fbpx דלג לתוכן
עדכון מספר 12

פרסום ראשון בחדשות 2: הישג – החוק שלנו למלחמה במאכערים, הזמנה אחרונה למפגש החברים בשני
ותזכורת – זקוקים לעוד חברים כדי להמשיך לפעול

שלום חברות וחברים וברוכים הבאים לחדשים שביניכם/ן,

אהלן זה יאיא,

בחלומות הוורודים ביותר שלי לא האמנתי שתוך כמה חודשי פעילות אנחנו נהפוך לגוף כל כך משמעותי בשיח ובהשפעה על האירועים המרכזיים שנמצאים על סדר יומה של המדינה!

אמש הופענו בחדשות ערוץ 2 על הצעת החוק שלנו למאבק ולפיקוח על המאכרים במשרדי הממשלה (פירוט בהמשך אצל לינור), ומחר בלילה נופיע בתוכנית החדשה של גורי אלפי גם כן בערוץ 2.

גיוס חברים
ההשקעה של כולנו משתלמת לנו, לציבור! בעוד כחודש וחצי נצטרך לקבל החלטה האם להמשיך ובאיזה היקף בפעילות של לובי 99. אם אתם רוצים שהמיזם שלנו ימשך כמו היום (ואולי בעתיד אף יותר) – אנא, הפיצו את הבשורה, גייסו שלושה חברים חדשים בשבוע הקרוב – אנו זקוקים לעוד חברים קבועים בלובי 99

מפגש חברים
ביום שני הקרוב יתקיים מפגש החברים שלנו. נדון, נשאל, נציע ובחלק השני נדבר עם עיתונאי חדשות ערוץ 2 עמית סגל להרשמה. חשוב לנו שתגיעו. נתראה במזא"ה 9, ת"א.

יש עוד הרבה עדכונים אבל נרחיב עליהם בתחילת השבוע.
וכעת ללינור המעולה שלנו.

שבת שלום,
יאיא

שלום לכולם/ן,

השאלה הקבועה שלי: מה היה לנו השבוע?

חוק המאכערים

ביום שלישי שודר במהדורת ערוץ 2 תחקיר על דני נוימן וניצול קשריו במשרדי הממשלה השונים לקידום האינטרסים של לקוחותיו כהמחשה לשיטת המאכערים. ראו את הכתבה להלן.

החלטנו להגיב על הנושא במהירות ולנצל את המומנטום התקשורתי והציבורי שנוצר.

בתוך 48 שעות כתבנו הצעת חוק ראשונה מסוגה להסדרה ופיקוח על התופעה המושחתת הזו. גייסנו את חברת הכנסת שלי יחימוביץ' ואת חבר הכנסת רועי פולקמן (יו"ר סיעת כולנו) להגיש את החוק כיוזמים ראשים, בימים הקרובים ההצעה תונח על שולחן הכנסת ונגייס אליה ח"כים נוספים.

חייבת לומר שיצאה הצעה די מוצלחת, למרות ואולי בגלל המהירות בה נכתבה, ואני די מרוצה גם מהתוצר וגם מהעובדה שהצלחנו לספק אותו כל כך מהר.
לדיווח המלא ולעיקרי הצעת החוק.

שקיפות בוועדת שרים לענייני חקיקה

בהמשך לדיווח הקודם על מה שקורה ב"חור השחור" של וועדת השרים לחקיקה,  שמתכנסת מדי יום ראשון ובה מחליטים אילו הצעות חוק מקבלות את תמיכת הממשלה (ואז עוברות בכנסת בוודאות כמעט מלאה). אחד הנושאים שהטרידו אותנו הינה העובדה שלא רק שאי אפשר לדעת כיצד הצביעו השרים בכל נושא, אלא שלא מנוהל כלל פרוטוקול לדיונים, כך שגם אם יום אחד ייחשפו הדיונים, לא נוכל לדעת מה היה שם. ובכן…. מזכירות הממשלה חשפה השבוע, בעקבות הלחצים שהפעלנו ובאמצעות לשכת שרת המשפטים, שהדיונים מוקלטים במלואם ונשמרים במזכירות הממשלה. המשמר החברתי גם הוא עסק בנושא זה בעבר ואנחנו פועלים לשתף עימו פעולה בתחום זה ובתחומים משיקים אחרים.

עוד מסקנה היא, שחשוב שאנחנו שם ומפעילים לחץ, כי הלחץ עובד!

זה אומנם רחוק שנות אור מהשגת השקיפות המיוחלת, אך מעודד לדעת כי גם אם האמת נמצאת במחשכים, היא בכל זאת נמצאת ותוכל לשמש את הציבור בבוא העת. מדובר בחשיפה ציבורית ראשונה של דבר קיום ההקלטות, שכנראה גם מרבית השרים לא ידעו על קיומן.

לכתבה על החשיפה ב"הארץ"

הרפורמה בבנקים

המשכתי השבוע להיפגש עם גורמים שונים הקשורים לוועדת שטרום, בין היתר מומחים לכלכלה ולתחום הבנקים, וגם עם ח"כ אלי כהן מכולנו, העומד בראש וועדת הרפורמות בכנסת ולמעשה ינהל את הוועדה בה ייערכו הדיונים ברפורמה.

ובנימה אישית…

אם תהיתם למה לא עדכנתי תכופות את עמוד הפייסבוק שלי השבוע כהרגלי, אעדכן כי עברתי דירה השבוע, ולכן מעבר לכאוס הכללי בו אני שרויה פיזית כרגע, אין לי גם אינטרנט בבית, מה שמקשה מאד על רצף הדיווח. רק הסירו דאגה – העבודה מתבצעת, זה רק הדיווח שיצא הפעם בדיליי. בכל מקרה מבטיחה להתאפס על המצב בספ"ש ולחזור לעדכונים שוטפים בשבוע הבא. משנה מקום משנה מזל, ובמיוחד בפתחה של שנה אזרחית חדשה.

תבואו למפגש ביום שני!

יש מלא פרטים קטנים וסיפורים פיקנטיים שלא יכולים לעלות על כתב, אבל שיהיה כיף ומעניין לשמוע.

חוצמזה שבאמת אשמח להכיר כמה שיותר ממכם מחוץ לעולם הפייסבוק 🙂

בברכת שנה אזרחית חדשה טובה, מי ייתן ו-2016 תהיה טובה, שקופה, חברתית וידידותית יותר מהשנה שקדמו לה.

סוף שבוע חמים ונעים לכולם/ן
לינור