fbpx דלג לתוכן

כמה קושיות: מי קבע עמלה כפולה בישראל? מה זה p2p? מדוע פושה השחיתות ברשויות המקומיות? מתי תצא הרפורמה בבנקאות לפועל? היכן חוג הבית הבא שלנו?  

שלום שותפים/ות,

לפני שניגש לדיווח השבועי שלנו, צץ נושא דחוף שלא נמצא ברשימת הנושאים שבחרתם/ן למושב הקיץ, אבל כמו שכבר למדנו: תמיד יש הפתעות בכנסת ישראל…

בימים הקרובים, צפויים השרים איילת שקד ויריב לוין להציע רפורמה, שתטיל מגבלות משמעותיות על הכנסת ובראשן צמצום דרסטי של למעלה מ-90% במדדי החקיקה הפרטית – כל זאת ללא מתן סמכויות מאזנות כמשקל נגד הצמצום.

צעד זה מצטרף לשרשרת ארוכה של צעדים השוחקים בעקביות את כוחה של הרשות המחוקקת וכנגזרת מכך את כוחו של הציבור והמגזר החברתי-אזרחי.
כארגון המקדם את האינטרס הציבורי בכנסת אנו חושבים כי יש לפעול ולהגיב בכנסת ובתקשורת.

כנדרש בלובי 99 אנו פונים לקבלת אישור החברים הקבועים. ההצבעה פתוחה רק להם, אבל אנחנו מזמינים אותך להצטרף כחבר קבוע לקראת ההצבעות הבאות שיהיו בקרוב.

מי מתנגד להורדת יוקר המחיה? המאבק להורדת העמלה הצולבת!

בשבוע שעבר דיווחנו, שאנו וחברינו לקואליציית הארגונים החברתיים נערכים להעביר את דרישותנו המפורטת מבנק ישראל, להורדת את העמלה הצולבת; העמלה גבוהה כיום פי שתיים (!) ממה שנהוג ברוב המדינות ב-OECD.

השבוע שלחנו לבנק ישראל את נייר העמדה שלנו, הקורא להקטין משמעותית את העמלה ולהשוותה לנהוג בעולם המערבי. בשביל זה יש לובי ציבורי.
ניתן לקרוא את מלוא נייר העמדה שלנו בקישור זה.

מה זה P2P? המאבק לפתיחת התחרות בשוק ההלוואות

בשעה טובה פרסמנו השבוע את וידאו הלייב-בלוגינג הראשון שלנו 
לינור מסבירה בקצרה מה זה P2P ומדוע אנחנו מקדמים אותו. 

אנחנו בהחלט מתכוונים להעלות יותר דיווחים ישירים מהכנסת, בסרטוני וידאו קצרים. על אילו נושאים היה מעניין אתכם לראות סרטונים נוספים?

מדוע מתפשטת השחיתות ברשויות המקומיות?

אתם בחרתם/ן בנושא השחיתות ברשויות, ואנחנו יצאנו ללמוד את הנושא: השבוע קיימנו פגישת עבודה מרתקת עם דר' דורון נבות, המומחה לנושא השחיתות. התמקדנו בשיחה בעיקר בנושאים הנמצאים גבוה בסדר העדיפויות שלכם/ן, כגון הגבלת הקדנציות של ראשי עירייה וחיובם להגיש הצהרות הון.

מדובר בנושא מורכב מאוד, הכולל כסף רב ושלל אינטרסים, ואנו בהחלט מאמינים שיש לנו את כל האומץ והסבלנות על מנת לפתח כלים שיאבקו בתופעה המדאיגה הזאת. 

מתי תצא הרפורמה בבנקאות לפועל?

לפני מספר חודשים הצלחנו להכניס בחוק להגברת התחרות בבנקים, סעיף המחייב הקמת וועדת יישום ברשות משרד האוצר ובנק ישראל. זה היה תקדים חשוב בישראל, שכן תפקיד וועדת היישום יהיה לקבוע לוחות זמנים ומדדים ולוודא שהיא אכן יוצאת לפועל.

למרות הוראות החוק המפורשות, בימים האחרונים פרסמה ועדת היישום קריטריונים, שלא כוללים יעדים מספריים ולוח זמנים. כשאין מדד – לא ניתן למדוד, ולא צריך לעמוד ביעדים.
ביחד עם שותפינו לקואליציית הארגונים החברתיים ברפורמה בבנקאות, אנו לא מתכוונים לתת לזה לעבור בשקט.
צוות לובי 99 עובד במרץ על קביעת דיון בוועדת הכלכלה והצגת טיוטת לוחות זמנים ומדדים, שמכבדים את החוק בישראל.

שותפינו הצעירים והאנרגטיים בישראל 2050 ערכו כבר שתי הפגנות מול בנק ישראל.
אין לנו כל כוונה לאפשר לבנק ישראל לזלזל בציבור ולעשות במדינה כבשלו. נעמוד על המשמר ונילחם על השינוי – וגם אם יתמהמה בוא יבוא.

היכן יתקיים חוג הבית הבא שלנו? אוטוטו

חברים יקרים, היום יאיא בישיבת "אמית אורות" בכפר בתיה, ובמוצ"ש הבא ה – 27.5, לינור תשתתף בחוג בית בהרצליה. היא מאוד תשמח לפגוש אתכם/ן שם. אז אם עוד לא פגשתם/ן את לינור, או תרצו להתעדכן ולחלוק רשמים עם מי השוקלים להצטרף אלינו אתם מוזמנים לשלוח לנו מייל ונעביר עליכם את פרטי הזמן והמקום המדוייקים.

הקליקו על התמונה וצרפו כעת חבר/ה חדש/ה יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים!

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן
צוות לובי 99