fbpx דלג לתוכן

עשינו השבוע 
 

גאים להביא תקציב שקוף לאישורכם! נאבקים נגד עסקת אי.די.בי בכנסת, מה קורה עם דמי הפנסיה שלנו, הכירו את המתמחים החדשים, בואו לשמוע את לינור בשבת תרבות

 
לאחר עבודה מאומצת: אנו שמחים וגאים להציג לכם את תקציב 2018, לאישורכם/ן! 

למרות האתגר הלא פשוט הטמון במימון המונים – אנחנו גאים מאד להיות מיזם שכל כולו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגויס נטו במימון המונים של הציבור הרחב. אין לנו בעלי הון או קרנות שקובעים בשבילנו, הכל אתם, חברי וחברות המיזם, השותפים המעולים שלנו במאבק על כלכלה צודקת יותר בישראל.

התקציב של 2018 עומד על למעלה ממיליון ש"ח, והוא כמעט ומכפיל את עצמו ביחס לתקציב 2017 שהיה התקציב השנתי המלא הראשון שלנו במימון המונים קבוע.

בניגוד לתקציב הקודם, אנו מציגים הפעם את המשכורות הן בעלות מעביד (כמה הן עולות לנו בפועל) והן כשכר ברוטו (כמובן שהנטו של כל אחד נמוך מהברוטו).

עיקר התקציב מופנה לשכר של שלושת הלוביסטים שלנו, לשכר המנכ"ל ולשכר מנהלת הגיוס והחברים. בנוסף, החל מהשבוע יש לנו חמישה סטודנטים מתמחים אשר מקבלים 25% מהמלגה שלהם מאתנו (1500 ש"ח לשנה לסטודנט) ו 75% (4,500 ש" לשנה לסטודנט) מהיחידה למעורבות חברתית באוניברסיטת תל אביב.
שאר הסעיפים ופירוט מלא כולל גובה המשכורות בתמונה למטה.

אנו מבקשים כעת מחברי לובי 99 בלבד (אלו מכם/ן המשתתפים/ות באופן חודשי וקבוע) לאשר כעת במייל חוזר את התקציב. אם אתם מאשרים פשוט תכתבו מאשרים, אם אתם מתנגדים אנא פרטו את הסיבות להתנגדות כך שנוכל לתקן ולשפר. כרגיל, אם יהיו יותר מ 25% התנגדות אנו נבצע סבב חשיבה מחודש על בסיס ההערות ונשלח לכם לאישור חוזר. לאחר האישור, התקציב שלנו יעלה לאתר לעיון הציבור.
 

 
ממשיכים להיאבק כנגד עסקת ההון-שלטון של אי.די.בי 

למרות ההצהרות, הפניות, האייטמים והדיונים שיזמנו, עסקת ההון-שלטון של קונצרן אי.די.בי, במסגרתה מוביל הטייקון אדוארדו אלשטיין יחד עם הלוביסטית הפרטית שלו פרח לרנר מהלך שערורייתי הסותר את תכלית חוק הריכוזיות על חשבון כספי הפנסיה של כולנו, ממשיכה להתקדם באין מפריע.

בלי התערבות מידיית מצד המחוקק, יתחיל ב-16.11.17 תהליך אישור העסקה, שתושלם ככל הנראה ב-10.12.2017. יש לנו פחות מחודש כדי לעצור את זה.

לכן פנינו השבוע שוב ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ גפני בבקשה לערוך דיון דחוף על הנושא שיוביל לתיקון הפירצה בחוק שמאפשרת את העסקה – למכתב המלא.
במקביל נענו לפנייתנו גם ששה ח"כים מסורים מועדת הכספים ופנו גם הם בדרישה משלהם לח"כ גפני לערוך דיון בנושא – למכתב המלא.
נמשיך לעדכן במתרחש, לכתבה בנושא
 

 
עוצרים את העליה בדמי הפנסיה

בסוף השנה תפוג הוראת שעה שחוקקה בשנת 2014 להגבלת דמי הניהול הכפולים, שיזמה המפקחת על שוק ההון דורית סלינגר. כדי לחדש את הוראת השעה יש צורך באישור ועדת הכספים של הכנסת. לוביסטים של קרנות ההשקעה כבר פועלים כדי לבטל את התקרה על דמי הניהול הכפולים, תקרה שעומדת על 0.25 אחוז מהסכום שנצבר בקרן הפנסיה שלנו כדי לאפשר לקרנות הפנסיה לגבות כמה שהן רוצות.
 
מה הם דמי ניהול כפולים? ישנם  דמי הניהול הרגילים, ששיעורם הוא קבוע וידוע מראש. בנוסף כאשר קרנות הפנסיה רוצות להעביר את ההשקעות שלהן לקרנות אחרות שלטענתן מומחיות יותר בתחומי השקעה ספציפיים, מטילות את העלויות הנוספות שלהן על הצרכנים.
 
