fbpx דלג לתוכן

צפו בבנק ישראל מדברר בלי בושה את הבנקים, השגנו דיון בועדת הכלכלה על אי יישום הרפורמה בבנקים, מתקדמים להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית על פישמן

שלום שותפים/ות,

עבר בוועדה: חוק פלטפורמות ה- P2P – הלוואות בין אנשים

לאחר חודשיים של דיונים, כולל שניים אינטנסיביים במיוחד השבוע, עבר החוק ביום רביעי בועדת הרפורמות. החוק מסדיר את פעילות הפלטפורמות לתיווך אשראי (P2P).
זה קרה אחרי מאבק לא פשוט שלנו בבנקים, מגובים על ידי בנק ישראל, כרגיל.

כדי להמחיש לכם מול איזו חזית אנחנו מתמודדים, קראו את הפוסט וצפו בסרטון המדהים הזה שחתכנו מהדיון השבוע, בו נציגת בנק ישראל מקדמת את האינטרסים המסחריים של הבנקים, במקום את הציבור;

בשורה התחתונה, בנוסף לכל מיני סעיפים ושיפורים קטנים, הצלחנו להשיג שני הישגים אדירים בחוק:
  1. הכנסת הגנת ינוקא לפלטפורמות ל-3 שנים, מה שאומר שהבנקים לא יוכלו להיכנס לשוק הפלטפורמות 3 שנים לאחר העברת החוק, ויאפשר להן להתייצב תחילה לפני שמנסים "לאכול" אותם. 
  2. הלוואות בריביות משתלמות עד סכום של מיליון ש"ח, כך שיוכלו ללוות הכנסת עסקים קטנים לחוק.
החוק הוא המשך ישיר לרפורמה בבנקים ולמלחמה בריכוזיות בשוק הבנקאות, אנו מאמינים שיאפשר לגוון את מקורות האשראי ולתת אלטרנטיבה אמיתית לריביות החונקות של הבנקים
לא באנו לסמן וי – נלחמים על יישום הרפורמה בבנקים

ואם כבר הזכרנו את הרפורמה בבנקים, נעדכן שאנחנו נלחמים על יישומה על כל צעד ושעל, כי לא באנו לסמן וי על העברת חוק שלא ייצא לפועל. לא נרפה עד שנראה שינוי אמיתי בשוק הבנקאות.

הנה מאמר דעה של לינור בדה מרקר מהשבוע: 

ואנחנו כמובן לא מסתפקים במאמרים אלא פועלים בשטח – הצלחנו לשכנע את איתן כבל לקבוע דיון בוועדת הכלכלה על אי יישום הרפורמה. הישיבה תיערך בהשתתפות מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, שהינו גם ראש וועדת היישום של הרפורמה.
לא ניתן לאף גורם למרוח אותנו בכותרות יפות. רוצים תוצאות בשטח. רשמו לעצמכם יום שני עוד שבועיים.

מתקדמים עם הקמת וועדת חקירה פרלמנטרית בעקבות פישמן והאשראי לטייקונים

אחרי האישור במליאה בשבוע שעבר, התקדמו הדברים וסוכם כי בועדת החקירה בראשות איתן כבל יהיו חברים 9 ח"כים בלבד, והיא לא תהיה חלק מוועדת הכלכלה.
עוד נקבע, כי בשבוע הבא, ביום רביעי ב-9 בבוקר, ייערך דיון בוועדת הכנסת שיאשר את כתב המינוי והסמכויות של הועדה. אח"כ יישאר רק לאשר שוב במליאה ויוצאים לדרך.

מסתמן כי ועדת החקירה תקיים דיונים אינטנסיביים במהלך פגרת הקיץ של הכנסת. הישארו עמנו, יהיה מעניין 🙂

הציוץ השבועי
עיקבו אחרינו גם בטוויטר!
לינור דיברה השבוע בפני תורמי "קרן התחקירים העצמאית" שהגיעו לסיור מיוחד בכנסת. אחד המאזינים צייץ "למה ללובי 99 אין מאה אלף תורמים?" ונענה על ידי לינור בריטוויט "עוד יהיו" 🙂

קמפיין גיוס גדול בפתח

אז כדי שבאמת יהיו יום אחד מאה אלף חברים, מזכירים לכם שבאוגוסט אנחנו יוצאים בקמפיין גיוס מיוחד ורב ערוצי, כדי לגייס את הסכום הדרוש להגיע ללוביסט שלישי.

עיזרו לנו להפיק את הקמפיין! זקוקים לכשרונות מתחומים שונים, הירשמו בלינק אנחנו כבר ננתב אתכם לסייע במשהו שמתאים לשני הצדדים 🙂

אל תשכחו לספר לחבריכם, המקטרים על כל מה שלא טוב פה, שיש ארגון אחד קטן שעושה הבדל גדול. שיזכרו, שאפשר לשנות – פשוט צרפו אותם אלינו.

חוצמיזה, אמרו שהסופ"ש הולך להיות עוד יותר חם, אז תהנו בים!

שבת שלום לכולם/ן,
צוות לובי 99