fbpx דלג לתוכן

מעבירים חוקים: מעצימים את האזרח הקטן מול חברות הביטוח, נלחמים בשחיתויות ברשויות המקומיות, בונים ערוץ ישיר מול הממונה על הגבלים עסקיים, ומבקשים מכם/ן לצלם סרטון קצר לקמפיין שלנו!

שלום שותפות/ים,

ביום שני השבוע החלה פגרת הכנסת, והנה שתי הצעות חוק חשובות, שהספקנו 'להניח' ממש ברגע האחרון, כדי שיצברו את הפז"ם הדרוש להמשך קידומן בזמן הפגרה;

מעצימים את האזרח הקטן מול חברות הביטוח

זה לא סוד כי חברות הביטוח מחפשות כל דרך לשלם כמה שפחות למבוטח בעת הצורך. לא פלא אם כן שהן מכניסות סעיף לחוזה הביטוח שאומר שמי שיקבע את חומרת המחלה או הפציעה יהיה רופא מטעמם. הרופאים הללו קובעים לרוב אחוזי זכאות נמוכים יותר משמגיע למבוטח. גם אם הפגיעה היא מובהקת (קטיעת אצבעות או עיוורון בעין אחת למשל), וגם אם וועדות הביטוח הלאומי (שהן לא בדיוק פשוטות) כבר קבעו אחוז נכות מסוים בעקבות הפגיעה, עדין צריך המבוטח להוכיח בתהליך מפרך שעולה לא מעט כסף ולרוב גם התדיינויות ארוכות ומתישות בבית המשפט כי הוא זכאי לאחוזים גבוהים יותר.

כבר לפני 30 שנה הוחלט בישראל כי אחוזי הנכות של נפגעי תאונות דרכים יקבעו בוועדות הביטוח הלאומי וחברות הביטוח מחויבות לקביעה זו. אנו מאמינים שזה מנגנון הוגן הרבה יותר, לכן הצעת החוק מרחיבה את המנגנון הזה על כלל הביטוחים ולא רק על תאונות דרכים. כך גם במקרה של תאונה/מחלה או כל פגיעה אחרת, שהוכרו על ידי ועדות הביטוח הלאומי, לא יאלץ המבוטח לעבור נטל הוכחה נוסף מול הרופאים הפרטיים של חברות הביטוח.

לשמחתינו התגייס לנושא החשוב הזה יו"ר הקואליציה דוד ביטן, ואליו הצטרפה ח"כ רויטל סוויד מהמחנ"צ. עם תחילת מושב החורף ולאחר ספירת מניין הימים הנדרש לקבלת מספר להצעת החוק, נחל בקידום ההצעה.

נלחמים בשחיתות ברשויות המקומיות
כשבחרתם את נושא "המאבק בשחיתות ברשויות המקומיות" ידענו שאתגר גדול לפנינו. ראשי רשויות אינם רק נבחרי ציבור עם המון כוח בידיים בפני עצמם אלא גם הם חברים בכירים בכל המפלגות – אופוזיציה וקואליציה כאחד.

מזל שבלובי 99 לא נרתעים בקלות!

אנו שמחים לבשר לכם/ן, שח"כ רועי פולקמן (יו"ר סיעת כולנו), הגיש את הצעת החוק הראשונה בנושא הלוואות לראשי הערים. עד כמה שהצעת החוק פשוטה, כך היא חשובה:

הצעת החוק אוסרת על ראשי ערים לקחת הלוואות בעל פה במהלך כהונתם; כל הלוואה שהם ייקחו חייבת להיות בכתב וחתומה. הסיבה היא שבשנים האחרונות נחקרו ראשי רשויות רבים באשמת שוחד, וחלק משמעותי מהם טענו כי הכספים שהם קיבלו היו הלוואה בעל פה מחבר, ושהייתה להם את כל הכוונה לשלם לאותו חבר את הכספים חזרה.

אם הצעת חוק זו תעבור אנו סבורים שהיא לא רק תסגור פתח מילוט לנבחרי ציבור מושחתים אלא גם תיצור אפקט הרתעה גדול יותר לראשי רשויות מלקחת שוחד מלכתחילה.

ראוי לפרגן לח"כ פולקמן, בהחלט אחד מידידי לובי 99, ששם את האינטרס הציבורי בראש מעייניו ולקח על עצמו להעביר את הצעת החוק על אף ההתנגדויות הרבות מצד השלטון המקומי.

בונים ערוץ ישיר עם הממונה על ההגבלים עסקיים

איך יודעים שאפשר לראות ברכה בעמלנו?

בכך ששוב ושוב גופים חזקים פונים אלינו לשיתופי פעולה בתחומים שונים. השבוע הייתה זו הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, שביקשה ליצור גשר ישיר אל הציבור והארגונים החברתיים ולבדוק אופציות לשיתופי פעולה פוטנציאלים עם לובי 99.

הייתה פגישה מצוינת, ואנו מאמינים שנוכל לנתב את היחסים החדשים לפעולות שיועילו בסוף לציבור הרחב.

בלובי 99 צריכים להיות לפחות עשרת אלפים חברים!

אם גם אתם מאמינים בכך ורוצים לעזור לנו להתקדם לשם, אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מהקמפיין שלנו שמתחיל ממש בקרוב.

צלמו את עצמכם בסרטון וידאו קצר (עד 30 שניות) וספרו לנו למה הצטרפתם ללובי 99, ומה הייתם רוצים לתקן במדינה באמצעות לוביסט ציבורי.

אפשר לשלוח אלינו את הסרטונים במייל shani@lobby99.org.il או בוואטסאפ למס' 054-9732709 שימו לב שהצילום יהיה לרוחב ושיש סאונד טוב, כדיי שכולם יוכלו להינות מהתשובות שלכם 🙂

הנה סרטון לדוגמא של מנהלת המתנדבים והגיוס הנהדרת שלנו, שני גבאי האחת והיחידה:

מזכירים לכם/ן להזמין אותנו לחוג-בית אצלכן בסלון או במקום העבודה – 20 איש ואנחנו אצלכם בכל מקום בארץ!

לעקוב אחרינו בטוויטר ובפייסבוק, וגם לדרג אותנו בפייס ב-5 כוכבים, מסתבר שפייסבוק מתחשב בזה בקידום החומרים שלנו… 

סופ"ש כייפי ומתוק במיוחד!

שבת שלום לכולן/ם
צוות לובי 99