fbpx דלג לתוכן

מצטרפים ומתקרבים לגיוס עוד לוביסט, בנקים קואופרטיבים ואגודות אשראי במסלול להמראה, נחשו איפה דודו זקן הולך לעבוד בתום 12 חודשים, פגישה עם רשות המיסים ועוד עדכונים משמחים.

שלום שותפים/ות,

אתם חווים איתנו בלייב את המרוץ נגד הזמן, רק עוד 3 שבועות נותרו לסיום מושב הקיץ בכנסת. בשונה ממושב החורף, שהיה המושב הראשון שלנו – כשעתידו של המיזם עוד היה לוט בערפל, אנו ניצבים כעת על קרקע יציבה. את הזרעים הרבים שאנו זורעים כעת, נקצור בעתיד הקרוב והרחוק. ככל שיצטרפו יותר חברים וההכנסות הקבועות שלנו יגדלו כך נוכל להרחיב, להכפיל ולחזק את הלובי שלנו. לחצו על התמונה וצרפו כעת חבר/או בן משפחה לסטארט אפ החברתי שלנו:

עד מתי דלתות מסתובבות  רק לכיוון אחד ?
האם הייתם "עושים צרות" ומטילים הגבלות על מה שאתם מניחים שיהיה מקום הפרנסה הנדיבה הבאה שלכם? השבוע התבשרנו כי דודו זקן, המפקח על הבנקים לשעבר ש-12 חודשי הצינון שלו מסתיימים בימים אלו, עובר לעבוד בדירקטוריון בנק דיסקונט. בכך הוא ממשיך את המסורת של מעבר כל המפקחים על הבנקים לשעבר (מלבד אחד), לעבוד בבנקים עליהם פיקחו, בתוך זמן קצר מרגע סיום כהונתם.לכן, יזמנו את הצעת החוק להארכת חובת הצינון למפקח על הבנקים משנה ל-3 שנים. החוק מובל על ידי יואב קיש מהליכוד ואלי כהן מכולנו, וחתום בנוסף על ידי ח"כים מכל סיעות הבית. עובדים קשה על להשיג קונצזוס בוועדת שרים כדי להעבירו, גם אם זה ייקח עוד קצת זמן, אנחנו לא מרפים. להרחבה הקליקו על התמונה:
הרפורמה בבנקים – האוצר בעד פתיחת בנקים קואופרטיבים
השבוע הופץ תזכיר חוק מטעם משרד האוצר המנמיך את דרישת ההון העצמי מאגודות אשראי מ-75 מיליון ש"ח ל-3 מיליון ש"ח ובכך למעשה פותח פתח ראשון ומשמעותי להקמת בנקים קואופרטיביים ואגודות אשראי בישראל. הדרך עוד ארוכה כמובן והלוביסטים מנגד כנראה יעבדו שעות נוספות אבל אנחנו נהיה על המשמר הציבורי, כרגיל.לכל מי שעוקב/ת אחרי 40 (!) העדכונים השבועיים עד כה, יודע כי אנו משקיעים משאבים רבים בקידום הרפורמה בבנקאותבדגש על פתיחת בנקים חדשים, אגודות אשראי וקואופרטיביםאז בואו נפרגן לשר האוצר על העניין הזה: כחלון דוחף בכל הכח ואנחנו מגבים אותו ונסייע מול כל הלחצים.

ממשיכים להתקדם  – חוק חובת דיווח שכר וחוק דני נוימן:
שמחים לעדכן כי על הצעת חוק חובת דיווח שיעור שכר חציוני ושכר עובדי קבלן עליו עדכנו בשבוע שעבר החתמנו גם את נורית קורן מהליכוד, בנוסף ליגאל גואטה מש"ס. נניח את הצעת החוק בתחילת השבוע הבא.
לגבי "חוק המאכערים", אנחנו מחכים לאישור על קבלת מכסה להעלותו לוועדת שרים בראשון הבא, וועדת השרים האחרונה למושב זה (בשבוע האחרון אין). במקביל עובדים בטורבו להשיג הסכמות לגביו, זהו חוק שיגביל מאד את הלוביסטים במשרדי הממשלה ולכן לא פשוט בכלל לקדם אותו.
זו ההזדמנות למילה טובה לח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת "כולנו" שמוביל איתנו ועם ח"כ שלי יחימוביץ' את החוק התקדימי הזה,  ועובד במרץ לגבש הסכמות לגביו בועדת השרים. אם בא לחזק גם אותו במילה טובה, בתור חברי לובי 99, נשמח מאד. לא פשוט לחוקק מול כוחות חזקים כל כך. זה המייל שלו: royf@knesset.gov.il
חוצמזה נעדכן שנקבעה לנו פגישה לתחילת אוגוסט עם המשנה לראש רשות המיסים וצוותו כדי לראות איך אנחנו משתפים פעולה ומסייעים להם לקדם את כל עניין מיסוי התאגידים הדיגטלים הגדולים (פייסבוק גוגל וכו') .
פגישה נוספת שתואמה לנו (הרביעית במספר), הינה עם מטה המפקחת על הבנקים, מולם אנחנו מקדמים את נושא הפחתת עמלות הבנקים ומספר נושאים נוספים כחלק מהקואליציה של הארגונים החברתיים אליה חברנו.
אתם כמובן נעדכן אתכם בכל צעד.מקומות אחרונים לסיור בכנסת לחברי לובי 99
ביום שני ה- 25/07 נקיים סיור מיוחד בכנסת לחברי לובי 99. ניפגש בשעה 15:30 בכניסה לכנסת (שער פולמבו), נצא לסיור קצר במשכן, לאחריו יהיה מפגש עם חברי כנסת ואיתנו (את התוכנית המלאה נחשוף בשבוע הבא, אבל יהיה מעניין, מבטיחים).
מעוניינים להשתתף ועוד לא נרשמתם? נותרו מספר מקומות אחרונים!  להרשמה ופרטים נוספים.
פינת "הכר את החבר"
והשבוע: דן ליבשוץ – יזם עסקי חברתי. שותף מייסד של יוזמת BKind – פלטפורמה למעשים טובים בין אנשים.
"מאמין בלובי 99, אליהם נחשפתי במסגרת מפגש חשיפה במזא"ה 9 בתל אביב. הארגון הכי אפקטיבי שפגשתי בתחום העשייה הפרלמנטרית. היכולת לקחת מנגנונים שמשרתים בדרך כלל אינטרסים צרים ולהפנות אותם לטובת הכלל מרשימים כל פעם מחדש. אני שמח לשלם כל חודש דמי חבר ולתמוך בפעילות שלהם! הלוואי ונגיע כמה שיותר מהר לעוד לוביסטים שיעבדו איתנו".
רוצים להופיע בפינה הבאה? תשלחו לנו תמונה וכמה מילים לlobbying99@gmail.comתוהים איך עוד אפשר לעזור?
על מנת להמשיך להתרחב ולגדול אנחנו זקוקים לעזרתכם בתחום הגיוס. אם אתם מעוניינים להתנדב במיזם, נשמח שתמלאו את הפרטים בטופס המתנדבים החדש שלנו, או תשלחו מייל ל shani@lobby99.org.il ושני המעולה שלנו תיצור אתכם קשר בהקדם.עד כאן להשבוע, חום יולי אוגוסט בעיצומו, ואנחנו מזכירים לכולם/ן (כי כל כך קל לשכוח בימים אלה),  שאחרי הקיץ, החורף מגיע. אז

שבת שלום ותודה גדולה על הכל
לינור ויאיא