fbpx דלג לתוכן

גוגל ופייסבוק נלחצים ולוחצים, חוק חובת הצינון, חקיקה לפרסום דו"ח מינהל הכנסות המדינה, מורכבויות פוליטיות וחג שמח

שלום שותפות/ים,

לפני הכל נאחל שיבואו ימים שקטים, ימים של בחירה בחיים ולא במוות, ימים של צדק חברתי וסולידריות אמתית.

וכעת נעבור לעדכון השבועי השלושים וחמישה שלנו, בסימן יום ההולדת הראשון, ההולך וקרב, למיזם שלנו. נחגוג כנראה סביב תחילת ספטמבר, עדכונים בקרוב.

הלוביסטים של גוגל ופייסבוק החלו לעבוד נגדנו
שבוע שלישי למושב הסתיים השבוע, אנחנו עובדים במרץ על נושא מיסוי התאגידים הגדולים (גוגל, פייסבוק וכו'). למי שפספס, השתתפנו בכתבה בחדשות 2 על הלובי שעושה גוגל כדי למנוע הלכה למעשה את חיובה בתשלום מע"מ ומס הכנסה. ספויילר: חוץ מהלובי הישיר, הגלוי והמוכר, יש המון דרכים מתוחכמות יותר להגיע ללבם של מקבלי ההחלטות. לצפייה בכתבה לחצו על התמונה

כרגע אנחנו פועלים ליזום דיון בנושא בוועדת הכספים אליו יוזמנו רשות המיסים, משרד המשפטים נציגי החברות וכל שאר הגורמים הרלבנטים. גייסנו לעניין את רכז הקואליציה בוועדת הכספים, חה"כ מיקי זוהר מהליכוד, שכבר הוציא מכתב פניה לו"ר וועדת הכספים, ח"כ גפני, בנושא.
אל דאגה, יש לוביסטים מתוחכמים בצד השני? בדיוק בשביל זה אנחנו פה. לא ניתן לנושא להתמסמס, מס הוגן הוא גם לחזקים ביותר. עדכונים בקרוב.על חובת צינון המפקח על הבנקים ושיקולים של מורכבות פוליטית
זוכרים שעדכנתי בשבוע שעבר שהצעת חוק הארכת חובת הצינון למפקח על הבנקים שלנו זקוקה לתמיכתו של כחלון כדי לעבור וועדת שרים לענייני חקיקה?
השבוע קיבלתי חדשות מבאסות – אין לנו מה להעלות את הצעת החוק לוועדת שרים כרגע, כי היא תיפול. למה? כי אין להם אפשרות לתמוך בזה לפני שיתקדמו משמעותית עם מסקנות וועדת שטרום (הוועדה שהקים כחלון למלחמה בריכוזיות הבנקים), מכל מיני סיבות ושיקולים פוליטיים שאין זו היריעה לפרט. בראיית חצי הכוס המלאה – סה"כ המצב טוב, יש תמיכה עקרונית. פשוט צריך לחכות לתיזמון נכון מבחינה פוליטית.
מאחר ואנחנו מחפשים ליצור תקדים ולא סתם עוד כותרת בתקשורת, נצטרך לחכות לשעת הכושר הנכונה. ולמי שצריך תזכורת על מה הצעת החוק מוזמן ללחוץ ולקרוא:
חקיקה ישר מהתנור, רק מחפשים את השותף הנכון
סיימנו לכתוב את הצעת החוק לעיגון פרסום דו"ח מינהל הכנסות המדינה מדי שנה, וכעת עובדת במרץ על בחירת ח"כים שיובילו אותה. במקביל תדעו שעוד לא אבדה תקוותינו עם הצעת החוק שלנו בנושא הצהרות ההון של הח"כים (המרחיבה את סמכות מבקר המדינה לעבור גם על הצהרות ההון שלהם ולא רק של השרים), אנחנו לא מוותרים וממשיכים לעבוד על מציאת ח"כים שיתמכו בהצעת החוק.סיפורה של הממונה על ההגבלים העסקיים, בשביל מי היא עובדת?
נכחנו בדיון בוועדת הכלכלה ביום רביעי בהשתתפות הממונה החדשה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין. לא נלאה אתכם בכל הפרטים, אתם מוזמנים לקרוא על הדיון פה, רק נאמר שההתבטאויות הראשונות שלה לא מעידות על כיוון של שמירה על האינטרס הציבורי, אנו חושבים מה ניתן לעשות בתחום ובעיקר מה עביר פוליטית בעת הזאת.
מפגשי חשיפה
מסתבר כי עד כה העברנו כ-150 מפגשי חשיפה כדי להציג לאנשים את המיזם ולעודד אותם להצטרף, והגענו במצטבר לקרוב ל8,000 איש באופן אישי. זה לא רע, אבל זה כמובן עוד רחוק מהיעדים שלנו לחשוף את לובי 99 למאות אלפי ישראלים פנים אל פנים בנוסף לרשתות החברתיות ולתקשורת.אז גם השבוע, כרגיל, המשכנו להפיץ את בשורת לובי 99 ולגייס חברים חדשים. יאיא הדרים השבוע והתארח באונ' בן גוריון ואח"כ בטללים, לינור מצידה הופיעה מול חברי תא אופק מאונ' בן גוריון שהגיעו לסיור בכנסת.מוזמנים להצטרף כחברים לתיקון החברתי שלנו.

רוצים לארח חוג בית/מפגש חשיפה אצלכם? לחצו על התמונה ומלאו את הפרטים. אנחנו כבר נחזור אליכם לתיאום.עד כאן השבוע.

חג שבועות שקט שמח, תהנו מהעוגות גבינה כאילו אין מחר, ואל תשכחו על מה מספרים לחברים ולמשפחה בארוחות החג ובמפגשי הטנא בקיבוץ ובמושב (רמז: מתחיל בל' ונגמר ב-9 :)

שבת שלום ותודה
יאיא ולינור