fbpx דלג לתוכן

רגע מרגש. חוק הלוביסטים שלנו נכנס לספר החוקים. זקוקים לכם בגיוס חברים ועדכונים נוספים

אהלן זה יאיא,
ברוכים הבאים גם לחברים החדשים,שמחים להגיש לכם את העדכון השבועי ה 13 שלנו. הרבה דברים קורים ברמה הארגונית: מפגש חברים מצויין שהתקיים ביום שני האחרון, חוגי בית, הצטרפות של אוהדים לעמוד הפייסבוק שלנו ועוד.

אבל הפעם אעביר את שרביט המייל במהירות ללינור כדי לדווח לכם בהתרגשות רבה על ההתפתחויות המעולות ובעיקר על הצעת החוק הראשונה שלנו, כלומר שלכם, שעברה השבוע בקריאה שנייה ושלישת ונכנסה לספר החוקים של ישראל.

חודשים ספורים בלבד אחרי הקמתו של לובי 99 יש חוק חדש וטוב בספר החוקים, הכל בזכותכם שותפים יקרים!

רגע לפני לינור, אבקש מכם שוב שתעשו מאמץ לסייע לנו להביא חברים קבועים נוספים. פנו לאנשים סביבכם, מחוץ למייל ולסייבר, ספרו להם עלינו, הדפיסו עדכונים ותראו להם, כל מה שאפשר כדי להרחיב את מעגל חברי לובי 99 הקבועים. מניסיוננו, מי ששומעים על לובי 99, מתלהבים.

אנחנו עומדים כרגע על גיוס של כ 14,000 ש"ח על ידי כ 340 חברים בהשתתפות חודשית קבועה בהוראות קבע חודשיות, ואנחנו רחוקים מהיעד וזקוקים לכם.

גייסו בסוף השבוע שלושה חברי לובי 99 חדשים, בכל סכום קבוע, וסייעו לנו להמשיך לאורך זמן את הלובי הציבורי הראשון בישראל (וגם בעולם כנראה – זה מה שעולה מבדיקותינו עד כה) – לינק להצטרפות.

יאללה, ללינור.

שלום חברות וחברים,

אז מה היה לנו השבוע ?

1.     חוק הלוביסטים שלנו עבר קריאה שניה ושלישית:
לפני הכל, זה היה שבוע היסטורי, כי הצעת החוק הראשונה שלנו הפכה לחוק בישראל. חוק הלוביסטים עבר ביום שלישי בלילה קריאה שניה ושלישית, ובכך הפך חזון של לובי 99 למציאות חקוקה בתוך פחות מארבעה חודשים.

אפשר להכביר מילים בלי סוף על הסימבוליות, המהירות, ההירתמות של ח"כים לנושא ועל העובדה שהצלחנו איפה שכה רבים נכשלו מ-2008 (אז חוקק פרק השדלנות בחוק הכנסת). אבל המסר האמיתי הוא:

הוכחנו שאפשר לשנות פה דברים, ואפילו די מהר ודי באפקטיביות אם עושים את זה נכון.

ואת כל השאר אתם מוזמנים לקרוא בעדכוני הפייסבוק שעלו בלייב

2.     חוק המאכערים
עובדת על גישורי נוסח אחרונים בין ח"כ פולקמן לח"כ יחימוביץ' לפנ הנחת החוק. מקווה שיונח עד תחילת שבוע הבא. להרחבה על חוק המאכערים.

3.     הרפורמה בבנקים
ביום רביעי נכחתי בדיון מהיר שנערך בוועדת הכספים בנושא הלוואה על חשבון כספי הפניה, שזה אחד הנושאים המעניינים והמטרידים בהמלצות. הגעתי כדי לשמוע מה קורה ולאן נושבת הרוח. חוצמזה ממשיכה בפגישות, לומדת חומר, ומגבשת עמדות. החומרים מצטברים, הדד ליין נקבע ל – 22.1.15. בקרוב אצטרך לעבד את הכל לכדי נייר עמדה מגובש. אז גם אעביר לכם/ן את כל מה שלמדתי. מי אמר אתגר ולא קיבל 🙂

4.     מפגש עם תומכי לובי 99
ביום שני ערכנו מפגש במזא"ה 9 בו היה אמור להשתתף עמית סגל שנאלץ לבטל ברגע האחרון כי בנו חש ברע. אין כמו לובי 99 כדי להפיק לימונדה מלימונים ולראות את חצי הכוס המלאה, אז היה לנו זמן למפגש מרתק, לשמוע ולהשמיע ולנהל דיאלוג פורה עם התומכים שהגיעו.

נהנתי בטירוף והתמלאתי באנרגיות חדשות. עם כל הכבוד לפייסבוק אין כמו להכיר אתכם במציאות. מקווה שפעם הבאה נכפיל מספרים.

5.     אנחנו מחוזרים
זוכרים שסיפרתי לכם על התחושה הכללית של התחזקות המעמד של לובי 99 בכנסת? אז העברת הצעת החוק השבוע נתנה לזה פוש נוסף, ובימים האחרונים קיבלתי מספר טלפונים ופניות מח"כים ועוזריהם הדוחקים בי למצוא נושאים בהם נוכל לשתף פעולה… קשה לי להמחיש בכתב את תחושת הסיפוק וההנאה במעמד שכזה.

לסיום, ועם יד על הלב: לפני שמתחיל הסופ"ש תבדקו אם עמדתם ב"מכסת" הוספת 3 חברים קבועים חדשים ללובי 99. אם כן – שאפו!

שבת שלום לכולם,
לינור