fbpx דלג לתוכן

 הון שלטון טייק 484, פורסמו המלצות ועדת שטרום, מצרפים חבר חדש בסופ"ש ובואו איתנו לסיור בכנסת

שלום שותפות/ים,

השבועות טסים, ואנחנו בהילוך גבוה,  עוד ארבעה שבועות נגמר מושב הקיץ, הזמן קצר, והמלאכה מרובה.

למה צריך את לובי 99 טייק 484 (בערך)
השבוע פורסם עוד תחקיר על הון-שלטון בישראל, בתכנית "המקור" הפעם – הקלטות של ראש לשכתו של פואד בן אליעזר, שקישרה בין מועצת הנפט לבין איש עסקים.

זו היתה תזכורת כואבת, למה חשוב כל כך שאנחנו פועלים בנושא הזה שנבחר במקום הראשון על ידכם. לקריאת הפוסט בנושא לחצו על התמונה:

מסקנות ועדת שטרום: הציבור בדרך לניצחון נוסף מול ההון הגדול
סוף סוף פורסמו השבוע ההמלצות הסופיות של וועדת שטרום. מדובר בבשורה של ממש. הנושאים עליהם נאבקנו מופיעים מפורשות (בניגוד להמלצות הביניים), בין היתר-  פתיחת בנקים חדשים כיעד מרכזי ומתן הגנת ינוקא משמעותית לשחקנים חדשים וקטנים בשל כך, דרישה להגברת התחרות והורדת מחירים בתחום הסליקה, מתן אפשרות לשימוש בתשתית IT משותפת לבנקים קטנים כולל סיוע ישיר מהמדינה בהקמת התשתית, צמצום המונופול של שב"א וכמובן מתן הקלות רגולטוריות לאגודות אשראי ובנקאים קואופרטיבים.
לסטטוס הקליקו על התמונה:
מניחים חוק נוסף של לובי 99
שמחים מאד לעדכן כי החתמנו את ח"כ יגאל גואטה מש"ס על הצעת החוק חובת דיווח שיעור שכר, המחייבת חברות ציבוריות (הנסחרות בבורסה) וגופים בשירות הציבורי לפרסם שכר חציוני של עובדיהן, וכן שכר ממוצע ושכר חציוני של עובדי הקבלן המועסקים באותן חברות למען הגברת השקיפות, לטובת הקטנת הפערים ודאגה לעובדים המוחלשים. לפוסט בנושא עם כל הפרטים לחצו על התמונה:
כמו כן אנחנו מעלים הילוך לקראת העלאת "חוק המאכערים" לוועדת השרים בשבועות הקרובים (בתקווה). למי שלא זוכר מדובר בחוק תקדימי שכתבנו בעקבות תחקיר דני נוימן בערוץ 2, המסדיר לראשונה את נושא עבודת השדלנות מול משרדי הממשלה והרשויות הממשלתיות.למרבה האבסורד אין שום חוק העוסק בנושא-החוק היחיד העוסק בלוביסטים חל אך ורק בכנסת ולא על משרדי הממשלה. אז עובדים עכשיו בקדחנות בתיאום עם ח"כ פולקמן יו"ר סיעת  "כולנו" וח"כ יחימוביץ' מהמחנ"צ, המובילים איתנו את החוק, על לובי והשגת תמיכה בוועדת השרים לענייני חקיקה. מדובר בנושא לא פשוט שאינו אהוד על חלק מהשרים,  נעדכן בהתפתחויות כמובן.

למי שלא זוכר על מה מדובר, לחצו על התמונה:

סיור בכנסת רק לחברי לובי 99
לקראת סוף מושב הקיץ אנחנו מארגנים סיור מיוחד בכנסת לחברי לובי 99. הוא ייערך ביום שני ה-26.7 בין השעות 15:00-17:00 בערך. מלבד הסיור הוא יכלול גם מפגש עם חברי כנסת, ואיתנו כמובן.לאור העובדה שמספר המקומות מוגבל, אנא הירשמו בהקדם. יהיה מעניין וכיף, כל הקודם זוכה 🙂

פינת "הכר את החברה"
והשבוע: מאיה מוסקוביץ', מתנדבת גיוס טלפוני מעולה שלנו:מאיה, בת 27 מתל אביב, כרגע עובדת בהדרכת מכירות אבל הלב בתחום החברתי 🙂 בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וסוציולוגיה ובדרך לתואר שני.
למה לובי 99
כי לישראל מגיעה חברה מתוקנת יותר ולובי 99 נותן את התקווה שאולי יום אחד תהיה כזו.

רוצים להופיע בפינה הבאה? תשלחו לנו תמונה וכמה מילים ל lobbying99@gmail.comרוצים לגדול ביחד – מגייסים עוד לוביסט
תשמחו לשמוע שחצינו השבוע לראשונה את רף ה-32,000 ש"ח לחודש מדמי חברות קבועים. הדרך ל-38,000 (הרף לשכירת הלוביסט השני) הינה בהישג יד ותלויה בהתגייסות שלכםצרפו עוד היום חבר או חברה חדשים בכל סכום קבוע.

ספרו עלינו לחברים, תזמינו אותנו לחוג בית/מפגש חשיפה, יחד נמשיך להוביל את השינוי החברתי-כלכלי שהמדינה שלנו כל כך זקוקה לו.

עד כאן להשבוע,
שבת שקטה וכייפית לכולם/ן
שלכם,

יאיא ולינור