fbpx דלג לתוכן

בדרך ליעד הקרוב: לינור כפול שתיים – לוביסט/ית נוספ/ת של הציבור, עדכון על התקדמות החוקים שלנו ובואו לפגוש אותנו השבוע בדרום

שלום לשותפות/ים,

יש לנו כ-900 חברים קבועים עד כה, עם מחזור קבוע של כ-31 אלף ש"ח לחודש.

נשמע מרשים לא?

אז למה אנחנו לא מפסיקים לבלבל לכם את השכל עם זה? כי אנחנו ממש רוצים להגיע ליעד הקרוב של 38,000 ₪ כל חודש שיאפשרו לנו לקחת עוד לוביסט למיזם שלנו.

שקלנו לעשות מבצע למי שיצליח להביא את החבר האלף, אבל בגלל מגבלות תקציב, נצטרך להסתפק בפרגון פומבי בעדכון השבועי 🙂
ואל דאגה גם סרטון עם פרופ' זליכה וגיא רולניק יהיה בקרוב…

חשוב לנו שתדעו, שכמות הנושאים שאנחנו רוצים לטפל בהם ופשוט לא מצליחים בגלל מגבלות כח אדם, היא עצומה. לוביסט נוסף בכנסת יהווה מכפיל כח מול הח"כים, מול העוזרים, בדיונים בוועדות, מול כל הגורמים המקצועיים, וכמובן בעבודת התוכן מאחורי הקלעים. לובי99 תפס תאוצה, פרסום וכח בכנסת. אז תתארו לכם מה יקרה שנהיה בכח כפול!

זה תלוי בכל אחד ואחת מכם. קדימה, תצטרפו. תלחצו על התמונה וצרפו חבר/ה חדש/ה

מה קרה בכנסת השבוע?השבוע השני למושב סבב עדיין סביב הרחבת הקואליציה ומינויים.

עם אבי גבאי, השר להגנת הסביבה, למשל הייתה אמורה להיות ללינור פגישה ביום שני. לאור העובדה ש-3 ימים קודם הוא התפטר, הפגישה בוטלה.

בנימה הומוריסטית ניתן לומר, שפגישה עם לינור זאת דרך לא רעה לגרום לחברי כנסת או שרים להתפטר  להרחבה בנושא לחצו על התמונה לפוסט שהעלנו בעניין

אנחנו עדיין ממתינים לראות איזו אצבע תחליף את שלו בוועדת השרים לענייני חקיקה (ל"כולנו" יש 2 שרים בעלי זכות הצבעה, כחלון וגבאי, השמועות מדברות על ח"כ רחל עזריה – נחכה ונראה).כמו כן נכנס לכנסת מס' 33 מטעם הליכוד, ח"כ יהודה גליק (בתמונה). לינור וגליק מכירים זה מכבר, וגליק כבר הביע אמון רב במיזם ובמטרותיו. גם יו"ר וועדת הכנסת, ידידינו ח"כ דוד ביטן עבר לתפקיד יו"ר הקואליציה, ולכסאו נכנס ח"כ יואב קיש. שניהם עבדו אתנו רבות וטובות במושב הקודם.
אין רגע דל, והכי חשוב להישאר כל הזמן בעניינים ולראות איך מנצלים את השינויים לטובת קידום המטרות החברתיות שחרטנו על דגלינו.

חובת הצינון על המפקח על הבנקיםלינור עובדת במרץ על הבאת החוק לוועדת שרים לענייני חקיקה. כרגע הדברים בעיקר תלויים בכחלון. כפי שזה נראה, חייבים שהוא יחליט לתמוך בכל הכח, אחרת לא תהיה היתכנות להעביר את החוק הוועדה. למרות שחתומים עליו ח"כים מ-10 סיעות הבית, וועדת השרים היא מגרש משחקים אחר לחלוטין. יש שרים לא מעטים ש"לא מתים" על הרעיון של חובת צינון, בטח ובטח לא של הארכתה, והעבודה היא רבה. מפעילים לחץ רב ומחכים לתשובה. נעדכן כמובן.

החלה עבודת הלובי של תאגידי הענק

בעקבות החוזר שהוציאה רשות המיסים בנושא, החברות הבינ"ל (גוגל, פייסבוק וכו') כבר החלובעבודת לובי מקיפה. אנחנו מתכוונים להוביל את המאבק בעניין הזה, וחותרים לרתום את חברי הכנסת הרלוונטיים ולקיים דיון בוועדת הכספים על הנושא בקרוב, תוך הזמנת כל הרשויות והגורמים. עדכונים בהמשך.
בנוסף, כמעט סיימנו לכתוב את הצעת החוק לחייב פרסום דוח מינהל הכנסות המדינה. מקווים לסיים איתה עד שבוע הבא.

מפגשי חשיפהבמסגרת היותנו "סטארט אפ" חברתי במימון המונים, הפצת בשורת לובי99 לכמה שיותר אנשים היא חלק אינטרגרלי ממשימותינו.
השבוע יאיא עשה זאת באוניברסיטה העברית עם הסטודנטים למעורבות חברתית של תוכנית מנהיגות ישראל 2050 כחלק משיתוף הפעולה שלנו עם התאחדות הסטודנטים.

לינור מצדה זכתה למפגש חשיפה קל"ב בתוך הכנסת, כאשר הוזמנה לדבר בפני הסטודנטים לתואר שני במשפט ציבורי של אונ' ת"א שהגיעו לסיור בכנסת. הדובר אחריה היה יועמ"ש הכנסת, כך שאפשר לומר שאנחנו בחברה טובה, ומתקבלים אט אט לחיקו החמים של המיינסטרים 🙂

לדרומיים! שימו לב, יאיא גם יהיה ביום שלישי באוניברסיטת בן גוריון בשעה 18:45, וב- 20:45 במפגש עם בירות על הבר ביישוב טללים שבהר הנגב.
עד כאן העדכון השבועי ה 34 שלנו.הולכת להיות שבת חמה במיוחד, אז תשתו הרבה, ואל תשכחו לספר לכל מי שתפגשו בים על לובי 99 🙂
שבת שלום ותודה גדולה שותפים,

יאיא ולינור