fbpx דלג לתוכן

המאבק על יישום הרפורמה בבנקים, חוקים ב"בישול" וחוג בית ברמת השרון בשבוע הבא!

שלום שותפים/ות,

מקווים ששבעתם נחת בחג השבועות, מספיק כדי להתרווח ולשמוע מה הספקנו השבוע, למרות מיעוט ימי העבודה 🙂

טוב שאנחנו שניים

הנה זה קרה: שני דיונים שונים, החשובים לחברי לובי 99, נקבעו לאותה השעה.

בחדר אחד, התעמתה לינור בועדת הרפורמות עם יו"ר רשות ניירות ערך, פרופסור שמואל האוזר, בשאלה מדוע לא יכולות פלטפורמות הP2P  להיות נתונות לכפל רגולציה (של רשות ההון והרשות לניירות ערך במקביל), וכי מי שייפגעו מכך יהיו העסקים הקטנים (להלן טור של מירב ארלוזורוב על הנושא שמצטט אותנו ואת מעשינו (בלי להזכיר אותנו…) ) ;

במקביל, נכח אבי בדיון של ועדת מיוחדת על מחדלי הבנקים למלווים הגדולים במשק. באותו דיון השתתפה גם המפקחת על הבנקים, חדווה בר, ואבי העלה את שאלת חוסר השקיפות בהתנהלות בנק ישראל, בסוגיית פשיטות הרגל של הטייקונים.  

הרפורמה בבנקים – נלחמים על היישום

מי שעוקב/ת יודע/ת, שהצלחנו להכניס לחוק שטרום (החוק לפירוק הריכוזיות בשוק הבנקאות) סעיף ייחודי, במסגרתו תוקם ועדת יישום, שתפקידה יהיה לפקח כי הרפורמה אכן יוצאת לפועל כמתוכנן, ולא תישאר אות מתה על הנייר. 

ממש ראינו את הנולד, כי לפני כשבועיים פירסמה הועדה תבחינים להצלחת הרפורמה, בהתאם לתפקידה המוגדרים בחוק.

לדעתינו ולדעת שותפינו בקואליציית הארגונים החברתיים עמה אנו פועלים בהקשר זה, מדובר בתבחינים מגוחכים מאחר ואינם כוללים יעדים מדידים – לא של מספרים ולא של זמנים.

שאלה לדוגמא: מה יחשב להצלחת הרפורמה? האם הורדת חלקו של הדואפול פועלים – לאומי מ-60% ל-55% מהשוק תוך 5 שנים זו הצלחה או כישלון? אם לא יקבעו יעדים לא ניתן יהיה למדוד זאת.

נייר הועדה יצא לתגובות הציבור, וכמובן שאנו מגיבים. לחצו על התמונה לקרוא את הנייר שלנו.

0
כמו כן, כעת אנו מקדמים בכנסת דיון מיוחד בנושא בוועדת הכלכלה. אל דאגה, עבדנו קשה מדי על הרפומה הזו מכדי לראות אותה מתפספסת לנו מול העיניים. לא נרפה עד שתצא לפועל.

חוקים ב"בישול" – בקרוב נספר לכם/ן

חשוב שתדעו שאנו עובדים במרץ על הנושאים החדשים שבחרתם: שחיתות ברשויות המקומיות והעצמת האזרח אל מול הרשויות.
שתי הצעות חוק כבר מוכנות, ומקווים להחתים אותן ולהניחן אותן כבר בשבועיים הקרובים. יש למה לחכות!

מגיעים לרמת השרון!

ביום חמישי הבא, ה-8.6.17 בשעה 20.00 לינור תגיע לחוג בית ברמת השרון. יש עוד מספר קטן של מקומות פנויים, אז אם אתם מהסביבה או רוצים לשלוח חברים שיתרשמו או סתם רוצים לשמוע הרצאה מרתקת (שהסיכוי שלא ירצו להצטרף אחריה ללובי 99 קטן מאד), כיתבו לנו בחזרה ונעביר לכם את הפרטים על המיקום המדויק. 

זיכרו שכל חבר נוסף מקרב אותנו עוד קצת ללוביסט השלישי, ולסוגיות נוספות שאנו יכולים לקדם ולשפר. הצטרפו אלינו, כיף איתנו, יבש אצלנו, ויש אצלנו מקום!
ולכבוד הספ"ש תזמינו אנשים לעשות לנו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ולעקוב אחרינו בטוויטר, הטראפיק חשוב לנו מאד להגדלת הכח והפצת הבשורה. 
שבת שלום לכולם/ן
צוות לובי 99