בשנת 2014 סלינגר ביקשה שהתקרה תהיה 0.15 אחוזים אך לאחר סדרת לחצים שהופעלו על הוועדה התקרה עלתה ל-0.25. כעת הם מנסים לבטל את התקרה כליל.
 
אנחנו מתגייסים כעת, יחד עם קואליציה הארגונים החברתיים שלנו, לשכנע את ועדת הכספים לשמור על התקרה ולא לאפשר לקרנות ההשקעה להטיל על הציבור עלויות בלתי מוגבלות.
לחצו כדי לקרוא את הידיעה המלאה:

 

הכירו את המתמחים החדשים שלנו! 

זו השנה השלישית, שאנו בוחרים את מיטב הסטודנטים של המדור למעורבות חברתית של אוניברסיטת תל אביב כמלגאים ומתמחים של הלובי. השנה התכוונו לבחור ארבעה, אבל היו חמישה כל כך טובים שלא יכולנו לוותר על אף אחד/ת מהם/ן. ביקשנו מכל אחד/ת מהם/ן לומר כמה מילים על עצמם/ן ולמה הם רוצים/ות להתמחות אצלנו:

אור כהן-ששון, בן 28, עו"ד ודוקטורנט למשפטים באוניברסיטת תל-אביב. 
"הפעילות של הלובי הציבורי חשובה מאין כמוה, שיש ביכולתה לשנות סדרי עולם ממש, ולכן בחרתי לקחת חלק כמתמחה בתכנית ולתרום לקידומה והצלחתה.
אני מאמין שכציבור, עם יותר מעורבות חברתית ואכפתיות, נוכל להגיע להישגים מרשימים שבסופו של יום הם בטובתנו."

שירז פליישר, בת 22, סטודנטית שנה ב' למשפטים באוניברסיטת תל אביב. "בחרתי להתמחות בלובי 99 כי אני חושבת שזה המקום שנותן לציבור הזדמנות להשמיע את קולו".

בר סבן, בת 24 סטודנטית שנה ג' למשפטים וניהול. "בחרתי להתמחות בלובי 99 משום שאני מאמינה שהציבור הישראלי זקוק לגוף מוביל חזק ומשפיע שיילחם למען טובת הכלל ולמען השקיפות הציבורית".

עומר יערי, בת 23, סטודנטית שנה ב' למשפטים ולחשבונאות.
"בחרתי להתמחות בלובי 99 כי הרגשתי שזהו המקום בו אוכל לתרום ולהשפיע באופן מיטבי על העתיד שלי כאזרחית במדינה."

 
שי אילוק, 27, סטודנט שנה ג׳ למשפטים. "בחרתי להתמחות בלובי 99 כי אני מאמין שכשמאות לוביסטים מסחריים מציפים את מסדרונות הכנסת – הפתק שלנו בקלפי שווה פחות, האינטרס שלנו מיוצג פחות וצריך לפעול לשינוי מאזן הכוחות ע״י חיבור ההמון לשלטון מדי יום. לובי 99 לקחו על עצמם את המשימה החשובה ואני שמח לקחת חלק."

חוגי בית ושבת תרבות 

מחר, שבת ב-11.11.17 בשעה 11:00 תשתתף לינור באירוע שבת תרבות במרכז רוזין שבאמת אביב ג'. מי מכם שבסביבה ומעונין להגיע או לשלוח מכרים המתעניינים בלובי, הכניסה חופשית ועל בסיס מקום פנוי. הנה הלינק עם כל הפרטים.

חוצמזה ערכנו השבוע סדנת הכשרה מיוחדת למספר מתנדבים מרכזיים של הלובי במטרה להרחיב את מעגל מעבירי החוגי בית שנוכל להיענות לכל הפניות מכל רחבי הארץ.
 

ואם טרם אירחתם חוג בית, מארגנים 20 איש ואנחנו אצלכם.

ואם טרם הצטרפתם, זה הזמן חברים. כל שקל הוא שקוף ואתם יודעים לאן הוא הולך, וכל כולו מוקדש 24/7 לעבודה למען הציבור.

אתם לא מתארים לעצמכם כמה פניות אנחנו נאלצים להשיב ריקם מדי יום. החל מפונים פרטיים, המשך בעמותות וכלה ברשויות ממשלתיות (!) המבקשות את סיועינו.

עוד חברים זה עוד תקציב לחזק את המיזם, להרחיב אותו ולעסוק בעוד נושאים למען הציבור. אז למה אתם מחכים? הצטרפו עכשיו!

 
זיכרו שכל חבר נוסף מחזק את הלובי הציבורי אל מול 213 הלוביסטים של בעלי ההון. יחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים