fbpx דלג לתוכן

ועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת התנהלות הבנקים מול הטייקונים יצאה לדרך, עזרו לנו עם סקר קטן, ובואו לשמוע את גיא רולניק ולינור בשדרות רוטשילד!

שלום שותפים/ות,

המטרה הושגה!

ביום רביעי אישרה וועדת הכנסת את הקמתה של וועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא מתן האשראי הפרוע לטייקונים, כולל בחירת הרכב הח"כים – רשימה מלאה בפוסט.

בנוסף, כדי שלועדה הזו יהיו “שיניים” לזימון עדים, דנים כעת על נוסח שינוי חקיקה. מזל שאנחנו עם היד על הדופק, ועינינו החדה קלטה כי הנוסח שהוצע אינו כולל רגולטורים לשעבר, שהם סופר חשובים לחקירה (המפקח לשעבר על הבנקים, למשל, שיסביר איך זה קרה במשמרת שלו) ובזכות עבודתינו כעת דואגים לתקנו, כך שהוועדה תוכל לאלצו להעיד בפניה.

כדי להבין את הנושא טוב יותר, הנה כתבה ששודרה בחדשות 10 השבוע בהשתתפותה של לינור: "האם נפילתו של פישמן מסמנת את סוף עידן הטייקונים".

ידע זה כוח

כדי ללמוד איך להצמיח את לובי 99, חברנו למחקר מטעם אוניברסיטת תל אביב שבודק באופן כללי כיצד להניע אנשים נוספים לשינוי חברתי בישראל, ובאופן פרטני – על אילו קהלים חשוב ונכון שאנו, בלובי 99, נשים דגש על מנת להגיע למקסימום אפקטיביות.

לשם כך אנחנו ממש צריכים שתמלאו את הסקר הקצר והקליל הזה, ותשלחו אותו גם לחבריכם הטובים, שמכירים את לובי 99, שתמיד חשבתם שהם צריכים להיות חברים במיזם – אבל משום מה הם עדיין לא.  

הסקר נמצא בקישור.

מבטיחים לעדכן בכל התוצאות המעניינות!

   

עבודה בבישול

כמו שאתם יודעים, יש לנו מתח מתמיד על מה אנחנו יכולים לדווח מבלי לפגוע בעבודה עצמה. אז רק נעדכן שאנחנו עובדים במרץ כדי להספיק להניח עוד הצעות חוק במושב הזה שמסתיים בדיוק עוד 3 שבועות (!).

בנוסף שבוע הבא צפויים שלל אירועים חשובים וביניהם שימוע במשרד האוצר על נושא אי קביעת תבחינים מדידים על ידי ועדת היישום של הרפורמה בבנקים, דיון שיזמנו בוועדת הכלכלה על אי יישומה של הרפורמה בבנקים, ודיון נוסף בועדת המדע על הצעת החוק שאנו מקדמים בשת"פ עם דוד ביטן – "ממשל זמין", המחייבת את כל הגופים הממשלתיים לפרסם באופן נגיש את בעלי התפקידים במשרדם בצירוף מייל או טלפון.

תעקבו בפייסבוק ובטוויטר כדי להתעדכן בלייב בכל המתרחש.  

לובי 99 & גיא רולניק מגיעים לשדרות רוטשילד

ביום רביעי ה-12.7 ייערך אירוע מגניבבבב בשדרות רוטשילד (על השדרה עצמה בחלק הקרוב לבימה) :

הרצאה כפולה של גיא רולניק, העורך והמייסד של The Marker ומיד אחריו לינור דויטש שתספר לעוברים והשבים על לובי 99. ההרצאות הן חלק מהסדרה "מתניעים את הדמוקרטיה" של "ישראל 2050", "מאה ימים של שקיפות" והתאחדות הסטודנטים. כל הפרטים בתמונה למטה. תבואו ותביאו חברים! יהיה כיף!

לא מאוחר להצטרף לקמפיין הגיוס

להזכירכם, באוגוסט אנחנו יוצאים בקמפיין גיוס מיוחד ורב ערוצי, כדי לגייס מספר חברים מספיק שיאפשר לנו להגיע ללוביסט השלישי לפני המושב הבא של הכנסת שיפתח באוקטובר.

אנו זקוקים למגוון כשרונות מתחומים שונים להפקת קמפיין! הירשמו בלינק.

אנחנו כבר ניצור קשר ונמצא משהו שעובד לשני הצדדים 🙂

ולאור העובדה שהשבוע רשמית הגענו לחום יולי אוגוסט ואפשר להתבשל מהחום, הקליקו על התמונה ורעננו את רשימת החברים בעוד אזרחיות/ים שאכפת להם/ן!

אמנם את ההתחממות הגלובלית לא נצליח לעצור בזמן הקרוב (אם אתם חושבים שגרוע פה עם לוביסטים זה עוד גן עדן לעומת מה  שקורה בארה"ב), אבל הרבה דברים טובים אחרים אנחנו כן מצליחים, וכל חבר/ה מקדמ/ת אותנו עוד צעד לעוד חדשות טובות.

שבת שלום לכולם/ן,
צוות לובי 99