fbpx דלג לתוכן

מספר הלוביסטים הכפיל את עצמו, מגבשים חקיקה חדשה, עוקבים אחר יישום חוק הלוביסטים, מופיעים בתקשורת ומתארגנים להצבעת החברים


שלום שותפים/ות,

בעולם הפוליטי, התקופה שבין סוף פגרת הקיץ לתחילת פגרת החורף היא תקופה שקטה, שהיא הזדמנות להיערכות. לפני שנדבר כאן על ה-קמפיין שלנו, זה שמושק השבוע, מזכירות/ים לכם/ן שכדאי להגיע לסוף העדכון. יהיה שם לינק, עבור כל מי שרוצה להציע נושאים להעלאה להצבעה שתתקיים באמצע ספטמבר.
 
אז…ה-קמפיין
 
בשבוע הבא ולמשך החודש הקרוב, אנחנו משיקים מבצע גדול לגיוס חברים לקראת מושב החורף הקרוב, פרטים במייל הבא. בינתיים, נשמח לראות אתכם באירוע הפתיחה שיהיה ביום חמישי בירושלים. להרשמה. אם אתם במקרה באילת ביום חמישי, בואו לשמוע את יאיא מדבר שם.
 

 

 
מה עוד עשינו השבוע?

פנינו למנכ"ל הכנסת בבקשה (אסרטיבית, כמובן) לחשוף את שמות ארבעים ואחד (41!!) הלוביסטים שעברו על חוק הלוביסטים (המחייב לוביסטים להירשם בדיוני וועדות), שהעברנו בזמנו ביחד עם ח"כ דוד ביטן, ובקשנו שיפרט את הסנקציות שיוטלו עליהם.
 

נפגשנו השבוע עם תכנית 'הדבר הבא', בנושא המתמחים (אתם בחרתם בנושא החשוב הזה), כדי לבדוק איך משתפים פעולה על מנת לקדם חקיקה משותפת להסדרת תחום ההתמחויות בישראל. אנו באנו כבר מוכנים עם טיוטת הצעת חוק שבכוונתנו לקדם בשיא הכוח בתחילת המושב הקרוב.
 

יאיא הופיע ב"שש כלכלי" (כאן), בנושא מספר הלוביסטים, שהכפיל את עצמו בשנתיים האחרונות! אין זה מקרי שהלובי בישראל כה פורח וזו אחת הסיבות מדוע חשוב לנו לצאת במבצע גיוס ולהראות צמיחה של הלובי הציבורי אל מול הלובי של הטייקונים. להראות, כפי שאנחנו עושים כבר כשנתיים, שכסף קטן של רבים גובר על כסף גדול של מעטים. הקליקו על התמונה לראות את הראיון.
 

 
ההצבעה הבאה
 
באמצע ספטמבר, נערוך כרגיל הצבעת חברים לקראת מושב החורף 2017-2018 לשם כך אנו פותחים קישור בו ניתן להעלות הצעות לנושאים להצבעה.

הקריטריונים הקבועים שלנו להעלאת נושא להצבעה: סיכוי לקדם את ההצעה, ניתן לטיפול במושב הכנסת הקרוב ואין גופים חברתיים אחרים שעוסקים בנושא ביעילות.
 
חשוב לציין שבכל הצבעה אנו מקבלים הצעות רבות מאוד (לעתים מאות) ואנו יכולים לעלות רק קומץ מהם להצבעה. אז מן הסתם לא כל ההצעות יכולות להיכנס לטופס ההצבעה אך אנו נדאג להשיב לכל אחת ואחד שפנו אלינו בנושא.
לשליחת הצעה.
 

זקוקים לכם!

מסיימים במה שהתחלנו: הקמפיין הגדול יתחיל השבוע. ישנה חשיבות גדולה שהלוביזם הציבורי יצמח בקצב גדול לפחות כמו הלוביזם המסחרי – וזה תלוי בכל אחד ואחת מאתנו. זה מתחיל בדברים הקטנים כמו לעשותshare  לפוסטים, לספר לחברים על הלובי ולשכנע אותם להגיע לאחת האירועים הרבים שיתקיימו החודש ברחבי הארץ.
 

כנסו לדף הפייסבוק שלנו, אנו זקוקים לכם שם החל מהשבוע בקרב לחיזוק הלובי הציבורי, ואם כל אחד ואחת יצרף אליו 10 חברי-פייסבוק, זו כבר התחלה מצויינת לסופ"ש! 

צרפו כעת חבר/ה חדש/ה
 יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים​!

תודה לכל המצטרפים והמצטרפות החדשים, המזמינים, המשתפים והמלייקקים.
שבת שלום לכולם/ן, 
צוות לובי 99