fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 

שלושה לוביסטים למען הציבור, מה קורה עם עסקת אי.די.בי, למה צריך רשות הגבלים עסקיים חזקה, מה יהיה עם הרפורמה בבנקים, תקציב 2018 שבוע הבא לאישורכם, וקבוצת הוואטס אפ החמה ביותר 

עכשיו זה רשמי – 3 לוביסטים למען הציבור!

ביום רביעי האחרון הצטרפה מרב דוד רשמית לצוות הלובי, וכעת בזכותכם יש 3 לוביסטים הפועלים בכנסת כל יום כל היום למען הציבור.
צרפו חבר/ה ועזרו לנו לחזק את הלובי הציבורי הראשון והיחיד בישראל ולהגיע ללוביסט/ית רביעי/ת כך שנוכל לעסוק בעוד נושאים חברתיים למען ה-99%!

מה מתפתח בגזרת עסקת ההון שלטון של אי. די. בי 

אנחנו חופרים לכם כבר תקופה לא קצרה על עסקת ההון שלטון של אי די בי והנסיונות שלה לחמוק מחוק הריכוזיות (תזכורת), ולמרות שמדובר בנושא "כלכלי מורכב" ,הצלחנו להגיע עם זה עד מהדורת החדשות של ערוץ עשר. קחו 2.30 דק שיעשו לכם סדר בעניינים.
ולמיטיבי לכת, טור מעולה של ראש התכנית לחשבונאות בבינתחומי שמסביר לעומק למה העסקה הפיקטיבית הזו פוגעת לכולנו בכיס.

ממשיכים להפעיל לחצים על שרת המשפטים ויו"ר ועדת הכספים כדי שיובילו מהלך לתיקון החוק וסגירת הפירצה, נמשיך ונעדכן.

חיזוק הרשות להגבלים עסקים היא אינטרס של הציבור

השבוע פירסמה רשות ההגבלים העסקים תזכיר חוק לתיקון חוק ההגבלים. כלל אצבע לזיהוי האם החוק לטובת הציבור:
אם בשעות הראשונות בו עולה החוק, מיטב עורכי הדין והיועצים של התאגידים הגדולים במשק תוקפים אותו בלי הפסקה – סימן שהוא כנראה טוב ל-99% מהציבור.

יש לנו לא מעט ביקורת על הממונה הנוכחית, אבל זו לא מפחיתה מעצם החשיבות של הרשות, כמוסד מרכזי בשמירה על האינטרסים של הציבור.

יש בחוק כמה בעיות שצריך לשפר, אבל בגדול הוא חוק טוב ונכון שמחזק את הרשות ומעניק לה סמכויות אכיפה משמעותיות בין היתר על ידי העלאת עצמת הסנקציות שאפשר להטיל על חברות שהפרו את חוקי ההגבלים, הצרת צעדיהם של המונופולים הגדולים ועוד.

המחקר שלנו בנושא כבר בעיצומו ונייר העמדה שלנו יוגש בקרוב לרשות ההגבלים וכמובן שגם לכם.

מזכירים לכם שחברי הלובי בחרו את נושא חיזוק הממונה כחלק מנושא הגג של קשרי ההון שלטון כבר לפני כשנה.

צפוי מאבק רציני בכנסת, עם עשרות רבות של אינטרסנטים ולוביסטים שיתנגדו בתוקף לכל שינוי כדי לשמר את כוחם של המונופולים והתאגידים הגדולים. בדיוק בשביל זה אנחנו נהיה שם כדי לדאוג שהחוק יעבור עם מקסימום חיזוקים לטובת הציבור.

מה עם יישום הרפורמה בבנקים 

השבוע, כתשעה חודשים לאחר שעברה הרפורמה בבנקים  וכחצי שנה (!) לאחר המועד האחרון בו הייתה אמורה לעשות זאת, פרסמה ועדת היישום (שבראשה עומד מנכ"ל משרד האוצר), אשר הוסמכה בחוק (בסעיף שאנחנו הכנסנו) לפקח על ההוצאה לפועל של הרפורמה בבנקים, את ממצאיה.

למרות מאמצינו, הדו"ח מאכזב ולא מספק ואינו כולל מדדים כמותיים (למשל: תוך כמה זמן אמור לקרות כל סעיף, מה תיחשב להצלחה? האם הורדת הדואופול של פועלים ולאומי מ-60% ל58% תוך חמש שנים תיחשב להצלחה? ) אין לדעת, כי אין מספרים וזמנים בדו"ח.

אבל, כמו שאמרנו פה לא אחת: לא באנו לסמן וי ולא ניתן לאף אחד אחר להתנהל כך. יחד עם שותפינו לקואליציית הארגונים החברתים בנושא זה, לא נרפה ולא נעזוב עד שהרפורמה והחוק יישומו ושוק הבנקאות בישראל יפתח לתחרות ויביא להורדה ביוקר המחיה.

לכתבה המלאה  בגלובס:

מוכנים לאישור התקציב? 

מתרגשים לבשר לכם שבתקציב 2018 שיובא לאישור החברים בשבוע הבא,  נחצה לראשונה את רף מיליון השקל!
כל שקל, מהראשון ועד האחרון כולו במימון המונים של מעל 2300 חברי לובי.

זה די מדהים, ובאמצעות התמיכה שלכם אנחנו כבר עם שלושה לוביסטים של הציבור, עשרים ושמונה סטודנטים מתמחים ומאות מתנדבים מסייעים בכל התחומים ויחד אנחנו נותנים פייט למאות הלוביסטים של הטייקונים יום יום בכנסת.

יאללה ממשיכים בכל הכח לרביעי, חמישי והשישי. ואם אתם מקבלים את העדכון ועדין לא חברים, לא מאוחר! הצטרפו עכשיו בכל סכום קבוע לבחירתכם וגם הקול שלכם יקבע.

אנחנו ה מ ק ף !! 

רוצים להצטרף לקבוצה הכי מעניינת בוואטס אפ?

המקף היא קבוצות הוואטס אפ שפתחנו השבוע, בלעדית רק לחברי לובי 99, שתארח בחודשים הקרובים חברי כנסת, שרים, את הלוביסטים שלנו, מומחים לענייני הון-שלטון ועוד שלל אנשים ונושאים מרתקים.

מאה מחברי הלובי כבר הצטרפו וראיינו השבוע, ישירות וללא מסננים, את מייסד ומנכ"ל לובי 99 יאיא פינק. החל מתקציב המיזם, מה קורה עם הנושאים שנבחרו, קמפיין הגיוס המוצלח, גובה המשכורות, תחבורה ציבורית ועוד שלל שאלות ככל שעלו על רוחם/ן.

בשבוע הבא תתארח בקבוצה הלוביסטית הציבורית הראשונה בעולםעו"ד לינור דויטש, כך שאם יש לכם/ן שאלות אליה, זה יהיה המקום והזמן לשאול.

חברות וחברי הלובי מוזמנים לפנות אלינו במייל חוזר או ישירות לשני – 054-9732709, עם מספר הטלפון והשם שלכם ונצרף אתכם/ן לקבוצה.

חוגי בית

ואי אפשר לסיים בלי לומר תודה לדליה ואברהם יוסף על אירוח חוג בית פגזי בהרצליה, ולקאמי על ההזמנה למפגש עם חניכי שנת השירות של גרעיני נחל בתנועה הקיבוצית.
ואם טרם הזמנתם אותנו, 20 איש ואנחנו אצלכם.

זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 213 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים