fbpx דלג לתוכן
אהלן שותפים ושותפות, וברוכים הבאים לחברים החדשים, כאן יאיא,

רגע לפני העדכון הקבוע של לינור כמה עדכונים ארגוניים, כולם במגמה של חיזוק והעצמת המיזם שלנו:

1.    ברצוני להזמין אתכם למפגש חברי לובי 99 עם עמית סגל הפרשן והכתב הפוליטי של חדשות 2 שיתקיים ביום שני ה 4.1, בשעה 19:15 עד 21:15 באוניברסיטת תל אביב (מיקום מדוייק בשבוע הבא).
המפגש שלנו יהיה בעל שני חלקים:
•    שיחה ושאלות עם עמית סגל – 50 דקות
•    שיחה, עדכונים ושאלות איתי ועם לינור דויטש – כשעה.
להרשמה למפגש

2.    קצב גיוס החברים 
לפני כשבועיים התחלנו לגייס חברים קבועים למיזם, מתוך רצון ואמונה שלובי 99 עושה עבודה חשובה, שאסור לנו לאפשר שיהיה רק הצלחה זמנית.

היעד שלנו הוא גיוס הכנסה חודשית קבועה של כשלושים אלף ₪  באמצעות מאות רבות (ואולי אלפים) של חברים קבועים במיזם.

נכון לעכשיו – חתמו 205 שותפים על הוראות קבע בסכום כולל של למעלה מ- 8000 ₪.

נשמח מאד לכל הפצה ולכל חבר חדש בכל סכום זה הלינק להצטרפות

3.    בואו לארח חוגי בית
בקשה שעלתה מהשטח ומציבור השותפים והמגיבים, היא לשמוע יותר על פעילות לובי 99 והנושאים בהם אנו עוסקים. זוהי גם הזדמנות ואפשרות לנסות ולהרחיב את מעגל המעורבים והחברים.

לכן, למרות המאמץ הלוגיסטי הלא פשוט הכרוך בכך, החלטנו להקים מערך של חוגי בית.

אם ברצונכם לשמוע את לינור, אותי או יוזמים אחרים של לובי 99 אצלכם בבית/במקום העבודה בתאריך שנח לכם כנסו ללינק הבא ומלאו את פרטיכם ונועה הסטודנטית המעולה שלנו תחזור אליכם לתיאום סופי.

4.    אתר חדש

שמח לעדכן שיש לנו אתר חדש, בו תוכלו למצוא מידע רב ועדכני על המיזם שלנו. תודה גדולה ליעל אלפסי, המתכנתת שבנתה את האתר, לניר גולן המוכשר על העיצוב, לחנה בית הלחמי על עבודת העריכה ולעמרי לביא המתמחה שלנו על איסוף התוכן וניהול הפרויקט. אנא כנסו, הפיצו, ואם יש הערות נשתדל לתקן ולשפר.

5.    רשימת שידור: מי שנרשמו לקבלת עדכונים לווטסאפ ברשימת שידור, קבלו השבוע בקשה לעדכן את מספר הטלפון שלנו ברשימת אנשי הקשר שלהם/ן, כדי שיוכלו לקלוט את העדכונים. בקרוב נתחיל לשדר עדכונים קצרים ולינקים לעדכונים בזמן אמיתי. תודה לאסנת הסטודנטית החרוצה שמטפלת בנושא.
להרשמה לרשימת השידור

6.    כותבים עלינו – הילה קורח (ערוץ 2, מעריב-סוף השבוע), הקדישה את הטור השבועי שלה במעריב למיזם שלנו. הילה קוראת לציבור להצטרף ללובי 99 ומפרגנת בגדול, מוזמנים לקרוא ולהפיץ

תודה לכולם!

שלום לכולם, כאן לינור עם העדכון השבועי. אז מה היה לנו השבוע?

תוצאות ההצבעה על הנושאים בהם נטפל בזמן הקרוב

אתם סקרניות וסקרנים בוודאי, לגבי תוצאות ההצבעה שערכנו בשבוע שעבר; הצביעו מאות חברים, וכל ההצעות התקבלו ברוב די גדול באחוזים. אנו נתמקד בשלב הראשון בשני הנושאים הראשונים שבחרתם/ן:
1.    ביטול עמלת מינמום בעו"ש (רוב של 89.5%)
2.    סיוע לעסקים קטנים בשנתם הראשונה (83.3%
).
שני הנושאים האחרים קיבלו בין 70 ל 75 אחוזי תמיכה.
חשוב לי להדגיש בשנית שהנושאים הללו הינם נושאים לטווח קצר, הם אינם "נושאי גג", והם יתועדפו בהתאם ובכפוף לזמן שיישאר לאחר הטיפול בנושאים הראשיים.

מתווה הגז
וועדת הכלכלה ערכה ארבעה דיונים  על אישור ס' 52 להגבלים עסקיים בנושא מתווה הגז. נכחתי ברובם, בעיקר כדי להראות נוכחות, לעקוב ולדווח ולתת רוח גבית לפעילים החברתיים שעוסקים בנושא ללא הרף בשנתיים האחרונות.
להלן לינקים לדיווחים המלאים שנתתי מהוועדה.

בראשון בבוקר עוד סיימו עם נציגי הארגונים החברתיים

בערב כבר עברו לנציגי הממשלה (את החלק הזה הפסדתי- ראו סעיף 2) ;

בדיון ביום שלישי השתתפו הנגדיה קרנית פלוג, הממונה על ההגבלים העסקיים לשעבר פרופסור דיוויד גילה, והכלכלן הראשי של משרד האוצר לשעבר, ד"ר מיכאל שראלפרטים כאן

ברביעי הגיע השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, שלמרות הוראות היועמ"ש לממשלה, הביע עמדתו נגד המתווה (בעדינות אומנם, אבל הביע) ומגיע לו מלוא הפרגון על כך – פרטים כאן

שבוע הבא צפויים עוד שני דיונים בראשון ובשלישי, כאשר בשלישי אמור להופיע שר הכלכלה ורוה"מ, מר בנימין נתניהו. יהיה מעניין, צפו לעדכונים.

שולחן עגול בנושא שדלנות
ביום ראשון בערב ייצגתי את לובי 99 בשולחן עגול
בנושא שדלנות במכון הישראלי לדמוקרטיה
הייתה רשימת משתתפים לא קצרה ודי מכובדת  ונערך דיון מעניין על גבולות השדלנות בכנסת, לובי שחור, מיהו לוביסט ועוד.
אם היה עוד איזשהו ספק, הרי שאחרי המפגש הזה כלו כל הספיקות: לובי 99 הוא בהחלט הארגון הכי מעניין היום בשטח 🙂
שקיפות
קיימתי השבוע פגישה מצויינת עם יו"ר וועדת הכנסת, ח"כ דוד ביטן.
ביטן מוביל אתנו, כזכור,  את הפיילוט בנושא ההצבעה האלקטרונית בוועדות.
כרגע יש עיכוב טכני של מציאת פתרון טכנולוגי לרישום הח"כ בטאבלט, נעודכן ברגע שזה ייפתר ויהיה תאריך לתחילת הפיילוט.  בנוסף הוא שקל מאד בחיוב את בקשתינו לחייב רישום של נוכחות לוביסטים בוועדות וכנראה שנתחיל להריץ מהלך חקיקתי משותף בשבועיים הקרובים. בהתחלה כיוונו לשינוי תקנון הכנסת, אולם לאחר הפגישה והתייעצות עם יועמש"ית וועדת הכנסת מסתמן כי נלך לכיוון הטלת חובה על הלוביסטים  לגשת לקלדנית ולהירשם בפרוטוקול עם שם המשרד ואת מי הם מייצגים גם אם הם רק "באו לשמוע".
בנוסף היו לי פגישות מצויינות עם ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) ושרן השכל (ליכוד) ואני אמורה לקבל מהם תשובות בקרוב לגבי יוזמות החקיקה שאנו מעוניינים שיובילו.
זהו לעכשיו.
מצטרפת לדבריו של יאיא על חוגי הבית – קדימה להירשם! תחשבו איזה כיף זה ערב אינטימי בסלון שלכם איתי/יאיא ומלא סיפורים וחוויות על הכנסת והעולם הפוליטי. כל מה שצריך זה שתארגנו עוד 15-20 אנשים בעלי פוטנציאל לגיוס כחברים נוספים במיזם. גם יהיה כיף, גם תעשו מצווה. מה רע?

שבת שלום לכולנו, ואל תשכחו להזמין חברים לעשות לייק לדף שלנו בפייסבוק
לינור דויטש