fbpx דלג לתוכן

 

חובת צינון לאנשי רשות ניירות ערך, ישיבה ראשונה של ועדת החקירה הפרלמנטרית על אשראי הטייקונים, מקבלים תודה אישית על חוק ה-P2P, וגם: מעלים הילוך בחוגי בית בפגרה

שלום שותפות/ים,

השבוע הזה, היה האחרון למושב הקיץ של הכנסת,  שנמשך רק חודשיים וחצי – אבל די מטורפים. האתגר היה להספיק הכל בזמן קצר, ואנחנו גאים לבשר שעמדנו במרבית היעדים בגבורה.

יש באמתחתנו עוד שני הישגים חשובים, שעדיין לא ניתן לפרסם ונוכל לדווח עליהם רק בשבוע הבא, אז תתאזרו בסבלנות עד לעדכון השבועי ה 95 שלנו.

מה כן ניתן לספר לכם/ן?

הארכת תקופת הצינון של אנשי רשות ניירות ערך

למרבית עובדי הציבור במשק יש חובת צינון של שנה לפני שיוכלו לעבור בגופים פרטיים מולם עבדו, אולם מסתבר כי בשלהי שנות ה-90 בוצע מחטף בו הוחרגו אנשי רשות ניירות הערך מהתקנה הזו, וקוצרה להם חובת הצינון לשלושה חודשים בלבד. למה? ככה.

מבקר המדינה הזדעק על כך בדוח שלו כבר ב-2008 וקרא לתיקון המצב, אולם זה לא תוקן.

לא פלא שתופעת 'הדלתות המסתובבות' ברשות לניירות ערך צורמת במיוחד. לפי הערכות, בין השנים 2003-2013 שילם יו"ר אי.די.בי, נוחי דנקנר, לשישה בכירי הרשות לשעבר יותר מ-70 מיליון שקל לעבור לעבוד עבורו.

להזכירכם המלחמה בקשרי ההון-שלטון הנה אחד מנושאי הליבה שלנו על פי בחירת החברים, לכן גייסנו השבוע את יו"ר ועדת הרפורמות, ח"כ רחל עזריה (כולנו) להוביל את הצעת החוק שלנו, המאריכה את תקופת הצינון של פקידי הרשות לניירות ערך מ-3 חודשים לשנה ובכך משווה אותם לנהוג בשאר משרדי הממשלה.

נמשיך לעדכן ולהיאבק למען הפרדת ההון מהשלטון, בשביל הציבור שאין לו ממון לשכירת לוביסטים.

ישיבה ראשונה של ועדת החקירה הפרלמנטרית על אשראי הטייקונים (פישמן ו"הלווים הגדולים")

ביום רביעי נערכה ישיבה ראשונה של ועדת החקירה הפרלמנטרית על פישמן והלווים הגדולים כדוגמתו. הישיבה הייתה אומנם סגורה רק לח"כים ועוזריהם, אבל לינור ישבה בפנים בכל זאת 🙂

זה ממש לא מובן מאליו שהועדה הוקמה, אנו גאים מאד על חלקינו בעניין, והנה העדכון על מה שהיה בישיבה.

רק נסכם פה ונאמר שהייתה ישיבה עניינית, רצינית ולא פופוליסטית, שיו"ר הועדה איתן כבל קבע כללי אתיקה שאוסרים בין היתר על חברי הועדה להיפגש עם לוביסטים (!) בזמן תקופת החקירה, ושאם הישיבות יתנהלו ברצינות הזו, יש מקום לאופיטימיות זהירה באשר לעבודת הועדה.

פינת הציוץ השבועי

עוד לא פתחתם טוויטר? תראו מה אתם מפסידים:

חוגי בית ומפגשי חשיפה

לינור התארחה במוצ"ש אצל חבר הלובי שלומי טל בהרצליה, בחוג בית עם מעל ל-40 נוכחים. היה אדיר ותודה למתנדבות התותחיות שלנו מעין קארסטד וענבל ינובסקי שהתלוו ודאגו לצרף חברים חדשים רבים במקום.

יאיא הגיע בשלישי לחוג בית עם כ-30 נוכחים בהוד השרון אצל חברי הלובי ניר ועדי דותן האלופים, ותודה למתנדבת הנהדרת מאיה מושקוביץ על הליווי ועבודת הצירופים! 

ואם עד עכשיו התלבטתם אם להזמין ולארח, בבית או במקום העבודה, אז נגמרו לכם/ן ההתלבטויות. שלושת חודשי הפגרה הבאים של הכנסת הם הזמן בו אנו שמים דגש על גיוס חברים נוספים, מה שאומר שנגיע לכל נקודה בארץ אליה תזמינו ותדאגו ל-20 איש לפחות.

אנו גם עובדים על מגוון אירועי חשיפה וגיוס חברים בכל הארץ בחודש וחצי הקרובים, עד ליום הולדת שנתיים החגיגי באמצע ספטמבר. כל הפרטים והתאריכים ישלחו ממש בקרוב.

התחלנו ונסיים בצינון: כעת כבר אמצע חום יולי-אוגוסט הבלתי נסבל, אז חצי כבר כמעט מאחורינו!

שבת שלום לכולן/ם
צוות לובי 99