוח בדיונים כדי לדווח מהשטח ולוודא שקולו של הציבור מושמע והח"כים מקבלים הסבר ראוי מדוע המתווה המוצע פוגע באינטרס הציבורי.

3. הרפורמה בבנקים: 
בהתאם לתוכנית הפעולה שאתם התוויתם, אנחנו הולכים להיכנס לעוד מוקד כח הון-שלטון בישראל:הבנקים. השבוע פורסמו הדו"חות הכספיים של הבנקים. הרווח הנקי המצרפי של חמשת הבנקים הגדולים בישראל הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של 2015 ב-6.8 מיליארד שקל, גידול של כמעט 20% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2014. הכנסות הבנקים מעמלות שגבו מלקוחותיהם בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה הסתכמו ב-11.15 מיליארד שקל, עליה של כ-100 מיליון שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. סך העמלות שנגבו ברבעון השלישי של השנה עמד על 3.67 מיליארד שקל.
לפי בדיקה אחרונה שערכנו , פרסום מסקנות וועדת שטרום (הרפורמה של כחלון) מתעכב ולכן אנו בוחנים נתיבי פעולה נוספים לקדם יוזמות בנושא זה בהקדם. כל נושא כמובן יובא לאישורכם. צפו לעדכונים בהמשך.

4. שקיפות:
סיימנו לכתוב את נוסח הצעת חוק הלוביסטים וכעת אני מקיימת סבב פגישות עם ח"כים בקואליציה כדי לראות איך ועם מי ניתן וכדאי לקדמה.
גם על  קידום היוזמות האחרות שלנו אני עובדת במרץ. חשוב לזכור כי יש תהליכים שצריכים להתבשל זמן מה לפני שרואים תוצאות. הכנסת כולה סבבה השבוע סביב חוק ההסדרים והתקציב ולכן היה קשה יותר לקבל את תשומת לב הח"כים לכל דבר אחר. מיום ראשון יהיה קל יותר.

עד פה העדכון להשבוע. מזכירה לכם להזמין את כל החברים שלכם לעשות לייק לעמוד הפייסבוק שלנו.
שבת שלום לכולם
לינור