fbpx דלג לתוכן

 פגישה עם יריב לוין, מתקדמים עם הצעות החוק שלנו, שיתופי פעולה – ומתקרבים ללוביסט שני, בזכותכם!

שלום שותפים/ות,

עוד שבוע סוער עבר על כוחותינו, אנחנו מתקדמים עקב בצד אגודל אל עבר קידום הנושאים שאתם בחרתם, שמחים להגיש לכם את הדו"ח השבועי ה 38 שלנו:

קצת על העניינים בכנסת
ראשית, הבהרה חשובה: כידוע לכם, יש מורכבות רבה בשמירה על איזון בין שקיפות מקסימלית ודיווח שוטף, לבין חשיפת מידע שעלולה לפגוע בתהליך העבודה. מאחר ועבודת הלובי מתקיימת לרוב מאחורי הקלעים, יש לעיתים קושי אמיתי בלעדכן אתכם בכל המתרחש. על אף הפיתוי לספק כותרות על ידי פעולות מהירות, אנו בוחרים באסטרטגיה של עבודה יסודית בשטח, שלוקחת זמן אך מעלה את את סיכויי ההצלחה להגיע להישג אמיתי.

מה כן נוכל לספר?
השבוע נפגשה לינור עם דמות חשובה – יריב לוין, שר התיירות ומ"מ יו"ר וועדת השרים לענייני חקיקה. תשמחו לשמוע שבמרבית הצעות החוק שלנו הביע תמיכה עקרונית, גם אם דרש שינויים פה ושם – לא משהו בלתי רגיל במו"מ לגיוס תמיכת שר בהצעת חוק. עוד צעד קטן אך חשוב בדרך לעבור את משוכת וועדת השרים לעניני חקיקה.

חוץ מזה – אנחנו ממשיכים לעבוד על החתמת עוד ח"כים על הצעת החוק לעיגון חובת פרסום שנתית של דו"ח מינהל הכנסות המדינה, ועל מציאת יוזמים ראשיים להצעת חוק להסדרת מינוי של רגולטורים בכירים. תשמחו לשמוע שגם סיימנו לכתוב את הצעת החוק לחובת דיווח שיעורי שכר המחייבת חברות ציבוריות לפרסם גם את השכר החציוני בחברה (ולא רק הממוצע) וכן את השכר של עובדי הקבלן בה. שבוע הבא נתחיל לעבוד על מציאת יוזמים להובלתה. עדכונים בהמשך.

שנה להד-סטראט
השבוע הגשנו לראשונה את הדו"חות השנתיים לרשם העמותות/חברות לשנת 2015 בימים הקרובים גם נעלה אותם לאתר שלנו תחת לשונית תקציב – שקיפות, כבר אמרנו? 🙂

עברה בדיוק שנה מהיום בו נפתח ההד-סטארט שם יצאנו לדרך אל עבר מסע ארוך לתיקון הכלכלה והפוליטיקה הישראלית. יחד השגנו עשרות הישגים תוך זמן קצר. מי שטרם ראה את הפוסט שלנו בנושא, זה הזמן להקליק על התמונה, להכנס ולש-ת-ף:

מפגשי חשיפה, אזכורים מעניינים ושת"פ
לינור הוזמנה לדבר בפני כמה עשרות אנשי צוות אויר שהגיעו לסיור בכנסת ולחשוף אותם ללובי 99. היה מעניין, מקווים מאד שלא מעט מהם כבר קוראים את העדכון הזה 🙂
כחלק משיתופי הפעולה שלנו עם ארגונים שונים בחברה האזרחית, אנו עובדים גם עם מיזם ישראל 2050 של התאחדות הסטודנטים, שמגייסים עכשיו סטודנטים לתוכנית המנהיגות החברתית כלכלית של שנה הבאה. אם מעניין אתכם לשמוע, מוזמנים לקרוא בלינק: www.israel2050.co.il

אתם גם מוזמנים ומוזמנות לקרוא מאמר מעניין של "המדריך לעתיד" בפייסבוק שמנתח את כל הברקזיט בהקשר הישראלי. מסתבר שתוייגנו שם כחלק מפתרון הבעיה 🙂
"הדרך העיקרית להשיג מטרה זו היא באמצעות חשיפת והנגשת המידע הציבורי… באופן דומה, המיזם לובי 99 מאפשר לציבור לבחור את התחומים שהוא רוצה לקדם בכנסת, ומתפקד כ- "לוביסט של העם".

כבר עוקבים אחרינו בטוויטר?
גיא רולניק כבר עוקב אחרינו בטוויטר, מה איתכם/ן?

Lobbying99@, מוזמנים להצטרף ולעקוב!

הכר את החבר/ה #3
שלום, שמי אוריה עמית, אני מורה לשיטת פלדנקרייז ועוסקת בקיימות ואיכות הסביבה. יש לי חולשה למיזמים חברתיים אותם אני מזהה כראויים, חיוניים ובעלי פוטנציאל אמיתי לשנות. הייתי חברה בקואופרטיב לאנרגיות מתחדשות מראשיותו. ללובי 99 הצטרפתי מיידית ובשמחה רבה כיוון שפעילותי במשמר החברתי הביאה אותי להבנה שפעילות אזרחית שכזו הינה הכרחית. אני קוראת לכל אזרח ואזרחית לתמוך בלובי 99, כדי שכוחנו יגבר!

רוצים להופיע בפינה הבאה? תשלחו לנו תמונה וכמה מילים לlobbying99@gmail.com

מי שרוצה לוביסט שני בכנסת למען הציבור, זה ממש הזמן להצטרף ולצרף חברים http://lobby99.org.il/join/

עד כאן להשבוע, מקווים שיהיה לכולנו סופ"ש שקט.

שבת שלום
לינור ויאיא