fbpx דלג לתוכן

נפתח מושב הקיץ, ממשיכים להילחם על פתיחת שוק האשראי בישראל לתחרות, מה זה עמלה צולבת ולמה אנחנו נלחמים להורדתה, ולמה ים זה אחלה מקום לצרף חברים ללובי 99 

שלום שותפים/ות,

הדמוקרטיה שלנו הכתה לא מעט גלים בסביבה הפוליטית, וקיבלנו עשרות פניות לשיתופי פעולה הן מארגונים והן מח"כים בנושא השחיתויות ברשויות מקומיות. על זה נאמר- חכמת ההמונים 🙂
לחצו על התמונה לקרוא מה כתבו על זה בדה מרקר:

פתחנו מושב קיץ

השבוע נפתח מושב הקיץ של הכנסת, שהולך להיות קצר ואינטנסיבי מאד.
בינתיים התקיימה ישיבה שניה בוועדת הרפורמות בנושא פלטפורמות לתיווך באשראי P2P. מבחינתינו מדובר בהמשך ישיר של הרפורמה בבנקאות ובמלחמה לפתיחת שוק האשראי בישראל, אם אתם מעוניינים להבין קצת יותר במה מדובר ומה עמדתינו, מוזמנים לקרוא את נייר העמדה וההסתייגויות לחוק שהגשנו השבוע לוועדה ולחברי הכנסת בנושא בשת"פ עם צדק פיננסי:

ממשיכים להילחם בעמלות האינסופיות בשוק הבנקאות

בנק ישראל פירסם קריאה לקבלת עמדות הציבור על "עמלה צולבת בעסקאות כרטיסי אשראי".
עמלה צולבת היא התשלום שהבנק גובה מבתי העסק בכל פעם שלקוח משלם להם בכרטיס אשראי ולא במזומן  (ולהזכירכם, בישראל הבנקים שולטים לא רק בכל חשבונות הבנק שלנו אלא גם בכל כרטיסי האשראי). בתי העסק מגלגלים את העמלה עלינו, הצרכנים.
העמלה הצולבת כיום עומדת על 0.7%.

תחשבו, שכל פעם שאתם מעבירים את כרטיס האשראי, 0.7% מהסכום המשולם הולך על העמלה הזו. אם בעבר הצידוק לעמלה היה עבודת הקלדה של העסקאות, כיום מדובר בשורת אלגוריתם מתמטית בעלות אפסית, ולכן זהו למעשה מס שמוטל על כל עסקאות האשראי במשק. שוק האשראי בישראל עומד על כ-250 מיליארד ש"ח בשנה. זה אומר עלות עמלות של 1.750 מיליארד ש"ח לשנה.

הורדת העמלה ל-.0.3%, גובה העמלה הנהוג במדינות הOECD, תחסוך באופן מיידי כמיליארד ש"ח בשנה, שזה כ-500 ש"ח בשנה לכל משפחה.

אנו שוקדים כעת, יחד עם קואליציית הארגונים החברתיים, על נייר עמדה מנומק מדוע יש להפחית את העמלה הצולבת למקובל באיחוד האירופי ולקצץ אותה, הלכה למעשה, לחצי – זאת על פי המלצת וועדת שטרום להגברת התחרות בשוק הבנקאות.

בשבוע הבא תקבלו כבר את הלינק לנייר המלא. מלבד זאת, אנחנו מתכננים להשמיע את קולינו בשימוע הציבורי בבנק ישראל, ולנהל מאבק ככל שידרש כדי להוריד את גובה העמלה.

מי בבית?

השבוע התארחה לינור בחוג בית ברעננה אצל רות מושקוביץ שהיא גם חברת לובי וגם אמה של מאיה מושקוביץ הנהדרת שלנו, אחת מהמתנדבות המרכזיות והחשובות ביותר של לובי 99.
היה מעולה, והצטרפו המון חברים חדשים, מה איתכם?
יאיא התארח אמש במפגש חשיפה בקיבוץ רגבים. שמחים לבשר שאחת מותיקות הקיבוץ הפכה רישמית ל"טייקונית" שלנו עם תמיכה חודשית קבועה של 300 שקלים. כמובן שהקול שלה שווה לקול של כל אחד ואחת מחברי הלובי.
מניסיון חוג בית/ מפגש חשיפה תמיד מוליד אחד נוסף לפחות.
תזמינו אליכם, השאר יזרום לבד.

חוצמיזה, החלה באופן רשמי עונת הרחצה, כך שכשאתם/ן הולכים/ות עם חברות וחברים לים, לגלים, עם הבירה והקרטיב – זו אחלה תפאורה, כדי לשכנע אותם להצטרף כחברים.
תזכרו שרק ככה נגיע ללוביסט שלישי, ונוכל להמשיך להעלות את נפח העבודה מול מאות לוביסטים מסחריים שלא נחים לרגע.
שבת שלום לכולם/ן
צוות לובי 99